Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Gyakorlati kérdések a császárról?

Gyakorlati kérdések a császárról?

Figyelt kérdés

Jövő héten valószínű programcsászárom lesz

Kedden megyek a dokihoz. tőle is meg fogom kérdezni, ami eszembe jut, de itt könnyebb leírni, összeszedni, hátha ti is tudtok válaszolni :)

- kell külön táskát pakolni, mintha szülőszobára mennék, hálóinggel, papuccsal és stb-vel? Ha igen, mi a stb? :)

- hasam eléggé szőrös lett az utóbbi időben. Azt is szedjem le, vagy csak lent?

- meztelenül kell bemenni, vagy kórházi hálóingben?

- beöntés minden esetben szükséges?

- katétert már érzéstelenítésben teszik fel?

- a műtét után, míg nem szabad felkelni, lehetünk 3an, ott lehet a férjem, vagy egyedül leszek hagyva?

- mikor felállítanak, ha jól vagyok, akkor is kísérnek tusolni/mosakodni? (elég komoly pszichés problémáim vannak attól, hogy le kell vetkőzni, nem preferálnám annyira a nővérrel mosakodást..)

- mikor teszik mellre a babát? ha nem jön tej, akkor mindenképp nyomkodni, masszírozni fognak? annyira ezt sem szeretném, ha sokat teszem mellre, úgyis beindulna...

- érdemes a bugyiba már itthon bekészíteni a betétet, hogy csak felhúzni kelljen? vagy a nővéreknek kell ezt csinálni?

- hány hálóruhát-nappalra való ruhát vittetek? Inkább szoknyát/hálóinget, vagy nadrágot, ill. pizsamát?

- amíg nem lehet felkelni, addig csak 'folyik mindenfelé' a cucc? Vagy olyankor hogy van?

- tényleg nézik, hogy milyen a vérzés? Benn a szobában? Vagyis teszem azt ha 5en vagyunk, a másik 4 előtt kell vetkőzni? Tudom, kisebb gondom is nagyobb lesz, de engem biztosan zavarna...


hirtelen ennyi jutott eszembe, ez is sok, de ha lesz még kérdésem, írom. Előre is köszönöm, akinek van türelme válaszolgatni :)


2016. aug. 31. 16:25
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Melyik kórházba mész szülni?

A beöntés megléte kórházfüggő. Én az egyikben kaptam, a másikban nem. Borotválásnál a hasadat hagyd rájuk, alul érdemes megcsinálni otthon, vagy a legjobb, ha gyantáztatod kozmetikussal. (lassabban nő vissza a szőr és a tapasz levételekor nem fáj:)

Ha nincs őrző, akkor érdemes az ágyadnál lévő éjjeliszekrényre szívószálas innivalót előkészíteni, mert jól fog esni műtét után.

A vérzés erősségét addig nézi a nővér (aki mellesleg szülésznő is, mert forgó rendszerben vannak!), amíg fekszel, de ezt úgy csinálták nálam, hogy a többi szobatárs semmit nem látott belőle. Igazából szt sem tudtam mit ügyködik, mert még érzéstelenítve voltam, csak utólag mondta, hogy picit lemosdatott, meg kicserélte a lepedőt. Ez teljesen rutin nekik, egy percig ne zavarjon, nem is fog érdekelni.

Ami engem zavart, az a műtét előtti levetkőzés pucérra egy csomó ember előtt, többek között a beteghordó srác előtt. Ezt nagyon nem tartottam korrektnek, mert magamtól is le tudtam volna vetkőzni és felfeküdni az ágyra. Sőt, adhattak volna kórházi hálóinget is, amit itt nem adtak. (jános kórház). Ezt a békát le kell nyelni, ez van....

2016. szept. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
na ez az.. miért kell ilyen megalázó helyzetekbe hozni a kismamákat? komolyan sírnom kell ettől... és hiába mondja bárki, hogy akkor nem fog érdekelni. Pszichés gondjaim vannak, biztos, hogy zavarni fog. Az üzemorvosnál kitalálták, hogy EKG-t csinálnak, attól sírógörcsöm lett, hogy le kellett felül vetkőznöm 1! nő előtt... nem ám 3-4 vagy több idegen, főleg férfi előtt... mindig komplexusaim voltak a testem miatt, sokat híztam, fogytam, most is majdnem 100kg vagyok, lóg a mellem, csíkos a hasam... és elhiszem, hogy őket nem érdekli, de engem igen, és biztos vagyok benne, hogy be fogok pánikolni, ilyenkor vagy rámjön a sírógörcs, vagy csak szimplán szorít a mellkasom, nem kapok levegőt, emellé még le is szíjaznak, biztos, hogy szülés utáni depresszióm lesz... és mindez megelőzhető lenne minimális odafigyeléssel.... :(
2016. szept. 2. 10:25
 13/22 anonim ***** válasza:
Én a helyedben, ha van választott orvosod, ezt jelezném neki. Ahogy nagyapám mondaná,a kórház az emberi méltóság sárba tiprása:)) Viszont itt a gyerek velem, épen, egészségesen. Többet ér, mint az én egóm:)
2016. szept. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Azért azzal vitatkoznék hogy azt eszel amit akarsz. Nálunk csak pépeset lehetett enni a kórházi napok alatt. Külön is kaptak ebédet a császárosok.a többit leírták a többiek
2016. szept. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
hát, itt nálunk ugyan az a menü, bnőm első nap paradicsomos káposztát kapott... gondolhatjátok, mennyire figyelnek ilyesmire..
2016. szept. 4. 12:04
 16/22 anonim ***** válasza:

En is leírom mi volt:


Az enyém nem program csaszar volt, de a lényeg ua. Bementunk a szuloszobaba, ott a szülésznő megkért h vetkozzek le es adott kórházi inget, azt vegyem fel. (Volt külön kis helyiség átöltözni). Nalam volt mehszaj vizsgálat, mert megindult a szülés de faros volt, igy semmiképp nem szabadott tagulnom. Beontes nálunk nincs, kupot kellett magamnak feltenni, aztán amikor éreztem, h kell, akkor kimenni WC-re. Engem nem is bortvaltak, le voltam gyantazva de ezt ellenőrzi a szülésznő. Amikor megműtöttek, akkor visszatoltak a szobaba. VIP szobában voltam, nekem nem szabadott inni, a nővér szívószállal adott ket kortyot. Nem szabad mozogni, enni sem. Nálunk amugy utana bármit lehetett enni, nem csak pepeset hal isten. Amikor eljött az idő, felállítottak, a nővér segített, be kellett állnom a zuhany alá. Lemostam magam picit, amennyire tudtam. A nővér kivul megvart. A torolkozesben segített mert a lábamat nem tudtam megtorolni. Bugyi nálunk se szabad, lepedo volt alattam, azt ha kertem akkor cseréltek. Amikor mar lehetett akkor tena volt bent, az tok jo. En pizsiben vagy melegítőben voltam, nem érdekelt a gombos haloing téma. Nem erzem ugy, h bármikor is sérült volna az inti szferam a kelleténél jobban. Az mondjuk kellemetlen volt amikor kérdezgették h sikerult e mar kakilni (műtét utan fontos h legyen szeklet) de amugy semmi gaz.

2016. szept. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Ja, nekunk a kutya se nézte h milyen a vérzés. Senkinek nem jutott eszébe a cicimhez érni.
2016. szept. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
utolsó, ezzel a helyzettel én is megbékélnék :)
2016. szept. 4. 21:53
 19/22 anonim ***** válasza:

oké hogy komplexusaid vannak (kinek nincsenek?) de ugye azzal azért tisztában voltál hogy síruhában elég nehéz lenne szülni, muszáj hozzá levetkőzni.


volt egy durva sztorim 2 éve, az intenzíven kötöttem ki, de előtte még pár órára elvesztettem az eszméletemet.

nos, gondolj bele, full pucéran felébredsz egy lepedő alatt, lógnak a csövek minden testnyílásodból és azon filózol hogy hogy a fenébe kerültél ide, pontosan melyik kórházban vagy, és vajon hány ember látott olyan helyzetben ahogy a saját anyádnak sem szívesen mutogatnád magad?

pár hét múlva kezdtem azon röhögni magamban, hogy van legalább 3-4 ember aki meztelenül látott, de ha szembejönne az utcán, fogalmam nem lenne róla hogy ő volt :D


az orvos és a nővér nem fog bámulni, nem azon csodálkozik hogy hány kg vagy, vagy épp milyen a melled, a popód. látott már 1000 féle embert, kövéret, soványt, szépet, csúnyát, darab-darab. arra koncentrál hogy azon segítsen amiért ott vagy, nem a narancsbőrödet fogja nézni. pár hét múlva én is szülök, bizonyára lesz pár meglepő dolog benne, de egy percig nem fogom magam exkuzálni a kórházi személyzet előtt. nagyjából akkor látnak először és utoljára, és másnapra már a nevemre sem fognak emlékezni, nemhogy a pucér testemre :D

ha épp befosikálok, akkor ő azt eltakarítja, mert benne van a munkakörében, nem szívességet tesz vele. anyukám mesélte, hogy mikor én megszülettem, azt kb egy egész rezidenscsoport nézte végig full HD-ban, mert arra az időpontra esett az órájuk és épp az volt a tananyag. na bumm :D felfogás kérdése az egész.

2016. okt. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Kérdező végülis hogy történt a dolog?
2016. okt. 6. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!