Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Segítenének mit kell még...

Segítenének mit kell még beszereznem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Első babás kismama vagyok és nagyon nem tudom hogy mik kellenek a kórházba, illetve a babának kezdő csomagba. Leköteleznétek ha írnátok hogy miket kéne még beszereznem.

Ami eddig megvan :

Nekem a kórházba: hálóingek, köntös,papucs,törölköző, fehérneműk, tisztálkodó szerek

A babának :

50-56os ruhák (rúgdalózó, body), sapkák, zoknik, textil pelenkák,nyál törlő, pólya, egy vékony kis takaró, fürdő lepedő.


A babakocsi,fürdető kád az ágy, egy csomag pelenka törlőkendő és nekem betét a héten meglesz. Még valami??


Illetve légzésfigyelő szükséges? Megoszlanak róla a vélemények.


Előre is köszönöm!


2016. jún. 30. 01:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Kèrdezd meg a kórhàzban hogy mit kell bevinni a babânak! Nekünk pelenkàt, törlőkendőt és popsikrémet kellett, ha akartunk lehetett ruhàt is. (Na meg a textilpelenka màr itt is jól jön)

A ruhàkkal azért úgy szàmolj hogy születnek azért 60 centis babàk is... Az 1-es pelus pedig pl a szomszédom pàr naposàra épphogy jó lett, pedig 4 kilóval született és 5 a hatàr.

Betét alatt remélem tena lady-t értesz mert az fog kelleni, bár szülés utàn egy héttel nekem elég volt az egészségügyi betét.

Én vittem domestos törlőkendőt amivel a wc ülőkét töröltem le. Jó ha alapból 2-3 üveg àsvànyvízzel indulsz és evőeszközt, poharat se felejts el.

Légzésfigyelőt az első babànàl kaptunk ajàndékba, most a màsodiknàl nem hasznàljuk. Az első babàm félig tàpszeres volt úgyhogy nagyon jól jött a kölcsönkapott cumisüveg melegítő.

Én a helyedben beszereznék 1 csomag 2-es pelenkàt is ha 1-eset vettél, max elhasznàlod pàr hét múlva (a kórhàzban a szobàban is 2-es pelenkák voltak ha valaki úgy érkezett hogy nem volt nàla)

Ezek jutottak hirtelen eszembe.

Ja és melltartó betét is jól jöhet!

2016. jún. 30. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

Betét alatt remélem tena lady-t értesz mert az fog kelleni


Már akinek.

2016. jún. 30. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nálunk a kórházba kellett vinni evőeszközt, poharat, tusfürdőt, folyékony szappant, WC papírt. Érdemes lenne beszerezned eldobható bugyit az első napokra (bababoltban kapható, kb 800 Ft 5 db).

Nekem nagyon folyt a tejem a kórházban, így szoptatós melltartót és melltartó betétet hozattam be a férjemmel.


A babának nem ártana több kispléd. Nálunk már a kórházba is kellett vinni. Nekünk 5 plédünk van, azokat mindet használjuk is.


Légzésfigyelőt mi a baba gyermekorvosától bérelünk, érdeklődd meg a védőnőtől, hogy nálatok van-e ilyen lehetőség.


A babának érdemes lehet legalább egy cumisüveget venni, még akkor is, ha szoptatni szeretnéd, sosem lehet tudni. Az enyém tápszert kapott a kórházban, már ott kérték. Mire hazaértünk, vett a férjem többet is, mert anyatejet és tápszert is kapott a babám.

2016. jún. 30. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Neked a kórházba kell még evőeszköz, tányér, pohár, és sok-sok víz. Én már szülés alatt is megittam két üveggel, utána meg főleg sok kell, azt mondják, napi 2-3 literrel kell inni hogy könnyen beinduljon a tej. A kórházban pedig kérdezd meg, mit kell vinni a babának (nálunk annak idején pelenkát, popsitörlőt, popsikrémet és köldökápoláshoz szükséges dolgokat is kellett vinni).

A babának 62-es ruhákat is be kell már most szerezni, mert lehet hogy egy hónaposan, lehet hogy már néhány naposan fog belenőni.

A babát hol fogod pelenkázni? Kell egy pelenkázó alátét, amit a pelenkázóra vagy a kiságy fölé lehet rakni.

2016. jún. 30. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én még ajánlanám, hogy a hálóingek mellé rakj be egy kényelmes nadrágot és felsőt amiben tudsz pihenni. Nekem nagyon kényelmetlen volt a hálóing, 2 okból is. Az erős vérzésemet nem fogta fel, az első nap mindenem tiszta vér volt, alvás közben felgyűrődhet nagyon könnyen. A másik problémám vele az volt, hogy ugye a gátam nagyon fájt amitől alig tudtam mozogni, na most ha ráfeküdtem a hálóingre és alám szorult akkor még kevésbé tudtam mozogni és nagyon nehéz volt megigazítani.
2016. jún. 30. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Bocs az offért de mi az a nyáltörlő?
2016. jún. 30. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Igen Tena Ladyt értettem.

Pelenkázó szekrény jön a baba ággyal együtt.


Köszönöm szépen mindenkinek akkor ezeket beszerzem!! :)

2016. jún. 30. 07:56
 8/12 A kérdező kommentje:
Egy kis kendő amivel a baba nyálát lehet törölni.. Így van rajta a csomagoláson a neve :D
2016. jún. 30. 07:57
 9/12 anonim ***** válasza:

A nyàl törlésére a textilpelenka is tökéletes! Mint még egy csomó màs dologra


#1

2016. jún. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
ha szoptatsz, mellbimbókrém kelleni fog,amiatt pedig melltartóbetét (befogja a melltartót a krém) én vinnék vagy domestos kendőt vagy wc ülőke borítót mert beöntés,aztán betétcsere ezt a wc felett guggolva nem semmi csinálni. 62es ruhák otthon vannak,vagy pici baba lesz? 56-ost gyorsan kiszokták nőni,és újszülöttel szülés után nehezebb megoldani a vásárlást.
2016. jún. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!