Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kecskeméten mindenki fizet a...

Kecskeméten mindenki fizet a szülészdokinak?

Figyelt kérdés
Olvasgattam itt-ott, mindenhol csak azt látom, hogy ennyit meg annyit adtunk a dokinak... Ahonnan jöttem ott ez ennyire nem divat. Mennyiket fizetetek egy terhessèg alatt?

2016. szept. 23. 04:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Csak a felfogadott orvosnak kell fizetniszülésután, plusz a nyilván magánrendeléseken.
2016. szept. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező magaorvoshoz járni és szülés felkerni se. Az sztk rendelés ingyenes, a kórházban a szülés is az. Az extra szolgáltatás fizetendő, márpedig ha én elvarom a dokitol, hogy hajnal 3kor kiugorjon az ágyából vagy ott hagyja a gyereke szülinapi buliját miattam, akkor azt meg kell fizetnem.
2016. szept. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
53%
A fogadott orvosnak szokás fizetni a szülésért azon felül,hogy minden hónapban fizetsz neki. Ráadásul a többsége meg is mondja mennyit adj "hálapénz" gyanánt. Ezt én tartom kicsit gusztustalannak. De sajnos ezzel jár,ha szeretnéd hogy valaki normálisan figyeljen rád. Mert az nem jár ám csak úgy.
2016. szept. 24. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Utolsó!


Ha tuloraznod kell, akkor elvarod, hogy kifizessék, vagy ajándék a munkád? Ha a főnököd kitalalna, hogy most azonnal indulni kell dolgozni és azt se tudod meddig kell maradnod, akkor elvarnad, hogy fizessen? Az nem gusztustalansag?

2016. szept. 24. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Igazad van, de szerintem akkor is sokszor annyit elkérnek már a "mai" világban, amennyit talán nem is érdemelnek meg. A hálapénz meg szerintem arról szól,hogy mennyire vagyok megelégedve a munkájával. Teszem azt ha nem lettem vele annyira megelégedve akkor is úgymond bukom a pénzem nem? De rizikóa fél élet. Anno nem mondták meg mennyit adjanak a szülésért, a terhesgondozáson egy 15-20 percért lerakok neki 13-14et havonta.
2016. szept. 24. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A halapenz az, amit koszontkent adsz az orvosnak. A fogadott orvosnak nem halapenz adsz, hanem kifizeted az általa meghatározott, vagy szabadon valasztott munkadijat. A kettő nem ugyanaz.
2016. szept. 24. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
51%
67% ezzel minddel nincs is baj, a baj azzal van, hogy azért kényeszerülünk rá ezt megfizetni, mert különben szarnak a fejünkre. Igen, persze mindenki hallott már Marikáról, aki ügyeletesnél szült és nem volt semmi baj, sőt tök elégedett és minden milyen jó volt, meg utána tök jó kórtermet is kapott, de sajnos ez a ritkább és olyan kórházak is vannak, ahol a szülés körüli ellátáson kívül fogadott orvos kell ahhoz is, hogy a szülés UTÁN lehetőleg olyan sima kórtermet kapjál, ahol nem Kalányosnék meg Lakatosnék vannak, akiknek a zajos 10+ fős rokonsága miatt szoptatni meg pihenni se lehet.
2016. szept. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!