Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mitől lehet egy nőnek túl...

Mitől lehet egy nőnek túl szűk a csípője?

Figyelt kérdés

Téraránytalanság miatt császároztak nemrég. Bár úgy tudom, a csípő külső kerületének nem sok köze van a szülés közbeni téraránytalansághoz, maga a szülész is említette, hogy milyen szűk, fiús a csípőm.


Ez simán csak genetika? Vagy lehet ennek valamilyen más előzménye is?



2016. aug. 1. 21:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem genetika.

Férjem családjában nagy súlyú babák születtek,az enyémben meg kis súlyúak.

A 4kg-os fiunk nem is fért ki,de a 3,6kg-s lányunk igen.

2016. aug. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Eszter76 ***** válasza:
100%
Genetika. Az én csípőmre mindent lehet mondani, de azt nem, hogy fiús. :-D Viszont az első babám (4160 g) így is relatív téraránytalanság miatt született végül a műtőben, teljes vajúdás és másfél óra tolófájás után...
2016. aug. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én beszélgettem a szülésznővel, hogy mi a véleménye erről a relatív térarányosságról, örökölhető-e, mert a családomba mindenki így szült. Erre annyi volt a válasza: 90%ban ezt írják a kortörténetbe, mert ebbe nem lehet később belekötni. Nos, igaza lett, nálam nem fordult be a baba, sürgősségi császár lett, más szülésznél, szóval nem lehet tudni kifért volna-e. Egy szóval sem említik, hogy nem fordult be. Csak annyi, relatív térarányosság.
2016. aug. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!