Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Összecsontosodott medence -...

Összecsontosodott medence - császár?

Figyelt kérdés

Van-e olyan életkor, amiben ha a nő szül, már mindenképpen csak császárral tudná világra hozni a (normál méretű, nem hatalmas) babáját, mert annyira össze van csontosodva a medencéje?


Vagy akinek szűk a medencéje harmincas éveiben, annak valószínűleg huszonévesen is éppolyan szűk lett volna, ezért akkor sem tudta volna megszülni hüvelyi úton a babát?



2016. febr. 28. 09:16
 1/10 anonim ***** válasza:

Az első kérdésre nem tudok válaszolni, hogy van-e ilyen kor.


Nekem ugyanolyan szűk a medencém, mint 10 éve is volt, a férjemtől nyertem a genetikai lottón egy már most 3,5 kg-os magzatot.:S Nekem császár lesz, nem tudnám megszülni és a 38. héten lesz, mert a fájdalmaim máris elviselhetetlenek.


37hkm, 28N

2016. febr. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A külső medence és a belső medence nem ugyanaz. Tehát nem mérvadó, hogy kívülről milyennek látszik valakink a csípője (lehet, hogy a széles váll miatt tűnik relatív szűknek).
2016. febr. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ilyen.

Baleset, sérülés esetén romolhat csak a tágulási képesség. Termékeny korról beszélek, nem a 80 éves csípőprotézisesről.


Az már más kérdés hogy relativ téraránytalanság miatt előfordulhat hogy valaki normál méretű babát nem tud megszülni, de ezt kívülről nem látod.

A 180 magas szélescsípőjű ugyanúgy járhat így és a látszólag keskeny csípőjű pöttöm pedig szülhet könnyen.

2016. febr. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nekem a zárójelentésemen a relatív téraránytalanság is áll. Csak néhány dolog ura még most is (nem kérdezgettem ott és akkor azokat, akik megcsászároztak, bár így utólag lehet, kellett volna, nem tudom, hogy tisztábban lássak):


1. A szülész a vajúdás elején azt mondta, ez a gyerek úgy fog kilőni belőlem,mint egy rakéta


2. Úgy tűnt, kellő ütemben, intenzitással is tágulok


3. Nem volt baba nyakán köldökzsinór, nem tűnt úgy, hogy stresszben lett volna, mégis meconiumos volt császárkor a magzatvíz (ezt műtét közben mondta a szülész)


4. Nem volt extra súlyú, méretű a baba, sőt, még kicsit kisebb is volt az átlag súlyú babáknál


5. Szülésznő mondta már a vajúdás végén, kitolási szakasz kezdetén, hogy a baba nem fog kiférni a szűk medencémen. Addig senki(!) nem említette ezt, pedig több szülész nőgyógyász, szülésznő is vizsgált, kisebb gárda vizsgálgatott vajúdás alatt


6. Többször is lecsökkent a baba szívhangja vajúdás közben, egyszer elég vészesnek tűnt, de senki nem tűnt aggódónak


7. Nekem nagyon fájdalmas volt vajúdás, kínlódtam vele rendesen


Vajon tényleg nem fért volna ki a baba, vagy az elhúzódó szülés miatt, vagy esetleg mert azt láthatták, hogy el fog fogyni az erőm a kitolásra, császároztak meg végül és a relatív téraránytalanság csak egy indok volt, hogy tolhassanak a műtőbe? Vagy ilyet azért nem csinálnának? Ha úgy látnák, hogy márpedig ki fog férni, kiférhet (van esély rá) a baba, akkor tovább próbálták volna a természetes szülést?


Nem akadékoskodni szeretnék, sem perelni vagy ilyesmi, csak a további szülések miatt lenne fontos tudnom, hogy ezek után akkor számítsak arra, hogy 30 felettiként, szűk csípő-diagnózissal már csak császárral fogok tudni szülni?


Amúgy nincs bajom a császárral, csak a szövődményektől félek, mert annyi szörnyűséget hall az ember (trombózis, embólia, méhszétválás,bélösszenövések..stb).

2016. febr. 28. 10:58
 5/10 anonim ***** válasza:

Előre, pláne a tágulási szakban nem lehet megmondani, hogy kifér-e majd a gyerek vagy sem. Van olyan vékony, keskeny csípőjű nő, aki egy 4 kilós gyereket is megszül, valaki meg a 2,5 kilósat se tudja.

Általában a méhszáj eltűnésekor, mikor a baba feje nem megy át a bemeneten, lehet csak kimondani azt, hogy téraránytalanság van. Általában 1 órát szoktak várni az eltűnt méhszájtól kezdve. Ha addig nem halad át a bemeneten, akkor jó eséllyel nem is fog, ilyenkor jön a relatív téraránytalanság diagnózis és a műtő.


A szívhang leesésének meg többféle típusa van, nem kell mindegyiktől teljesen beszarni, valamelyik teljesen normális, élettani jelenség.


Nem hiszem, hogy azon kellene rágódni, hogy indokolt volt-e vagy sem. Feltehetőleg ha az orvos úgy látta, hogy indokolt, akkor az is volt. Most az jobb lett volna, ha beleerőltetnek egy hüvelyi szülésbe, aztán elakad a gyerek?


Komolyan nem értem, miért nem lehet legalább ennyire megbízni az orvosban, hogy a legjobbat akarja neked.

2016. febr. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

"Általában 1 órát szoktak várni az eltűnt méhszájtól kezdve"


Hát nálam amint eltűnt a méhszáj, és a gyermek feje még sehol, már toltak is a műtőbe.

2016. febr. 28. 20:21
 7/10 A kérdező kommentje:

"valamelyik teljesen normális, élettani jelenség.

"


Mennyi a normálisnak mondható?

2016. febr. 28. 20:22
 8/10 anonim ***** válasza:
Nemcsak a mélysége számít, hanem hogy szinkronban van-e a fájásokkal, meg hogy mellette van-e bármi kóros jel. Simán lehetett olyan eltérés a CTG-n, ami miatt nem lehetett várni.
2016. febr. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Örülj, hogy nem vacakoltak és toltak a műtőbe!

Nálam a szülőcsatornában akadt el a gyerek. Se ki, se be. Doki két keze be, vákuum, repedés méhszájig, kívül fenékig. Szexuális életem romokban (1 év után is fáj a próbálkozás, belül érzéketlen, kívül feszül), második gyerekről lemondtam. Nekem is relatív téraránytalanság áll a papíromon a vákuum indokaként. Csak utólag volt okos mindenki, hogy "nem kellett volna engedni, hogy természetesen szüljön".

2016. febr. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, hol szültél?
2016. febr. 28. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!