Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A meconiumos magzatvíz szülésn...

A meconiumos magzatvíz szülésnél mennyire gyakori?

Figyelt kérdés

Szülés közben kissé döbbenten jegyezte meg a szülész, hogy tiszta zöld volt a magzatvíz. Ehhez képest majdnem mindegyik kórtársam azt mondta, hogy nála is. ez most akkor átlagosnak mondható, vagy nem?


Tudom, hogy akkor történik ez, mikor stressz éri a babát, és belekakil a vízbe, tehát nyilván nincs rendben a dolog,de mennyire gyakori, okozhat-e később gondot a babánál, és ha igen, miket, milyen jelekre figyeljek?



2016. aug. 2. 11:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%

Te nem tudsz mire figyelni, hacsak nem egy UH gép van az ágyad mellett.

Nem gyakori, ha már meconiumos a magzatvíz, akkor az többnyire gondot jelent. Az orvos felelőssége ez figyelemmel követni. Túlhordásnál gyakoribb.

2016. aug. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
58%

én úgy tudtam hogy nem gyakori. nálunk a kórházban ilyenkor nem is engednek vajúdni hanem egyből császár. ismerősömék alföldiek, nálunk pl hagyták természetesen megszületni, de tüdőgyulladást kapott. azóta egészséges.

másik ismerősöméknél meghalt a baba.

2016. aug. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Elég gyakori, minden 10. szülésnél fordul elö átlagban. Nekem nem zöld volt a víz, csak picit zavaros. Nyilván vannak fokozatai, de hogy picit belekakil az elég gyakori, az hogy teljesen zöld a víz az azért jelenthet nagyobb problémát.

Én természetesen szültem a babámat, burokrepesztés után 5,5 órára bújt ki. Látta a doki, hogy mekóniumos a víz egy picit, de mondta, hogy semmi gond, ez azért gyakran megesik.

2016. aug. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

"nálunk a kórházban ilyenkor nem is engednek vajúdni hanem egyből császár. "


Oké, de ezt csak úgy tudják megállapítani, hogy milyen színű a magzatvíz, ha amnioscopiát végeznek, na de egy jónak tűnő szülésnél (pláne szép terhesség-előzménnyel) ki a fene gondolna arra, hogy baj lehet a magzatvízzel?


Szóval valaki elkezd minden probléma nélkül nekiindulni a szülésnek, majd közlik, hogy ja, amúgy meconiumos volt a magzatvíz?

2016. aug. 2. 11:46
 5/13 anonim ***** válasza:

Nálam is zöld volt a víz,több napja kakis lehetett, akkor derült ki amikor burkot repesztettek. (És én csak 1 nappal hordtam túl!)

Tudtam, hogy ez nem jó, de ott nem csináltak ebből gondot, nem izgultam emiatt, megszültem természetes úton, szóba sem került a császár. Szerencsére nem nyelte le a lányom, így nem lett belőle semmi baj.

2016. aug. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Két héttel korábban szültem, egyébként.
2016. aug. 2. 12:19
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekem is zöldes volt, de nem vészesen. 11 nappal a kiírt nap előtt indított szülésem volt, mert kevesebb volt a magzatvíz.
2016. aug. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nekem is meconiumos volt a magzatvíz, szinte biztos, hogy túlhordás miatt.

Azonnal oxytocint adtak fájáserősítés és szülés gyorsítás miatt, de nem kellett császározni.

2016. aug. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem ritkaság. Igazából csak amnioscopia során vagy burokrepesztéskor lehet látni. Sőt, amnioscopia során se mindig, mert az elővíz nem mindig keveredik az utóvízzel.

Ha nem masszívan meconiumos, borsópürészerű a víz, akkor elég Oxytocinnal gyorsítani a szülést, nem kell rögtön császározni.

2016. aug. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
5en voltunk egy gyermekágyas szobában, abból 3 embernek volt gond a vízzel, tovább is kellett maradniuk a baba magasabb crp-je miatt.
2016. aug. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!