Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Volt valakinek olyan kórházban...

Volt valakinek olyan kórházban lezajlott szülése, ahol az orvos/szülésznő semmibe nem avatkozott be, és nem fekve történt a kitolás?

Figyelt kérdés

Tehát nem indított szülés, nem korábban megpiszkált méhszáj, nincs oxi, nincs burokrepesztés, nincs állandó ctg/nst-re kötés, szabad vajúdási testhelyzet, nincs kézzel tágítás és a kitolás úgy történt, ahogy a nőnek jól esett?


Volt ilyen valakinek, vagy hallott ilyenről ismerőstől?

Hol szült és kivel/kikkel?


2015. jún. 12. 20:51
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Franciaországban szultem igy.
2015. jún. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
:) Az kicsit messze van nekem, de megnyugtató, hogy ott ilyen a helyzet :) Gratulálok a babához! :)
2015. jún. 12. 21:10
 3/27 anonim ***** válasza:
koszi :) hátha akad valaki, aki tud ehhez hasonlot Magyarországon is
2015. jún. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:

Szent Imrében így indultunk neki. Amikor megérkeztem, akkor volt egy gyors ctg, utána a szülőszobán azt csináltam, amit akartam.

Sokáig a férjemen kívül nem is volt bent más. A kitolási szakaszban a doki és a szülésznő a karomat fogták, amíg guggoltam, mert a lábamban nem lett volna elég erő úgy egyensúlyozni. A doki néha autószerelő stílusban alám feküdt, hogy benézzen.


Nem rajtuk múlt, hogy elakadt a baba. Akkor már kénytelenek voltak feldobni az ágyra, beözönlött egy csomó orvos, neonatológus, asszisztens. Vákuum és gátmetszés lett, de ott már tényleg életmentés volt. Oxitocint is akkor kötöttek be, mert félő volt, hogy túl sokáig marad a szülőcsatornában és oxigénhiányos lesz.


Ha nincs ez a komplikáció, valószínűleg állva, két emberbe kapaszkodva jön ki a gravitáció segítségével.


Vizsgálat csak a felvételkor, illetve akkor volt, amikor jeleztem, hogy most nagyon beindultak a fájások. A méhszájra ránéztek, de az tényleg fél perc fekvés volt, amíg gyorsan csekkolták. Aztán mászkálhattam tovább.

Utasításokkal, tanácsokkal "avatkoztak be", amíg nem lett muszáj a dologból.


De ott homeopátia, aromaterápia, zenehallgatás, stb is fel van ajánlva, én nem éltem velük.

2015. jún. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Köszi a tapasztalatot ,és örülök, hogy jól alakult végül minden!
2015. jún. 12. 21:48
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
közel 16, valamint 14 és 12,5 évvel ezelőtt így szültem az akkori MÁV kórházban. :-)
2015. jún. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
48%
Nyugaton valóban ez a jellemző. Egyáltalán nem ez a jó, mint ahogy a kettes le is írta, mi történhet ilyenkor. Azért van a modern orvostudomány, hogy segítsenek és nem azért, hogy újból visszatérjünk a kőkorszaki szüléshez. A gyerek nem attól fog egészségesen megszületni, hogy az anya cd-t hallgat meg levendulát szagol. Lehet, hogy egy 20 éves fitt fiatal nőt vagy egy sokadszorra szülő nőt már magára lehet hagyni (különben meg nem, nem lehet), de egy 35 éves első szülő nőt már biztosan nem. De még csak nem is ettől függ. Nem csak az anyát kell nézni ilyenkor, hanem a gyereket is. Mi az, hogy úgy történjen a kitolás, ahogy a nőnek jó? Ahogy a gyerek kijön, úgy kell tolni! Hiába akarok én kádban guggolva szülni, ha úgy nem tud kijönni a gyerek. Ha azt mondja a szülésznő, hogy gyerünk ágyra fel, lábat így, úgy kell tartani, akkor úgy kell szülni, mert ő látja és tudja, hogy lesz jó a babának is. De ehhez az kell, hogy ott legyen és ne máshol, mondván, majd kijön természetesen az a gyerek.
2015. jún. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

Mindkét gyerekemnél történt burokrepesztés, de kérdezték és én beleegyeztem. Úgy vajúdtam, ahogy akartam(nekem nagyrészt fekve esett jól), és a kitolás is fekve volt, de jó volt úgy.

Oxyt nem kaptam, nem tágítottak kézzel, nem kaptam semmi győgyszert, békén hagytak. Gyorsan szültem mindkétszer, komplikációk nélkül. Sajna a kitolás mindket gyerekemnél nagyon gyors volt(néhány nyomás)úgyhogy a szülésznő javasolta a gátmetszést.

A mai napig szívesen idézem fel a gyerekek születését, jó élmény volt, annak ellenére, hogy fájt, mint a fene.

Tényleg már csak akkor mentem be a kórházba, mikor régőta 5 perces és erős fájásaim voltak.

Szóval nem nyüzsögték túl a szülésemet, de a biztonságérzet megvolt.

2015. jún. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Bocsánat, a 4-es írta. Olyan kórházban meg nem is szülnék, ahol azért repednek, szakadnak szanaszét a nők, mert a statisztika miatt csak a legvégső esetben végeznek császármetszést. A baba ha csak rövid időre oxigénhiányos lesz, az egész élete (iskolai képességei, szociális magatartása, testi ügyessége) múlhat ezen.
2015. jún. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Egyáltalán hol láttátok, hogy a kérdés része az, hogy mi a véleményed a természetes szülésről? Felháborítóan kivették a nők kezéből a döntés jogát a saját szülésük felett, és ez nem vita kérdése, hanem tény, amin vitatkozni nem érdemes. Ezért is nem erről szól a kérdés, hanem másról. Köszönöm annak, aki erre válaszolt.
2015. jún. 13. 12:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!