Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mik a tapasztalatok a Semmelwe...

Mik a tapasztalatok a Semmelweis 1. sz szülészeti és nőgyógyászati klinikán való császárral szüléssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2008. okt. 2. 09:57
 1/10 anonim ***** válasza:

4 hónapja szültem ott császárral. A dokim nagyon rendes volt, meg a szülésznőm is. A műtősök is nagyon aranyosak és kedvesek voltak. Az őrzőben a nappalos nővérek e3lég mogorvák voltak, de sokat segítettek, az éjszakások, meg angyalok voltak. ne izgulj, és pihenj, míg az őrzőben vagy, mert a csecsemősök lent rád sem fog nézni. nagyon nem érdekli őket, hogy alig tudsz mozogni, és melletted még három gyerek sr szinte egyfolytában. Pihenni, meg szinte nem lehet.

Kitartás

2008. okt. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És fájt amikor vágtak...?
2008. okt. 2. 10:37
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia! Engem 4 hete császároztak az I. Számún. Nem érzel semmi fájdalmat, csak azt, hogy "turkálnak" benned, nyomogatnak. Az epidurális érzéstelenítő sem fáj, csak kellemetlen. Viszont nagyon rossz, hogy melltől lefelé teljesen elzsibbadsz, és nem érzel semmit. Én utána kegyetlenül fáztam (legalábbis azt éreztem, de nem volt hideg). Amikor megy ki az érzéstelenítő hatása, azt azért nem kívánom senkinek, de túl lehet élni.

Egyet jótanács! A műtét után tényleg próbálj meg aludni, mert 7-8 óra múlva már fel kell kelned, mosakodni, járkálni, és az nagyon fájdalmas. Utána lekerülsz a csecsemős osztályra, ahol végig melletted lesz a baba, egy pillanatnyi pihenésed sem lesz a sok sírástól. A csecsemős nővérekről annyit, hogy állatok! A szopizás megmutatásánál úgy nyúltak hozzám, hogy csillagokat láttam, annyira fájt a mellem.

2008. okt. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
És télleg hasig leborotválnak meg katétert helyeznek fel és az apuci bennt lehetett?és ha megmondom a magamét akik rosszúl bánnak velem akkor tudnak nekem ártani?
2008. okt. 2. 11:17
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen leborotválnak,kapsz katétert,ami nem fáj mert akkor adják mikor el vagy zsibbadva,az apuka bennt lehet,a fejednél leülteti,tudja simogatni az arcod.Nem érzel fájdalmat,tényleg csak annyt,hogy matatást,meg nyomást.Műtét után én is állatira remegtem annyira fáztam.A csecsemős nővérek,egy-két kivétellel parasztok nagyon.Én öt óra zután már felkeltem mosakodni,mert hozták a babákat és párpercig velünk voltak.
2008. okt. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Bocsi de a hasamat is borotválják?nem lehet kérni hogy ne???
2008. okt. 2. 12:49
 7/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Sajna leborotválják a hasad is, de nekem nem lett erősebb a szőr, ha ettől félsz.

A csecsemősök tényleg állatok. És tényleg aludj. Mi éjjelre altatót is kértünk. Áldás volt és másnapra mire már szoptathatsz kimegy a hatása. Én akkor aludtam át utoljára az éjszakát.:))

2008. okt. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia! 6 hónapja szültem ott császárral. Detto, hogy a csecsemősök állatok!!!!!!!!!!!!!!!!!!Semmi se várj tőlük. Én nem is tudtam ott szoptatni, sajna utána sem, szerintem közre játszott az, hogy senki sem segített, mert ha hiszitek ha nem, nem megy ez mindenkinek karikacsapásra (persze ma már bánom,de bevallom őszintén én azt hittem, hogy az csak úgy megy és kész...). Dokik, ápolók (műtét során) szülésznők nagyon rendesek, le a kalappal előttük. Én már három nap után úgy futottam haza, hogy ne kelljen már ott lenni a köcsög nővérek között, hogy az csak na. Viszont a biztonság miatt a másodikat is ott szeretném megszülni. De akkor már legalább tudom mire számítsak a csecsemősök részéről.És tudom, hogy magamra leszek utalva a szoptatással kapcsolatban is és ezért el is döntöttem, hogy a következő terhesség alatt szoptatási tanácsadóhoz is elmegyek.

Sok sikert.

2008. okt. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! de ha megmondom a csecsemösöknek h hagyjanak békén...?
2008. okt. 2. 16:07
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem kell megmondani, mert feléd sem néznek. Nekem sem segítettek a szoptatásban, pedig kellett volna, mert csak bimbóvédővel tudtam a mellbimbóim miatt. Hiába szóltam én nem jött senki. Sajna nálunk is kudarcba fulladt a szoptatás. Ilyenekre azért készülj.
2008. okt. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!