Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Gyakorlati kérdések a császárról?

Gyakorlati kérdések a császárról?

Figyelt kérdés

Jövő héten valószínű programcsászárom lesz

Kedden megyek a dokihoz. tőle is meg fogom kérdezni, ami eszembe jut, de itt könnyebb leírni, összeszedni, hátha ti is tudtok válaszolni :)

- kell külön táskát pakolni, mintha szülőszobára mennék, hálóinggel, papuccsal és stb-vel? Ha igen, mi a stb? :)

- hasam eléggé szőrös lett az utóbbi időben. Azt is szedjem le, vagy csak lent?

- meztelenül kell bemenni, vagy kórházi hálóingben?

- beöntés minden esetben szükséges?

- katétert már érzéstelenítésben teszik fel?

- a műtét után, míg nem szabad felkelni, lehetünk 3an, ott lehet a férjem, vagy egyedül leszek hagyva?

- mikor felállítanak, ha jól vagyok, akkor is kísérnek tusolni/mosakodni? (elég komoly pszichés problémáim vannak attól, hogy le kell vetkőzni, nem preferálnám annyira a nővérrel mosakodást..)

- mikor teszik mellre a babát? ha nem jön tej, akkor mindenképp nyomkodni, masszírozni fognak? annyira ezt sem szeretném, ha sokat teszem mellre, úgyis beindulna...

- érdemes a bugyiba már itthon bekészíteni a betétet, hogy csak felhúzni kelljen? vagy a nővéreknek kell ezt csinálni?

- hány hálóruhát-nappalra való ruhát vittetek? Inkább szoknyát/hálóinget, vagy nadrágot, ill. pizsamát?

- amíg nem lehet felkelni, addig csak 'folyik mindenfelé' a cucc? Vagy olyankor hogy van?

- tényleg nézik, hogy milyen a vérzés? Benn a szobában? Vagyis teszem azt ha 5en vagyunk, a másik 4 előtt kell vetkőzni? Tudom, kisebb gondom is nagyobb lesz, de engem biztosan zavarna...


hirtelen ennyi jutott eszembe, ez is sok, de ha lesz még kérdésem, írom. Előre is köszönöm, akinek van türelme válaszolgatni :)


2016. aug. 31. 16:25
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:

olvastam még olyat, hogy érdemes övet, köntös kötőjét vagy hasonlót az ágy végéhez rögzíteni, azzal felhúzni magam, ezért nem néznének rám hülyén?

illetve ha hozatok be kaját, innivalót (pl. ehetek hamburgert? sarkallatos példa, csak, hogy mennyire toleránsak, azért kérdem - vagy 0,0%-os ízesített sört? mert pl. most csak azt kívánom, attól nem ég a gyomrom)

2016. aug. 31. 16:30
 2/22 anonim ***** válasza:

-csomag ugyanaz

-úgyis leborotválnak, hagyd csak :)

-hálóing, majd kapsz köpenyt, vagy mit a műtét előtt

-beöntés: ne bánd, ha kapsz, sztem jobban jársz :)

-nekem érzéstelenítés előtt katétereztek, de nem volt tragédia

-ha már a kórteremben leszel, bárki lehet veled (de ugye ez doki és nővérke függő)

-engem felsegítettek 6 óra után, aztán mehettem a dolgomra. Nem kértem segítséget.

-szoptatás: bármi lehet. Azért az nem úgy van, hogy odaadják a babát, aztán elkezdik nyomkodna a melled, ne aggódj!

-betét: majd miután felkeltél. Ha tudsz mozogni, akkor nem kell a nővérke

-2 hálóing, de az én anyám 3 lépésre lakott a kórháztól. Ha neked nincs ilyen lehetőséged, akkor legalább 4-et. Elöl gombolhatósat vegyél

-többnyire egy erős menzesznél nem folyik több vér. Nem fogsz vércsíkot húzni magad után, nyugi.

- nekem a kutya nem nézegette, milyen a vér

2016. aug. 31. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Hááát, állítólag jó a madzag, én nem vettem észre. :)

Sört azért ne igyál bent. Mivel nem a gyomrod műtötték, azt eszel, amit akarsz.

Ha van még kérdésed, szívesen válaszolok, akár priviben is, most rohanok évnyitóra.

Én is halálra idegeskedtem magam a másodiknál (az első sürgősségi altatásos volt), visszagondolva tök felesleges dolgokon.

2016. aug. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

csomag ugyanaz - első szülés, így az ugyanazt sem tudom beazonosítani :)

borotválkozni meg ha kell, akkor inkább elintézem még itthon magamnak :)

2016. aug. 31. 16:43
 5/22 anonim ***** válasza:

Leírom nekem hogy volt, 2. császárom volt lassan 4 hete.


A szülőszobán egy külön részben készítettek elő, kórházi hálóingben kellett lenni, bekötötték a branült, feltették a katétert, borotváltak (szeméremdomb teteje, has). Beöntés nem volt. Várni kellett, mert sürgősségi császár volt előttem, így csúszott az enyém. Addig jöttek fél óránként érdeklődni, hogy minden rendben van-e. Felvették az adatokat, az anesztessel egyeztettünk (kérdezgetett súlyt, esetleges gyógyszerallergiát), aláíratták a papírokat, megkérdezték a baba nevét (fiút-lányt is kell mondani, hiába tudod a nemét). Jött a műtős fiú, áttett az ágyra, amin feltolt a műtőbe. Ott fel kellett feküdni a műtőágyra, leszíjazták a lábaimat. Az anesztes beadta a spinális érzéstelenítőt, lefektettek, rámrakták az ekg tapacsokat, vérnyomásmérőt, bekötötték az infúziót. Felhúztak egy nejlont, szinte az arcomba tolták, jó büdös volt, ezzel paravánoztak el. Folyamatosan mondták, hogy mi történik, mit csinálnak. Szédültem, kaptam gyógyszert a karomba, meg oxitocint is adagoltak azt hiszem 2szer.

A babát odahozták az arcomhoz, pár percig ott volt, a karomat kioldozták, így meg tudtam simogatni, puszilni. Mikor végeztek, a műtős átrakott egy ágyra, amin az őrzőbe toltak.


Csak a kórházi hálóing volt rajtam, a derekamig felhajtva, a lábam közé lepedő volt hajtva. Bugyit nem lehet felvenni. Mikor az érzéstelenítő kiment, akkor a nővér mosdatott le, fenék megemel, ágytál a popsi alá, ő meg lemosdat (4en voltunk a szobába, de senkit sem zavart). Lecserélte a véres ágyneműt is.


12 óra után fel kellett kelni, elkísért a nővér a fürdőbe, lepedőt szorítod a lábad közé plusz a katéteres tasakot is viszed, úgyhogy elkelt a segítség, de otthagyott tusolni. Viszont a bugyit segített felvenni és a betétet beletenni. Én hálós bugyit vittem, nem is bántam, mert jó magasra feljött a hasamon.

Az őrzőben óránként vérnyomás mérés, 2szer lázmérés van. Plusz vettek vért, és a vizeletet ellenőrzik, hogy elegendő-e. 4 üveg infúzió ment le, 2 oxitocint kaptam bele, meg az egyikbe fájdalomcsillapítót, éjszakára meg egy jó erős koktélt, amitől tudtam aludni. Utána még 2 oxitocint kaptam fenékbe.

Az őrzőbe jó ha van egy külön táska, amiben van törölköző, papucs, tusi, bugyi, betét, keksz, sok víz. (Fél literes üvegekben nagyon praktikus, mert nem kell kiöntözgetni pohárba, a nővérke nem fog szaladgálni kiszolgálni, az üvegből meg tudsz inni, a másfél literes nehéz. Sokat kell inni, én az őrzőben megittam vagy 4 liter vizet minimum.)

Az őrzőbe látogatási időbe bárki bejöhetett, a babák ott nem voltak kint. De csak látogatási időbe lehetett ott bárki is. Látogatási idő után hozták a babákat másfél órára, akkor már tudtam fordulni, így mellre tudtam tenni (1 órát mellen volt). Neked kell mellre tenni, senki sem fogja helyetted ezt megtenni, max. segítenek úgy fordulni, ha szerencséd van és olyan csecsemőst fogsz ki. Nem nyomkodja senki, főleg, hogy értelme sincs, mert még csak előtej van, ha van, pár csepp, de az pont elég a babának.


Másnap reggel kivették a katétert, a branül maradt, míg 3szor nem voltam magamtól pisilni. Átkerültem kórterembe, a reggeli vizsgálat, vizit után hozták ki a babákat.

Én végig kórházi hálóingben voltam, így nem véreztem össze a sajátomat, bármikor adtak másikat (a bent lévők 99%-a kórháziban volt). Pizsama macerás. Civil ruhába nem is lehet bent lenni, csak hálóingben. A kórteremben már nem nézegetik a vérzést, csak max. kérdezik viziten, meg a hasadat nyomkodják meg, hogy húzódik-e vissza a méhed.

Reggel-este oxitocin injekció fenékbe 3. napig, plusz reggel még hasba 1 clexane injekció (otthon is még 10 szurit kellett beadnom magamnak).

2016. aug. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

de ezeket a mosdatós dolgokat miért kell a másik előtt? komolyan, sírhatnékom lesz ezt elolvasva... jobban tartok ettől mint magától a műtéttől :'(

sajna a vip szobára úgy érzem, nem telik, de ezek után alaposan meg kell fontolnom, én ezt nem akarom mások előtt :( tudom, hogy senki nem velem foglalkozik, de engem ez nagyon leterhel pszichésen, és ez nem hiszti, rendesen mondhatni pánikbeteg vagyok az ilyen helyzetektől... :'(

2016. aug. 31. 17:31
 7/22 anonim ***** válasza:

Nálam így volt:

bent tartottak magas vérnyomás miatt, így nem volt nálam kórházi táska, műtét után hozta be. Így kaptam kórházi hálóinget abban műtőttek, nem voltam meztelen. Katétert azelőtt kaptam mielőtt betoltak volna ez nem volt olyan rossz, nekem a kivètel rosszabb volt. Még otthon is éreztem hogy kicsit csíp. Le is borotválták a hasam amúgy nekem nem sok volt meg nagyon szőke is így én nem szoktam vele foglalkozni, nyugodtan borotváld le.

beöntést nem kaptam. Az őrzőben nekem 6 órát kellett feküdni, ott lehetett párom is anyukám is, de a babát csak 2x 5 percre hozták ki :( csak miután felkerültem osztályra akkor kaptam meg. Hozzá teszem nem bababarát kórház, szóval párom csak délután 4kor látta üvegen keresztül a lányunkat.. nekem a mellemet egy csecsemős nővér nyomkodta meg de kb csak ellenőrizte hogy bedurrant e már, mert nem volt mérhető súlygyarapodása mikor mérték, de ez is már utolsó nap volt, addig nem igazán foglalkoztak velünk. Engem kísért a nővér a mosdóba, de nálunk ez is fura volt. Nem zuhanyozni kellett hanem tulajdonképpen egy bidére kellett fordítva ráguggolnom és úgy megmosakodni. Ekkor vettem át a saját hálóingemet. Betétet tulajdonképpen tehetsz nyugodtan otthon be azzal nincs gond szerintem. A vérzést nézte a nővér a 6 óra alatt többször, kicsit megnyomlodta a hasam, de ez még nem volt gáz mert még nem ment ki az érzéstelenítő. Nálunk reggeli vizitnél is nézte a doki. Mi egyébként 2en voltunk egy szobában, nálunk ilyen 2 meg 1 ágyas szobák voltak a felújított emeleten. A másik emeleten voltak a régi 7-8 ágyas szobák is. Legalább napi egy szett legyen nálad. Vagy 2 hálóing naponta vagy 2 váltás naci, ami neked kényelmes cicanaci pizsigatya hálóing. Nekem csak első nap volt több vérzésem, már másnaptól eléf volt egy éjszakai betét, de azért nem fogsz még futni, esetleg félrecsúszhat szóval átvérezhetsz. Amíg nem lehetett felkelni volt alattam ugyanúgy betét, ezt én is mint első császáros akkor tudtam meg mikor felkeltettek. Szólt a nővér hogy tegyem oda a kezem amíg kimegyünk.

ne úgy képzeld el a vérzés nézését hogy levetközni meg minden, csak fel kell húzni a hálóinget meg a bugyit le, az orvos odapillant és kész. Addig amíg nem jár nálad az orvos addig betakarod magad és kész :) nekünk a nővérek mindig szóltak előre higy 8kor vizit bugyit toljuk le mert megnézik. Ennyit muszáj leszel kibírni sajnos, de addig takard el magad amíg nem jön a doki.

2016. aug. 31. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 aHermann ***** válasza:

Szia!

Melyik kórház?

3 császárom volt. Az első sos (SOTE I.), , a többi program (Szent Imre).

Beöntés sehol nem volt.

Borotválás csak az elsőnél, a többinél még otthon megcsináltam. (Mondjuk a nagy a 34. héten született)

A hasadat hagyjad.

A progis császárnál a szülőszobára csak magamat (rajtam levő ruhát), telefont, leleteket vittem át. A többi cucc az ágyamnál maradt (előző nap kell befeküdni).

Mielőtt szóltak, hogy én jövök a műtőben, akkor kellett csak teljesen levetkőzni. Kaptam egy nagy műtős leplet, abban toltak be a műtőbe. Ott érzéstelenítés, majd katéter.

Műtét után kaptam egy homokzsákot a hasamra, lepedőt alulra.

Csak a legkisebb babát kaptuk meg, a nagyok állapota nem engedte. A picit mellre is tettem a férjem segített. A férjem maradhatott kb. 1h-t velem műtét után.

Utána pihentem, már amennyit bírtam.

Felállítás után (mivel 1 nővér volt az egész osztályra) mosdóban egyedül voltam. Nővér kint várt.

Nem nyomkodtak tejileg, gyakran próbáld mellre tenni. A kicsiknél 2-3 nap után már volt tejem.

A betétet én a wc-n tettem be mindig egyedül. Soha nem törték rám az ajtót. Az elején lassabban ment, aztán már gyorsan.

Elöl gombos hálóingben voltam (3-4 db), így egyszerűbb volt minden. Vizitnél csak felhajtottam. A vizitnél a dokin, nővéren kívül senki nem látott semmit. Mindig arról az oldalról hajtotta a takarót, ahol senki nem volt. Oldalról csak egy takaró látszott. Amikor 5 ágyas kórteremben voltam, akkor is ügyeltek, hogy senki nem látott át a másikhoz

A vérzést, az elsőnél nézték jobban. A kicsiknél kérdezték.

2016. aug. 31. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

mindenképpen be kell feküdni előző nap? itt inkább azokat olvasom, hogy reggel kellett bemenni, erre is készültem... :(


Pécsett szülök

2016. aug. 31. 20:20
 10/22 aHermann ***** válasza:

Bp-n a Szent Imrében az előző nap a gyakorlat, mert reggel vannak a progis császárok.


Ha aznap mész, ágynál kipakolsz, és átmész a szülőszobára. Mindent elmondanak. Nyugi.

2016. szept. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!