Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha pl éjszaka kell mennem...

Ha pl éjszaka kell mennem szülni, akkor az osztályravétel hogyan történik? Mármint milyen vizsgálatokra kell számítani, az orvosom behívják? Minden érdekel!

Figyelt kérdés
37 hkm
2016. szept. 29. 16:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha éjszaka ŕád jön a szülés akkor felhivod az orvosod ha van mert neki is kell idő észhez térni, beérni. Magaddal viszed a kórházi táskád. Ha elfolyt a vized mentőt hivj és utána egyből az orvosod.

A szülőszobán tőlem nevet, lakcimet, azt hiszem taj számot, hanyadim szülésem.

Megmérték a vérnyomásom, megnézték a méhszájam és a fájasok hosszát kérdezeték még meg.

Az 1 szülésemnél gépre kötöttem mert inditott volt.

De ugyan az volt a felvételen.

Kaptam hálóruhát meg a papucsomat kellett kivenni. A cuccomat hozta a szülésznő.

A 2. szülésem a kórházi felvételről egyenes út volt a szülősobára.

Amikor megszülsz meg inni kell teát hogy tudj pusilni.

Le kell zuhanyozni és tolókocsival levisznek 3 óra után (ha nem történt semmi baj) levisznek a gyerekágyra.

Ha sokat vérzel maradsz a szülőszobán.

2016. szept. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Pécsen:

Egy külön szobában lekell vetkőzni és átöltözni utána, néztek egy vizeletet.

Utána szülő szoba, nekem a kezembe nyomták a papírokat amiket alá kellett írni. Után megnézett az ügyeletes. Utána föl rakták a gépet. Szülés után 2 óra "pihi" szülő szobán majd onnan az osztályra ott kb. 1,5-2 óra pihi utána felállìtottak és menni kelellett pisilni, ha nem jött volna össze akkor katéter..

2016. szept. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Bocsánat 1 vagyok Debrecenben van igy a klinikán.
2016. szept. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hajnal fél 3-kor indultunk, 3 előtt már beértünk. Engem megvizsgáltak, nst volt, papírokat írtam alá és mentem szülőszobára.

Az orvos nekem elmondta hova menjek. Nem mondta, hogy hívjam. Azért a kórházban rákérdeztem ki értesíti általában a fogadott orvost de azt mondták majd ők. Aha, reggel 7-kor derült ki, hogy senki nem szólt neki. Utána érkezett meg.. abban a pár órában mondjuk amíg nem volt se hinném, hogy sokszor nézett volna rám, valahogy még örültem is, hogy nem piszkálnak. 10-re született meg a babám szóval nem maradt le semmiről így sem.

(Nyíregyháza)

2016. szept. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 nünü87 ***** válasza:
Én is Nyíregyházán szültem de akkor szóltak az orvosomnak és bár szabadságon volt de bejött. Mondjuk én délután szültem de reggel már bementem mert elfolyt a vizem.
2016. szept. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Amint elfolyt a magzatvíz, azonnal mentünk a szülészetre. Persze vittem a már előre elkészített cuccokat. /pl. papirok, törülköző, betétek, babaruha, hálóng.....stb./ Becsengettünk /éjfélkor/, kijött a nővér, mondtam, hogy szülni jöttem. Éjfél után 10 percel felsírt a baba. Nem volt idő semmire. Se papírkitöltésre, se vizeletvizsgálatra, le se tudtak borotválni, nem volt beöntés se. Szülés után odaadták a babát kb. 5 percre, aztán kitöltöttük a papirokat, aztán még egy órát feküdtem a szülősobában, és áttoltak a szobára. Másnap délben hoztáka kisbabámat, aki aztán már végig mellettem volt. Ez egy turbószülés volt, senkinek nem kívánom, maga volt a rémálom, mert mi van, ha csak 5 percel később érek be, megszülök a parkolóban...
2016. szept. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Engem megvizsgált az ügyeletes doki is, hiába volt fogadott orvosom. Csak akkor hívják, ha már 3 ujjnyira ki vagy tágulva, szóval ha korán bementek, akkor az ügyeletes fog vizsgálgatni.

Nálunk a dokim nem adta meg a számát, nem akarja, hogy mindenféle hisztivel hivogassák a kismamák, a kórház hívja, ha ők úgy gondolják. Ezért én még egyszer nem is fogadnám fel. Nem azért fizetek, hogyha nincs kedve a tanuló nővérkének, akkor nem hívja fel a dokit.

2016. okt. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Az én dokim ugyan megadta a számát, de azt mondta ha szülni kell mennem akkor a klinikára menjek és ha tényleg szülés lesz akkor őt felhívják és bejön..Pécs
2016. okt. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!