Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Terminus-túllépés. Holnap...

Terminus-túllépés. Holnap kell befeküdjek. Mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Holnap 40+5nél fogok tartani. Fogadott orvos nincs. A nőgyógyászati rendelésen adták a papírt, hogy holnapi kórházi felvétel javasolt.

Ilyen esetben mikorra számíthatok szülésindításra? + befolyásolja-e, hogy hétvége lesz?

(Tapasztalatokat várok. A "mi honnan tudjuk?" "Miért nem kérdezed meg?" stb válaszokat ha lehet, hanyagoljuk, eddig egyedül is eljutottam.)



2016. aug. 25. 15:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Ilyenkor befektetnek, 2 naponta magzatvizet néznek, ha nem tiszta, akkor azonnal indítják a szülést, ha tiszta, akkor még hagyják, hogy természetesen beinduljon, illetve NST vizsgálat lesz többször, ultrahangot csinálnak, keringést néznek. Ha nem indul be magától a szülés, akkor mondjuk kórházfüggő, hogy mikor indítanak, ahol én szültem, ott a betöltött 42. hétnél indítanak.
2016. aug. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A magyarországi általános gyakorlat szerint legkésőbb 41. hétnél szokás megindítani a szülést, nem várnak nagyon tovább, mert idővel nő a szövődmények valószínűsége. Ha a hétvégét még ki is várják, szerintem hétfőn indítanak. De hátha beindul magától! :) Könnyű szülést!
2016. aug. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kórháza válogatja. Ahol én feküdtem 41. héten indítanak, ha már rövidül a méhnyak. De még tolhathatják ha úgy látják jónak. Vagy aznapra sok a programcsászár, és szülés, akkor is tolják.

2 naponta amnió, napi 2szer nst, 2 naponta köldökzsinór áramlás, minden reggel szívhang ellenõrzés. Ez volt a programunk. :) Indításról nem tudok bõvebben írni, elfolyt a magzatvíz a 41. héten. De még szó se volt indításról,mert tele volt az osztály.Nem volt fogadott dokim. De hiába is lett volna, mert ha sok a kismama, akkor egyéb rangsor van.

2016. aug. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, nàlunk vasàrnap nem indítanak, csak ha nagyon-nagyon indokolt.
2016. aug. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Azt tudja esetleg valaki, hogy teljesen zárt méhszáj esetén az amnio-t meg tudják-e csinálni?

Mert itt különböző dolgokat olvastam erről is. (Tegnap teljesen zárt voltam.)

2016. aug. 25. 16:00
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem megcsinálták, be is indult éjjel a szülés, reggelre meglett a kisfiam.:-)
2016. aug. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

igen meg tudják csinálni.

Hétvégén nem fognak indítani, szóval valszínű hétfőn igen.

2016. aug. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem pl nem tudta megcsinálni a dokim,majd sírva fakadtam úgy fájt! Pedig azt mondta a legvékonyabb csővel próbálta. Bentfekvős voltam én is,41+1 napra indítottak,császár lett a nap végén :)
2016. aug. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
41%

Pedig majdnem minden a helyi kórház protokolljától függ.

Ahol én szültem, ott betöltött 41-en kell befeküdni és 41+3-nál indítanak.

Én szerdai napon feküdtem be, péntekig senki nem vizsgált.

Minden nap volt egy db CTG,és ennyi.

A magzatvíz vizsgálathoznem járultam hozzá. Ez a vizsgálat csak 50%-ban ad helyes eredményt, cserébe nagyon fáj...

Pénteki napon megvizsgált a főorvos, felajánlotta a burokrepesztést (nyitott méhszáj esetén így indítanak ott), de elutasítottam.

Mivel három napos ünnep jött, mondta, hogy kedden lesz indítás. Haza nem engedett, de maradt a napi egy CTG.

Vasárnap du. spontán megszületett a lányom, háborítatlanul, ügyeletessel.

2016. aug. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!