Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyon félek a kórháztól!...

Nagyon félek a kórháztól! Nektek milyen volt az a pár nap a kórházban?

Figyelt kérdés

A szüléssel járó fájdalomtól egyáltalán nem félek, jól bírom a fájdalmat, remélem epidurál nélkül végig tudom majd csinálni. De a kórháztól rettegek. Lehet kérni egyágyas szobát (fizetős persze), de csak akkor adnak, ha van szabad. Félek, hogy mi lesz ha nem lesz szabad szoba, és 4-5 másik nővel kerülök egy szobába. Meg félek, mert azt hallottam, hogy a csecsemősök gonoszak, és nem segítenek. Illetve nem tudok máshol aludni, csak otthon, soha nem is tudtam. Rengeteg idő kell, amíg megszokok egy új helyet, szóval nem fogok aludni abban a 3 napban semmit. Főleg akkor nem, ha nem egyedül leszek a szobába.

Őszintén szólva rettegek. Iszonyatosan félek, hogy mi lesz. Mesélnétek, hogy nektek milyen volt a kórházi élményetek? Esetleg valaki aki a Margitban szült nemrég?

33hkm


2016. júl. 5. 13:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia, én már majd 6 éve szültem..és eleinte hasonló érzéseim voltak. Nekem fogadott dokim volt, valszeg ezárt is, de 2 ágyasba kerültem. Jó is volt mert volt szobatársam.

Ez a Bajcsy kórház..nekem pozitív tapasztalataim voltak, mind a csecsemősökkkel, mint a hozzáállásukkal.

Mindenhol más a napirend. Itt anno, be lehetett éjjelre adni a babákat, és reggel 6 körül kihozták..de aki ragaszkodott hozzá, éjjel is lehetett mellette a baba.

Itt is volt 1 ágyas, fizetős, igaz nem emlékszem mennyi volt..

és csak 3 nap. Szóval kibírható.

Zuhany közös volt, de kulccsal zárható, és csak a kismamák mehettek be

2016. júl. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
47%

Én 2 és 4 éve szültem.

Mindkétszer 4 ágyasba kerültem. Nekem semmi bajom nem volt azzal, hogy mások is vannak a szobában. Sokat beszélgettünk, támogattuk egymást. Aludni nem igazán tudtam, mert a baba csak gyerekorvosi vizitre és fürdésre volt leadva, éjjel mellettünk volt. Új volt a szitu, néztem, figyeltem, mit csinál, lélegzik-e, minden ok-e vele, meg sokszor kellett szopiztatni.

A csecsemősök sem voltak gonoszak. Volt, amelyik nem volt mosolygós, de az is normális volt és ha kértük, segítettek rögtön, még éjjel is.


Ha ennyire rettegsz és félsz, miért neem szülsz magában? Ott kifizetsz 700-800 ezret és kinyalják a feneked, plusz ugye egyedül lehetsz a szobában.

Fizetőset nálunk is csak akkor adnak, ha van szabad - ez amúgy hogy máshogy működne?...


Amúgy meg nem értem, mégis miért kell attól rettegni, hogy kb 3 napot szülés után a kórházban kell maradni. Nem csinálnak veled semmit, amitől ennyire betegesen félned kellene.

Ha ennyire durva ez a fóbiád, akkor talán pszicjológushoz kellett volna menned már hónapkkal ezelőtt.

2016. júl. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Pocsék. Alig bírtam a gátsebem miatt járni, ülni, még az ágyban megfordulni is fájt, igaz több vágásom volt, szakadtam is és ödémám is volt. A szoptatás nem ment, tanácsadó többször járt nálam mire végre a fiam méltóztatott szopizni néha (nem mindig), de nem indult meg a tejem csak 5. napon, 4. naptól pótlást kapott, mert túl sokat fogyott. Mindez annak ellenére, hogy számtalanszor mentem be hozzájuk, hogy nem eszik a babám, nem tetszik a széklete, éhezik, nem kapja be a mellem se úgy sír, egyszer adtak neki cukros vizet, bealudt, azt mondták ne keltsem fel de itt már nem bíztam meg bennük, de a fiam bealudt szopi közben, azt hittem evett is.. 4. nap azért meglepődtem, mikor mértük, hogy nullát szopott, na onnantól volt a tápszeres pótlás. gyűlöltem ott lenni. Már ott cumizavaros is lett, nem hízott rendesen, hétfő hajnalban mentem be a kórházba és vasárnap délután jöhettünk haza.


Természetesen ez NEM bababarát kórház volt. Ott biztos, hogy nem szülök többet.


Aludni nem tudtam én sem, volt mikor 3-an is aznap szültek, felváltva sírtak a babák, ez nem az alvásról szólt. Kb a kórházi napok felénél kértem volna fizetős szobát, de nem volt.

2016. júl. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
En tavaly szultem, egy hetet voltunk benn a korhazban, mert nem lettek jok a baba ver eredmenyei. Egy agyas szobaba kerultem, fizetes nelkul, de neha jol jott volna a szobatars akivel el lehet beszelgetni. Az alvasrol ne is almodozzal a korhaban, meg ha jo alvo lennel, akkor sem sikerulne, hiszem ott a baba, aki gyakran kel meg nalunk az elso napokban ejjel is jottek injekcioval vagy csak vernyomast/homersekletet ellenorizni, szoval ha eppen aludt a baba, akkor felkoltottek a noverkek. A csecsemosokkel nem volt gond, segitettek a szoptatasban es mindenben.
2016. júl. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én a Margitban szültem tavaly októberben, ugyan így rettegtem a kórházi napoktol azt hittem sosem jön el a 3dik nap. Nem tudom van e fogadott dokid de ha van akkor beszélj vele és mond hogy ha lehet próbáljon meg olyan szobába rakatni ahol egyedül lehetsz, de ha nem is egyedül legalább egy 2 ágyasba, Huu én 3 ágyasba voltam nagyon szűkösen fértünk el. Aludni úgysem fogsz, én a 3 nap alatt kb 5 órát alhattam össz vissz. DE amúgy ki lehet bírni ne parázz.
2016. júl. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!