Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek 4 kiló körül volt a...

Akinek 4 kiló körül volt a babája, mesélnétek, milyen volt a szülés?

Figyelt kérdés
38 hetes vagyok, azt mondták nagy baba lesz, 4 kiló körülire számítsak. Nos én nagyon a természetes szülésre készültem végig de kicsit be vagyok parázva. Mesélnétek nekem milyen volt a szülés nagy babával?

2016. ápr. 12. 08:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
nos csak félig releváns a válaszom, de ha statisztikailag érdekel kinek milyen volt, hát leírom, hogy a 3,7 kg-os babám nem fért sajnos át a medencén (hiába széles a csípőm, a belső kerület a lényeg), ezért hát császár lett...így fájdalomról nem tudok beszámolni és nem is azt írom hogy veled is így lett, csak elmeséltem nekem milyen volt
2016. ápr. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
pont ettől félek, hogy esetleg nem fog kiférni
2016. ápr. 12. 08:35
 3/14 anonim ***** válasza:
Nekem is 4 kg körülire saccolták. 3800 lett. A vajúdàs szörnyū volt, de az lett volna egy 2 kg-os babával is. Nem bírom a fájdalmat. :D A kitolás hosszú, de nem a súlya miatt, nem jól forgott be. De könnyen kicsusszant a végén, fel sem tūnt. :D
2016. ápr. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
3 gyereket szultem, es a legnagyobb pont az elso volt 4020gr, raadasul a 38+5-on szultem, tehat vegig se vittem a terhesseget, ugy volt ekkora. Igaz mar a kerek 36.heten 3600gr-ra becsulte a doki, es ha azt veszem, hogy hetente ilyenkor mar kb 200gr-ot hiznak, akkor tok meg is allja a helyet a becsles ;-) Szoval, elso szules volt, nekem inditottak, mert 6cm-re kinyilt a mehszajam, a doki nem akart kockaztatni. Burokrepesztes utan 6,5 oraval a kezemben volt a baba, tehat viszonylag gyors szules volt (amugy a masik kettot is inditottak, es azok meg ennel is gyorsabbak voltak) Oxitocint kaptam, es epiduralt is, igy gyakorlatilag fajdalommentes szulesem volt, 3 tolofajasra ki is bujt, 36cm fejkorfogattal 60cm-rel. Mondjuk en magas vagyok, nem volt problema a szulessel, annyi talan, hogy a nagy feje miatt vagtak, es egy kicsit repedtem is, de a doki nagyon szepen osszestoppolt, szoval masnak mar kb szaladtam. Nem kell attol parazni, hogy nagy lesz a baba, persze hacsak nem 150cm 50 kilos vagy ;-) Azt szoktak mondani ahol a fej atfer ott mar mindegy hany kg a baba ;-) Konnyu szulest, es jo babazast kivanok!
2016. ápr. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nekem pont 4 kg volt a babám. Neki a feje is nagy volt, így a kitolással akadtak gondok, 50 percig tartott. De végül azt mondta az orvos, hogy nem csodálkozik, mert a köldökzsinór is valahogy a baba lába köré volt csavarodva, sehogy sem akart kicsusszanni. Amennyit kitoltam, annyit visszament, így éreztem.

Meg nem is tudtam jól nyomni, mint utóbb kiderült :( Valami kart kellett megfogni és azt húzni, én meg az erőt inkább a húzásba, mint a nyomásba adtam bele (nem tudatosan persze) és másnapra jó kis izomlázam is lett a kezemben :D

A végén persze meglett a kisfiam, gátmetszés is volt, túl lehet élni a szülést nagyobb babával is :) Hogy kifér-e, majd látják a szülésznők és az orvos, ne izgulj.

2016. ápr. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

na igen, tény hogy nekem is azt mondták a feje a nagy, és amiatt nem fér át...mondjuk én csak 158 cm vagyok


1es

2016. ápr. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
3800 grammal született. A kitolás hosszú volt (1 óra) de gátvédelemmel született,úgyhogy valószínűleg ezért.
2016. ápr. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szia! Az én fiam 3920 gr született, első baba, szerencsére nagyon gyors volt, a kórházban vizsgálat közben elfolyt a magzatviz, kb 3 óra múlva már a kezemben volt, természetes szülés volt, a vajúdás keményebb volt mert végig 2 perces fájásaim voltak, de a kitolás gyors és viszonylag könnyű volt, 3-4 tolás, gátmetszés viszont kellett, meg ráadásul a kezét is a fejéhez tapasztotta...:-) Ha ahol szülsz,természetes szülés partiak mindent megfognak tenni szerintem hogy úgy legyen.
2016. ápr. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szia,


Kisfiam 3970 volt - kábult lettem már a kitolási szakaszra a pokoli fájdalmaktól. 36 cm-s buksi és 60 cm.


A kislányom 4170 volt - szinte még a kitolást sem éreztem annyira pokolinak-mert nem volt fájásom a két fájás közötti szakaszban sem! - tök jó kedvem volt- 37cm -s buksi és 62 cm.


Bár én mikor mondták, hogy tuti 4 kg felett van, már a 37.héten , és főként hogy nagy a feje, elbizonytalanodtam, hogy tuti ki fér e majd!? Olyan kerek buksival jött ki, hogy néztem nagyot :)

2016. ápr. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nagyon sokáig vajúdtam végül császár lett a vége,de azért mert nem jól feküdt,azt mondta az orvos,hogy sehogysem sikerült volna megszülnöm.
2016. ápr. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!