Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Maternityben dec 24 körül...

Maternityben dec 24 körül szül még valaki?

Figyelt kérdés
Hogy vagytok? Kinél szültök?Van szülésznőtök? Tudjátok már a baba nemét?
2016. jún. 25. 14:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia!belekontarkodom. ugy irigyellek, 4 honapja szultem ott es nagyon jo volt. Szulnek ujra!!:) Csaszarom volt, Papp volt a dokim, szulesznom ugye igy nem volt fogadott, de Katai Tímea volt a császáron a szülésznőm. Szolj, ha barmi kerdesed van az ottani ellatasrol, mert onnan ugyse tudsz kerdezni, mert csak a portan van hasznalhato wifi:D
2016. jún. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szia!!! Huuu mindenre kiváncsi vagyok! Mesélj! Mindent! :) Én viszem a dokimat máshonnan uh èn terhesgondozásra nem oda járok. Hétfőn megyek kombinált tesztre akkor leszek 13+2napos. Neked a nemét mikor mondták meg?

Gratulálok a babához!

2016. jún. 25. 15:13
 3/10 anonim ***** válasza:
71%

Nekem a kombinált teszten még nem látták, de a 4 héttel későbbin már igen. A terhesgondozásuk egyébként nem annyira jó szerintem. Mármint jobb egy államinál, sőt egy sima magánpraxisnál is, de vannak olyan tipikus magyar dolgaik. Pl. hogy 30-at fizetek egy uh+vizsgálatra és nincs vécépapír a vécében, nem működik benn a lámpa, amúgy is csak egy vécé van mindenkire. Késnek 30 percet a vizsgálatokkal néha. Megígérik, hogy javítják a címváltozást és a régire küldik a gyerek papírjait, szóval vannak itt dolgok.:) Van pl. egy vérvételes nő, ilyen idősebb, ő kifejezetten beszól az embernek, nagyon durva.


Mesélek pár dolgot és kérdezz nyugodtan, ha van valami még, amit nem tudsz.


A szoba: 8 szoba van, ha nincs szabad szobájuk, akkor a rendelői részen is vannak berendezve szobák, oda kerülsz (de ez nem szokott előfordulni, csak van rá terv). A családi szoba nagyon jó, saját fürdőszobád van. A wifi teljesen off, arra nem kell számítani. A többi kismamával nem érintkeztem, mert mindenki a saját családjával van elfoglalva a szobákban. A kaja finom, mi egy vega és egy nem vega étrendet kértünk, aztán eszegettünk mindkettőből.


A csecsemősök tök kedvesek és fiatalok többnyire. Mindent megmutatnak és szinte követelik, hogy apuka is ott legyen. A férjem hazajött egyik délelőtt és a gyógytornász, a fotós, a csecsemős és a neonatológus is bejött addig hozzám, mondták, hogy visszajönnek, ha van apuka is.:)) Nekem egy olyan nővér jutott gondozásra, aki jófej volt, de kicsit olyan magának való, dehát nem beszélgetni mentem oda.:) A csecsemősökhöz mi mindkét éjjel leadtuk a babát, mert ordított, ott megdicsérték a férjemet, hogy meddig bírtuk!!:) Aztán a gyerekorvos mondta, hogy ne ébresszük fel enni. És itthon egyből átaludta az éjjeleket.:)


A gyerekorvos egy 80 meg a halál közti pasi, kicsit csalódtam, mert nem igazán érti (=hallja?), amit mondasz. De a gyerekkel kedves volt, szóval ennyi.:)


Nekem császármetszésem volt ott és csodás élmény volt a műtét, figyeltek rám, a férjem vághatta el a köldökzsinórt, szóval csodás volt!


Volt ott egy női orvos, H.P., aki egyszer vizitelt engem, és aki nagyon nem szerette az én dokim betegeit, és emiatt tőlem furcsa dolgokat kérdezett, degradálókat. Miért volt császár, miért nem szoptatok?


A számlázásban tök korrektek, nincsenek rejtett költségek. 5000-ért tudtunk venni egyébként haskötőt ott benn, ami az én méretem volt (én rosszat vettem), még 3 hétig hordtam, nagyon jól tartotta a belsőmet.


Annyi van, hogy azzal tisztában kell lenni, hogy ez egy csodás hely, de Magyarország. 2 hétig nem készült el a gyerek anyakönyvije, mert "elfelejtették", meg ilyenek.

2016. jún. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a sok infót!

Szülésznőt hányadik héten lehet választani nem tudod véletlenül? Illetve, hogy választ az ember? Kép alapján? 😊

Szerződést mikor kell kötni?

Ha beindul a szülés, szépen bemegyek szólok a szülésznőnek meg a dokimnak és ennyi?

Elvileg adnak mindent, de mit vittél magaddal ami jól jött?

Igaziból én semmit nem tudok még. Az első gyerekünket államiban szültem.

Mindom inkább mit tudok.

Bementem megmutatták a szülőszobát, műtőt. Beszéltem egy szülésznővel elmondtam mi fontos számomra értette, rendes volt.

A vezetőségről vmi Gizi elmondta a csomagok tartalmát és adott egy névjegyet, hogy adjam oda a dokimnak. Ez megtörtént ami elkezdte a szerződéskötèst velük. Illetve azt mondta ha választok szülésznőt bemrgy megismerkedni vele.

Hát kb ennyit tudok. :)

2016. jún. 25. 19:11
 5/10 anonim ***** válasza:

"Szülésznőt hányadik héten lehet választani nem tudod véletlenül? Illetve, hogy választ az ember? Kép alapján?"


Bármikor választhatsz, bármikortól és bármeddig. Rá fog érni, mert egyszerre 8 nőnél több nem szül ott. Én tudok véleményt mondani néhányról, mert mind foglalkoztak velem a műtét alatt vagy után. ( [link]


F.M.: folyton grimaszol indokolatlan esetekben is, ijesztő volt számomra, de amúgy persze kedves volt

K.T.: nagyon rendes, de valahogy az elején olyan kemény volt, kellett, hogy megtörjön a jég.

B.J.: nekem túlzás a stílusa


A többiekkel nem találkoztam.


Természetes szüléssel meg te leszel az első 2016-ban:D Jó, nyilván túlzok, de ritka eset azért arrafelé. Mint a szoptatás. De mindenre nagyon fel vannak készülve, és mindenben te döntesz és mindenben segítenek. Ha szoptatsz, ha nem, ha császárod volt, ha hüvelyi szülésed, ők a te pártodon állnak.


"Szerződést mikor kell kötni?"


Asszem, a 35. héten szokták ajánlani, de ez fenn a honlapjukon is egyébként.


"Ha beindul a szülés, szépen bemegyek szólok a szülésznőnek meg a dokimnak és ennyi?"


nézd, itt van, mit tégy, ha beindul: [link]


"Elvileg adnak mindent, de mit vittél magaddal ami jól jött?"


nem adnak mindent (pl. fültisztító, fogkefe, zsepi). vinni kell pl. a férjednek pizsamát, csak te kapsz hálóinget. papucsot is csak te kapsz, de csak olyat, amiben a szobában járhatsz, fürdőset nem. Ha zavar az ilyesmi,a betéthez vigyél kis zacskókat, ha nem akarod simán a kukába dobni, de betétet azt adnak.


ami még jól jött: kiskesztyű a gyereknek, mert körömmel született és szétkarmolta volna az arcát. Adtak benn, de nagy volt rá. És vigyél be csokit vagy ilyesmit, mert a kaját szerintem túl későn hozzák reggel (9-kor), halálra éheztem volna magam meg a férjem is.:)


A látogatásról: nincs ideje, 0-24 bármikor. Nekem barátnőim este 9-kor jöttek be munka után, mindenki örült nekik a személyzetből, és mi is.:) 2 éjszakát maradtunk mi, lehetett volna még egyet +50-ért, de azért a lakásunk jobb hely a Maternitynél:) A gyerekorvos és a neonatológus is rendben találták a gyereket, engem a vizitelő orvosok, szóval így eljöttünk.

2016. jún. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat!
2016. jún. 27. 22:06
 7/10 anonim ***** válasza:
54%

"Természetes szüléssel meg te leszel az első 2016-ban:D Jó, nyilván túlzok, de ritka eset azért arrafelé. Mint a szoptatás. "


Ezen most ledöbbentem kicsit....

2016. jún. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7:ezert kell hirportalokat olvasni, akkor az ember majd tudja, mi van az egeszsegugyben. Es nem egy ev kesessel ertesul dolgokrol egy forumon. Sokszor jonnek ki uj kutatasok, statisztikak. Tanulhat az ember beloluk!
2016. jún. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem ertem, mi koze ennek a hirportalokhoz... Tehat a Maternity csaszar es tapszerparti? Melyik hirportalban van ez benn?
2016. jún. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A hozzászólásokon most nagyon jól mulattam, mert szinte mindegyik stimmelt nálam is, csak én nem tudtam volna ilyen jól megfogalmazni. Tényleg érzi az ember, hogy Magyarországon van. De azt nem mondanám, hogy császár pártiak. Természetes úton szültem ott 2 éve és még mindig őket tartom a legjobb opciónak a többi magánkórház közül. A fontos dolgokban nem hibáztak. A szülés körül minden tökéletes volt. Az azt követő időszakban voltak apróságok. Pl. nem tanították meg hogy kell fürdetni a babát, köldökzsinórcsonkot ápolni, egyik nővér szerint így szoptassak, a másik szerint úgy stb. Lehet nekem kellett volna rámenősebbnek lennem, hogy cseréljék ki a lepedőt, mutassák hogy kell stb. A kaja reggel tényleg későn jön. Ha a szüleim meg a nagyim nem hoznak ezt azt, akkor éhenhalok. Ráadásul zöldséget, gyümölcsöt egyáltalán nem kaptunk (nyáron szültem, akkor jobban kívánja az ember, de egyébként is alap). Ettől eltekintve finom volt minden.
2016. aug. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!