Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire jelent hátrányt, ha...

Mennyire jelent hátrányt, ha valakinek nincs fogadott orvosa?

Figyelt kérdés

Nekem az elsőnél volt fogadott, de most nem lesz.

Tapasztalatok érdekelnek, mennyire más a kettő, és ha nincs, abból milyen negatívum származhat.



2016. júl. 2. 09:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%

Problémamentes terhesség és szülés esetén maximum annyi, hogy előfordulhat az, hogy nem tetsző stílusban szólnak hozzád. Én sem akartam orvost, de nem terszett az SZTK-s orvos stílusa. Nem hagyott kérdezni, pedig első terhesség esetén kérdés van bőven...

A barátnőmnek sem volt orvosa, őt hagyták kínlódni, pedig tudták, hogy faros a baba, és nagy is, a lány meg pici volt. Végül műszakvaltaskor az ügyeletes orvos vitte sürgősségi császárra, az előző le.arta... van ilyen is, de nem tudom mi jellemző.

Ha teheted, szülésznőt fogadj, ha félsz, ők sok támogatást tudnak adni.

2016. júl. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%

Semmennyire nem hàtràny.

Elsőnél volt fogadott dokim,majd a szülés napjàn hìvtam erre közölte,hogy annyira nem fixàltuk le(szerintem a doktor úr elvàllalnà a terhesgondozàst és a szülés levezetését?-kérdésemre adott hatàrozott "igen" nekem balgànak ezt jelentette) szüljek az ügyeletesnél... Elképzelheted mennyire ideges lettem.

És kaptam egy tök kedves cuki fiatal orvost,aki mindenről tàjékoztatott,elmagyaràzott. Tanàcsot adott véleményt mondott/javasolt és megkérdezte én mit szeretnék. Imàdtam. Konkrétan a fél kórhàzon àt üldöztem,amikor a hàlàmat akartam kifejezni (kapott egy üdvözlőlapot egy kis pénzzelmeg egy üveg italt). És könnybe làbadt szemmel mondta,hogy nem fogadhatja el :-D Azt hittem àlmodok. Persze ràtukmàltam és mondtam neki,hogy mindig maradjon ilyen. Azóta is mindenki nagyon jó véleménnyel van róla.


Azóta nem is mentem magànba,mert ezért nem fogok fizetni,amikor ingyen tb alapon jobb ellàtàst kaptam.


Màsodikat ìgy màr vàlasztott orvos nélkül szültem. A doki meg csak a "takarìtàsra" jött be,simàn megszültem egy kis szülésznői segìtséggel. Ide meg plàne felesleges lett volna egy szàzezres nézelődő.


Lehet csak a nagyon rossz tapasztalat miatt,de sose fogadnék orvost. Jogod van egy csomó mindenhez,csak a legtöbb ember nem nyitja ki a szàjàt.

Én megtanultam a leckét egy koràbbi vetélésnél,akkor egy paraszt volt az ügyeletes orvos (ezért gondoltam hogy nekem is kell a fogadott doki), de amikor hajnali 3kor a fàjdalomtól nem làtva üvöltöttem vele,hogy mekkora egy utolsó f@s.z (több mindent el is szúrt és még ő osztotta az észt) attól észhez tért,màsnap teljesen normàlisan jött elnézést kérni a műtét utàn. Pàrszor még talàlkoztam vele akkor is normàlis volt.

Egy a tanulsàg ki kell nyitni a szàdat ha valami nem tetszik, nem utàna szidni fűnek fànak,hogy mekkora szutyok a kórhàz/a doki vagy épp a szülésznő.

2016. júl. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

33 hetes vagyok. Akihez járok terhesgondozásra, végülis normális, rendes volt mindvégig. Nyilván szülésnél derül ki, ki lesz ott épp, meg milyen lesz, de az elsőnél is igazán a szülésznőnek volt jelentősége, akit nem fogadtam, csak ott volt, de nagyon szerencsém volt vele.

De szülésznőt mennyivel szülés előtt ajánlott fogadni?

2016. júl. 2. 10:25
 4/12 anonim ***** válasza:
79%
Az elsőnél nem volt fogadott dokim,itt akkor még nem lehetett fogadni (elég idős főorvos volt és szerette a kőkori rendszert) volt pát orvos akiket a stílusuk miatt még a rémálmomba se. Szerencsém volt mert olyat fogtam ki aki nagyon kedves és rendes volt és a szülőszobába töltött 6 órából olyan 5 órát nem volt mellettem. A kórterembe is sokszor bejött és mivel húsvét volt egy csokinyuszit is kaptam tőle. Borítékot nem kapott! Nagyon sárga lett a baba így egy hetet voltunk bent. Amikor a másodikkal lettem terhes már nyugdíjba ment a főorvos és új lett és akkor már lehetett fogadni stb szóval kezdtünk közelíteni a mai korhoz. Nem volt kérdés,hogy felfogadom azt az orvost akinél az elsőt szültem és a harmadiknál is őt fogadtam fel. A szülésznők esetébe szerencsém volt kb...a második gyereknél fogtam ki egy tipikus bunkót,de amint a dokim is megjelent egyből más lett a hozzáállása. Ügyeletes is lehet nagyon normális,lelkes,kedves stb stb és persze nem törődöm bunkó stb. Magándoki szintén lehet ilyen, mert itt is sok olyat olvastam,hogy nagy ívbe a kismamát szülésnél és abszolút nem voltak megelégedve vele,de a kezét tartaná és most mennyit is adjnak nekik mert szívük szerint egy fillért se.
2016. júl. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szülésznővel szerintem még éppen határeset vagy. A jövő héten el kellene intézni mindenképp, ha szeretnéd.

Errefelé 20-30 hét közt szokták.

2016. júl. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem helyfüggő is. Nekem sok nőgyógyászati gond miatt fiatal koromban volt szerencsém az itteni dokik nagy részéhez. Vegyes volt a kép. Voltak nagyon rendesek és nagyon bunkók. Egyértelmű volt, hogyha jót akarok magamnak, akkor választok orvost. Az egyik olyan orvost választottam végül orvosomnak, akivel sztk-s rendelésen is elégedett voltam. Már terhesség előtt is hozzájártam. Tudtam, hogyha nem a ház ég, akkor bejön a szüléshez. Így is volt. Nagy szerencsémre, mert pont egy olyan orvos volt ügyeletben, akitől a városban mindenki tart, a stílusa és a hozzá nem értése miatt. Ezenfelül nálunk van 3 alkoholista is, akik -nem titok- isznak ügyeletben is. Nah azt nem akartam, hogy az életünk bármilyen probléma esetén egy félrészeg ember kezében legyen. Volt máreebből nálunk tragédia.

De ha olyan lenne a kórház, hogy minden orvosban meg lehetne bízni, akkor más lenne a helyzet, de így én nem kockáztatok, meg az én orvosom már akkor is bejönne a következő szüléshez, ha nem fogadnam fel.

2016. júl. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Véletlenül nem fehérvári vagy? Ott úgy tudom van több orvos is, aki szereti a poharat...
2016. júl. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem fehérvári vagyok, de szerintem ez általános jelenség az orvosok között. Nálunk a korábbi főorvos részegen halálos balesetet is okozott, persze kimosdatták abból is...
2016. júl. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
szülésznőhöz nálunk a 33-34 héten szokás menni a ctg miatt. de később is lehet szerintem, ha még nincs betáblázva
2016. júl. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nálunk szülésznőt 30. hétig lehet fogadni, de akiket jobban kedvelnek, őket már 20. hét körül fel kell kérni, mert maximalizalva van, hogy hány kismamát fogadhat el egy hónapra. Úgyhogy ez is helyfüggő.
2016. júl. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!