Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vízben szülése volt valakinek?

Vízben szülése volt valakinek?

Figyelt kérdés
Szültetek már vízben? Milyen volt? Főleg olyanok válaszát várom, akik szültek simán is, és vízben is, melyik volt a jobb, miért?
2016. júl. 6. 16:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Én nagyon szerettem volna, és vajúdtam is egy darabig a kádban, de aztán nem volt kényelmes. A víz nagyon jól esett, de a kád kiképzése miatt a hátamnak kényelmetlen volt, meg olyan nagy volt a kád, hogy nem tudtam a lábamat sem jól megtámasztani sehol.


Számomra az az érdekes, hogy hármat szültem eddig, és ami az egyikkel nagyon kényelmes volt, az éppen a másik alkalommal meg nem esett jól, szóval a legfontosabb szerintem, hogy ha van több eszközöd (nálunk volt labda, zsámoly, bordásfal stb.), hogy tudj változtatni, és ami épp jónak tűnik, úgy helyezkedni.

Első szülésnél a szülésznő ajánlott nekem pózokat, sokszor mellé lőtt, a másodiktól már ráéreztem, hogy mire van szükségem.


Szép szülést!

2016. júl. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én is még csak odáig merészkedtem a legutóbbi szülésemnél, hogy kipróbáltam a kádat, de attól meg annyira felerősödtek a fájások, hogy azt mondtam, ha a következő fájás előtt nem mászok ki innen, itt szülök meg! Hát tényleg jó volt, hogy kijöttem, mert kb 15 perc múlva már meg is született!
2016. júl. 6. 19:23
 3/3 anonim ***** válasza:
Én kádban vajúdtam és ott is szültem. Nem volt kedvem már kimászni onnan, meg úgy gondoltam, hogy könnyebben kicsusszan. :) Teljesen jó volt így, a férjem hátulról támasztott, tartott, neki döltem hátra. Nem hiszem, hogy kényelmetlenebb, mint egy ágyon, ahol azt se tudom hogy feküdjek! Nekem bejött. De pl. az egyik ismerősöm kiszállt a kádból a szülés idejére, mert ő úgy érezte, hogy kiszívta a víz, elfogy az energiája. Szerintem útközben majd meglátod hogy kényelmesebb!
2016. júl. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!