Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kell szólni a védőnőnek, hogy...

Kell szólni a védőnőnek, hogy megszületett a baba (én fel nem emelem a telefont miatta)? Vagy valaki a kórházban ezt a nőszemélyt azonnal tájékoztatja? A kórháztól szagolja ki, hogy mikor megyünk haza, ha én nem tájékoztatom? A kórház megtehet ilyet?

Figyelt kérdés
2014. dec. 19. 18:20
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
48%
A korhaz nem tajekoztat senkit. Neked kell szolni ha a vedononek nem de legalabb a gyerekorvosnak, mert neki ki kell menni megnezni a babat.
2014. dec. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
88%
Tájékoztatni kell igen! Nyilván nem hívogatja a kórházakat (főleg ha azt sem tudja hogy hol szültél), hogy xy mikor érkezik haza az újszülöttel. A gyerekorvosnak is szólni kell!
2014. dec. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
86%

Hú, de suttyó paraszt vagy. Ezt a kérdést normálisan is fel lehetett volna tenni. Elég lett volna annyi is, hogy ,,kell szólni a védőnőnek, hogy megszültem?''

Hogy a kérdésedre is válaszoljak, nem tudom mindenhol így van-e, de nálunk fel kellett hívjam, hogy megszültem.

2014. dec. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Na és ha nem hívom fel, akkor mi lesz?
2014. dec. 19. 18:28
 5/30 anonim ***** válasza:
79%

A kórház köteles èrtesíteni a gyerekorvost és a védőnőt legalábbis nálunk így van.

és egyébként nekem nagyon jol jött hogy 10 nap sebláz után a 40 fokban nem nekem kellett az ujszulott babammal atgurulni a gyogyszerekert, hanem o jott es hozott ingyen babamerleget meg segitett hogyan legyen tobb tejem.


talan ha nem ilyen lenne a hozzaalasod normalisabb lenne o is. dobbenet az az ellenszenv ami a munkajukat ovezi mindig is erterlenul alltam elotte.


bocs az ekezetekert es az offolasert.

2014. dec. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
86%
Nehogy felemeld azt a telefont...majd egyszer érkezik a gyámügyesekkel. Neki ez a munkája, és minden sz@rt jelentenie kell az OEP felé! Szintúgy a gyerekorvosnak!
2014. dec. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
92%
Előbb-utóbb keresni fog, mert minden nő megszül előbb vagy utóbb és ezt még ezek a kétes hírnevű nőszemélyek is tudják, akiket védőnőnek hívnak. Nálunk egyébként a kórházi védőnő értesíti a területileg illetékes védőnőt.
2014. dec. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a kórház értesíti a védőnőt.
2014. dec. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudtam elérni a védőnőm, nem vette fel a telefont, mikor hazaértünk hívtam a központi számát a védőnői szolgálatnak, kiderült, hogy valahol van a védőnőm és helyettes fog jönni, de ők tudták már a kürháztól, hogy megszületett a lányunk, tudták a nevét is. De amúgy az az alap, hogy szólsz a védőnődnek, nem értem ezzel mi a gond.
2014. dec. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

ha nem akarsz védőnőt akkor írásban lemondhatod a szolgálatot ezt már szülés előtt is megteheted ...

akkor max a családügytől keresnek majd meg

2014. dec. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!