Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 34-36 . hét közt született...

34-36 . hét közt született babátok egészséges lett?

Figyelt kérdés

Inkubàtorba tették?

Kellett lélegeztetni?

Stb...jól van azóta?


2016. aug. 3. 12:10
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

Szülészet gyakorlatomat töltöttem. Nem egy 31-32 hetes baba született mostanában, édesanya betegsége (toxémia, terhességi cukor általában) miatt. Egyiknek sem volt baja, picit melegítették őket (inkubátor) és megfigyelték.


Ha nem hirtelen történik a koraszülés és tudnak rá készülni, és nem a baba betegsége miatt, akkor minden esélye megvan, hogy pici megfigyelés, melengetés után pontosan ugyanolyanok legyenek, mint a 37+ hetes babák. A 34-36 hét nem olyan vészes, csak jobban oda kell rájuk figyelni. A baj 30-31 hét alatt kezdődik igazán, persze az ideális a 37. hét után.

2016. aug. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szèpen:)
2016. aug. 3. 12:36
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

én teljesen egészséges voltam, probléma mentes terhesség második baba.


35. héten hirtelen elfolyt a magzatvizem. fájásom nem volt, oxitocint nem kaphattam az előző császár miatt így most is császároztak.


a mütő előtt vártak ránk a korások az orvos, és az inkubátor. rémísztő volt.


4 perces koráig semmi baja nem volt, aztán elkezdte kapkodni a levegőt, így irány a pic. kapott légzéstámogatást, majd kilyukadt a tüdeje, ptx, lélegesztető. azt mondták haza sem hozhatom majd. gondolhatod mit éreztem.


de aztán megbeszéletema picivel hogy utána való szerdán hozom haza :D csütörtök lett belőle, nagyon ügyese összeszedte magát.


azóta 14 hónapos, megy, egyedül eszik, és iszik, igazi kis enegria bomba


bocsánat hogy hosszú lett

2016. aug. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Elég ijesztő de köszönöm hogy leírtad!

Minden jót nektek!

2016. aug. 3. 13:00
 5/8 anonim ***** válasza:
86%

34+3 hetes voltam, amikor levált a méhlepény, azonnali császárom volt. 9/10-es apgart kapott a kislányom, úgy tűnt minden rendben van. 1 órás életkorában szaporábban kezdte venni a levegőt, a röntgen pedig kimutatta a tüdőéretlenséget. Azonnal hívták a Koraszülött mentőt és elvitték másik városba. Lélegeztetni kellett, de mégis tovább romlott az állapota, kapott egy tüdőgyulladást is. 3 napig válságos volt az állapota, utána rohamosan javulni kezdett. 3 hét után engedték haza.

Itthon sorba jöttek a problémák, amiket akár a koraszülöttség is okozhatott.

Asztma - 2 éves koráig gyógyszerek mellett is rendszeresen befulladt, azóta sokkal jobb a helyzet.

Izomgyengeség, izomtónus eloszlási zavar- pár hónap Dévény tökéletesen rendbe is hozta

Húgyúti fertőzés- 1,5 éves koráig folyamatosan küzdöttünk vele


Nemsokára 3 éves, lassan-lassan kezdenek a problémák elmúlni, mérséklődni. De még mindig rendszeresen kell járnunk kontrollokra, több helyre is: pulmonológia, neprológia, neurológia, 3 havonta hasi uh.

2016. aug. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy leírtad.Ez nem jó hír.Mielőbbi teljes felépülèst kívànok neki.
2016. aug. 3. 16:05
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem mindkét gyermekem kora baba.


Nagylányom: 35 hetesen egyszer csak beindult a szülés, nagyon pici lett, mindössze 1900 gramm. Viszont 10/10 Apgar, semmi gond nem volt, tüdőérlelőt sem kaptunk pedig, nem volt rá idő. Inkubátorban pár napot töltött egy kis sárgaság miatt, de ennyi. Híznia kellett csupán, ami egy oicit nehézkes volt, mert evés közben folyton úgy elaludt, hogy nem lehetett felkelteni. :D 3 hetet töltöttünk a koraszülött osztályon. Azóta 6 éves, gyönyörű, derékig érő szőke hajú,igazi cserfes "nő", az egyik legtehetségesebb balettnövendék a korosztályában, de még a felett is( nem elfogultság) :))


Kisfiam: 34 hetesen beindult a szülés. Próbálták visszatartani, de persze nem sikerült, ő előre tört! :D

2650 grammal, jó nagy babaként (persze a 34 héthez képest) látta meg a napvilágot, 10/10 Apgarral. Semmi gond nem volt, fél napig kapott pici légzéstámogatást, amire rájöttek, hogy nem szükséges. 4 nappal a szülés után mehettünk is haza! :) Már egy igazi kis ördögfióka, 2 éves nagyfiú. Szókincse mint egy 3-4 évesé, makacs viselkedése, mint egy kamaszé! :D.


Ja, természetes úton születtek, mindketten cirka 3 óra alatt.


A közös pont mindkettőjükben, hogy picit később kezdtek járni. De semmiben sem hátráltatta őket. :)


Most várom a harmadik picit, hát mit ne mondjak, kíváncsi vagyok rá, ő is hamarabb jön-e.

2016. aug. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Gratulàlok a gyermekeidhez.Kívànom hogy most is minden rendben legyen:)

2016. aug. 5. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!