Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi okozhatja, hogy a magzat...

Mi okozhatja, hogy a magzat belekakil a vízbe?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy zöld lesz a magzatvíz, az azt jelenti, hogy belekakilt és akkor azonnal kórház. De ez mitől függ? Ha valaki már a 40.hét körül van, vagy túlhordás? Vagy egyszerűen bárkivel megeshet, nincs oka?
2016. júl. 26. 15:43
 1/4 anonim ***** válasza:
66%

De van oka. Magzati stresszhelyzet. Vmi miatt "nem érzi jól magát". Pl.: rajta van a köldökzsinór úgy a nyakán, hogy nem kap elég oxigént. De még sok oka lehet.

Nem, nem csak túlhordás esetén.

2016. júl. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
7%

Minden baba belekakil a vízbe, az a normális.

ha a magzatvíz megfelelő ütemben cserélődik, akkor ez nem is okoz gondot.

2016. júl. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
51%

Oxigénhiányos állapot okozza, nekem azt mondták.

Utánaolvastam később, neten is ugyanezt találtam. Annyi kiegészítéssel, hogy ha magzat nem kap elég oxigént, akkor a vérkeringése úgy alakul át, hogy a létfontosságú szervekbe jusson, a kevésbé fontosakba, pl. az emésztőrendszer meg nem. És ezért a belek összehúzódnak, ettől jön a kaki.


Más kérdés, hogy mitől fordul elő az oxigénhiányos állapot. Na ugye ez lehet a túlhordás, mert olyankor a méhlepény már "elhasználódott", egyre kevésbé látja el a funkcióját. De nem csak ez az oka lehet, nekem 39. héten született a kisfiam zöld magzatvízzel. Tehát nem túlhordás.

2016. júl. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyébként meg inkább terminustúllépésről beszélünk, mert a túlhordás az azért elég ritka.
2016. júl. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!