Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek a párom bent...

Szerintetek a párom bent legyen a szülésnél? 7 hónapos terhes 34/N

Figyelt kérdés
Szóval az a helyzet, hogy ugye nemsokára itt a szülés és nem szeretném, hogy a párom bent legyen a szülésnél ,mert nem bírja a vért és félek ,hogy utána hozzám sem akar majd érni mármint értitek, hogy értem. De eközben pedig csak arra tudok gondolni, hogy azért mégis csak ő az apja a babának és később lehet, hogy megbánjuk, hogy nem volt bent a szülésnél. Nektek mi a véleményetek, tapasztalatotok?

2016. szept. 28. 20:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
O dontse el.
2016. szept. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt csak es kizarolag nektek kettotoknek kell eldonteni. Nalunk fel sem merult, hogy nem jon be a ferjem, egyertelmu volt mindkettonk szamara, hogy vegig velem lesz. Kivaloan helytallt o is es hatalmas segitseg volt. De egy sarokban ajuldozo, oklendezo ferj nyilvan nem sokat tud segiteni. Szoval tenyleg csak rajtatok mulik, beszeljetek meg es talaljatok meg azt az utat, ami mindkettotoknek jo. Pl olyan opcio is van, hogy csak a vajudas alatt van veled.
2016. szept. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a párom nem akart bent lenni, én nagyon szerettem volna, így belement. Végül, én mondtam, hogy menjen ki, mert nagyon idegesített..annyira fájt, hogy senkit nem akartam látni..

Fordítva sült el, mindenképp bent akart maradni, végig nézte.

Nagyon meglepett, végig támogatott.

2016. szept. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nektek kell eldönteni, de ha szeretne ott lenni, ne vedd el tőle az élmény lehetőségét, csak ha zsigerből taszít a gondolat is, hogy veled legyen.

A férjem már akkor mondta, hogy bent lesz, mikor bebizonyosodott a nőgyógyászaton, hogy babánk lesz. Én kicsit féltem tőle, mert ő se szereti a vér látványát, meg na... egy baba feje ahogy bújik ki, nem szerettem volna, hogy meglássa, még véletlenül se. Apás szülés volt végül, a szülőszoba előtt nem volt kérdés, hogy bejöhet-e, teljesen természetesnek gondoltam már én is, hogy ott a helye. A fejemnél állt, nem látott oda le, nekem sok erőt adott, úgyhogy minden szuper volt. Azóta is élete legcsodásabb élményeként emlegeti.

2016. szept. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Eddig mindenki akit ismerek azt mondta megbanta volna utolag ha nem lett volna bent a szulesnel. Az en volegenyem is felt hogy rosszul lesz de mondtam neki barmikor kimehet nincs semmi gond. De probalja meg nehogy utolag banja meg. Es hatalmas elmeny volt neki, mondta utana hogy most azonnal at akarja elni ezt ujra. Total euforiaban volt.

Amugy meg lehet nem birja a vert meg stb..de 1. A fejedn kell alljon, uljon hasadtol nem lat semmit nem kell premierbe nezni. Sot, ne is nezze. 2. A szules egy olyan dolog hogy eszebe se fog jutni hogy mitol irtozik meg mit nem szeret olyan mas tudatallapotba kerul mindket fel hogy csak RAD fog koncentralni es arra hogy biztasson, nyugtasson, segitsen stb.. Hosszu orak alatt kialakul egy olyan kozeg es legkor hogy megszunik minden mas, mintha egy masik vilagba lennetek. Az a munka es osszehangolodas,ero stb ami felgyulemlik hatalmas energia. 3. Hidd el kivanod majd kozbe bar ott lenne melletted. Sokat jelent hogy van egy biztos tamasz.

2016. szept. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem bent volt végig a szülésnél. Inkább én szerettem volna,ő belement. Úgy egyeztünk meg,hogy bármikor kimehet,ha nem bírja. Végig ott volt mellettem,hatalmas lelki támaszt adott. Utólag nagyon örül,hogy velem volt :) Fejemnél állt kitolásnál,nem nézte ahogy jött ki a baba,azt nem merte megkockáztatni :)
2016. szept. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
57%

Nektek kell eldönteni.Mi sokat beszéltünk róla első gyerek születése előtt.Ő nem szeretett volna bent lenni,mert tudja h nem bírja elviselni ha szenvedek és nem tud segiteni.Tiszteletben tartottam.A szülőszoba ajtajában elbúcsúztunk.Nem bántuk meg h nem volt bent,végül császár lett,oda meg sem jöhetett volna.

Második gyereknél már fel sem merült h bejöjjön.Már kórházban voltam amikor megindult a szülés.Felhívtam szülőszobáról h hamarosan szülök.A szülőszoba előtt várta h kivigyék a picit.

Nem bántam meg azóta sem hogy nem jött be velem hozzátartozó.A harmadiknál sem szeretném.


Ti érzitek!Ha egyikőtök nem szeretné akkor inkább ne.De ha vágytok rá akkor mindenképpen.

2016. szept. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az összes választ mindegyik hasznosnak tűnik de még mindig nem tudom mi legyen szerintem bent lesz de még nem biztos.
2016. szept. 28. 21:44
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi úgy voltunk, hogy bent lesz, de közbe bárki meggondolhatja magát. Végül az orvos és a szülésznő szépen befogta a páromat "dolgozni". Itt tartsa, ott fogja, most guggoljunk, most térdeljün, adjon vizet neki és hasonlók :-) gyakorlatilag tényleg együtt szültünk, hatalmas élmény volt, és az élethez hozzátartozik az, hogy jelen legyen egy születésnél az ember. Második gyerek villámbaba volt, ott főként társaság volt a párom, nem volt sok dolga.
2016. szept. 29. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ne döntsetek el semmit sem előre. Bízzátok a helyzetre. Nagyon sok a kiszámíthatatlan faktor. Hol, mikor, hogyan indul meg a szülés, meddig tart, mennyire fáj, hogyan tudod kezelni a fájdalmat, a férjed mennyire tud talpraesetten viselkedni, mennyire érez rá, hogyan tud segíteni. Az, hogy a szülés után nem akar veled többet lefeküdni, sajnos így is- úgy is benne van a pakliban. De szerintem nem érdemes olyan problémán kattogni, ami még nincs. Nekem az első szülésem indított szülés volt, 3 napot vajúdtam, aztán a műtőasztalon kötöttem ki. A férjem majdnem végig velem volt. Az első éjszakára küldték haza, mondván úgysem lesz ebből még semmi, pihenjen, mert a másnap sem ígérkezik könnyűnek. Fel sem merült, hogy ne kívánjon szexuálisan, pedig a nagydolgomat is előtte végeztem. (3 infúzió ment belém egyszerre, nekem meg ki kellett mennem vécére. Ő hozta utánam meg tartotta az infúziókat) Most a második babát várjuk, 1 hetem van a kiírt dátumig. Teljesen természetesnek veszi, hogy bejön velem, és együtt csináljuk végig. De az sem tragédia, ha másképpen alakul. Várd boldogan és szeretettel a babát, a többi meg majd lesz valahogy. Engedd el a tervezgetést, az agyalást, és egyszerűen csak hagyd, hogy megtörténjenek a dolgok.
2016. szept. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!