Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akiknek sokat tágult/szélesede...

Akiknek sokat tágult/szélesedett a csípője terhesség alatt mindenki megtudta szülni a gyerekét? Van összefüggés?

Figyelt kérdés

Azt mondják, hogy valaki meg tudja-e szülni a gyerekét elsősorban attól függ, hogy a medencéjén átfér-e a gyerek feje. Nem tudom, hogy a medence tágulása bekövetkezik-e terhesség alatt és az látszik-e csípő méretében is.

Nekem 20. hétre elég sokat tágult a csípőm, amit a nadrágokon látok. Természetes szülést szeretnék és reménykedem, hogy ez sikerül is.



2015. szept. 8. 14:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A medencének két átmérője van. Egy belső és egy külső. A babab szempontjából a belső számít, ez sokszor kívülről nem látszik. Amit fontos tudni, hogy elenyészően kis százalékot leszámítva mindenkiben akkora gyerek növekszik, aminek kihordására és megszülésére a teste alkalmas (eltérés lehet, ha túl nagy apa, túl kicsi anyával van együtt, illetve betegségek esetén, pl. kezeletlen cukorbetegség, stb.) De nagy általánosságban ez elmondható. A szülés nehézsége egyéni kérdés, van, akinek gyorsan megy, van akinek lassan a tágulás. Ezt semmilyen előzetes felmérés nem tudja neked megjósolni, hiszen egy borzasztóan összetett folyamatról van szó, amibe nem csak a medence vesz részt, de a méhszáj, a baba munkája, a testhelyzet, az érzelmi állapotod és biztonságérzeted, stb. számtalan sok minden.
2015. szept. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

"lenyészően kis százalékot leszámítva mindenkiben akkora gyerek növekszik, aminek kihordására és megszülésére a teste alkalmas "


Vagy ha a gyerek eltéved a szülőcsatornában és beszorul forgási rendellenesség miatt :) Saját tapasztalat. 3200 g volt, pont mint én vagy az apja születésünkkor. Csak rosszul forgott és elakadt a medencémben, úgy kellett kipecázni belőlem.


Azzal a résszel pedig egyetértek, hogy a medence belső átmérője nincs feltétlenül összefüggésben a külső, látható átmérővel.

2015. szept. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Amikor rosszul illeszkedik be a baba, arra láttam Noll A. Nandu könyvében, hogy ki lehet mozdítani a buksit, mielőtt elkezdene úgy lejönni, és lehet adni a babának egy "második esélyt" állva, csípőkörzéssel, hogy próbáljon meg újra beilleszkedni. De persze ehhez figyelem, természetes eszközök, dolgozó és gondoskodó segítők kellenek. Érdekes könyv amúgy, ajánlom elolvasásra.
2015. szept. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!