Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyi hálapénzt, vagy milyen...

Mennyi hálapénzt, vagy milyen ajándékot adtatok a szülésznőnek?

Figyelt kérdés
mi 20.000 ft-ot mert nagyon megérdemelte:)
2010. ápr. 25. 09:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Én 50 ezret adtam, mert előre meg volt beszélve, hogy annyiért vállalja, amennyiért a doki per kettő. A doki 100-at kapott.
2010. ápr. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is úgy van, hogy előre meg van beszélve, a szülésznő 50-et kap, a doki 130-at. Remélem, ennyiért megszülik helyettem a gyereket...
2010. ápr. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
soha nem értettem miért kap az orvos többet... a szülésznő csinál szinte mindent...:S
2010. ápr. 25. 09:58
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
a dokinak 60nál többet nem adnék, még akkor se ha a legmesszemenőbbekig meg vagyok vele elégedve.(pláne ha magándoki és alkalmanként nyírja el rólam a zs-t) Szülésznő?Hát ha fogadott, úgy 20 max.
2010. ápr. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
78%

semmit. Olyan orvost fogadtam, aki maga csinált mindent. Alaposan utána kérdeztem mielőtt megfogadtam. Nem tudom lehet én vagyok sznob de az a véleményem az orvos az orvos, a szülésznőről meg azt sem tudom milyen végzettsége van- egyáltalán főiskolai vagy csak vmi OKJ.

Nem bíztam volna az életem és a babám életét másra, mint egy tapasztalt orvoséra.

De neki sem fizettem csak ötvenezret. De még ezzel is tlfizettük, mert 20-30-at hallottam, azért 150 meg a gondozás rengeteg pénz egy szülésért.

2010. ápr. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Az előzővel egyetértek anyagi tekintetben, de egy szülésznő mégis csak ott van a vajúdásnál, segít(het), és úgy tudom nem okj-s a képzésük, hanem főiskolai szintű.
2010. ápr. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Elégedett voltam a szülésznővel, és az orvossal is, mégsem adtam nekik semmit. Mindet a babámra költöttem, hisz neki kerestem meg.
2010. ápr. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Én most fogok szülni, de rengeteg helyről hallottam, hogy tképpen a szülésznő csinál mindent, az orvos akkor avatkozik be csak, ha valami baj van, meg persze a végén varr. Én először nem akartam kifizetni a 130+50et, főleg, hogy a gondozástért is kifizettem kb 200ezret a dokinak, de most mér a végén nem tánvolok vissza.

De jó tanulság volt, legközelebb biztos jobban utánanézek, hogy kit választok.

2010. ápr. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak fogadott orvosom volt. 20.000 -at adtunk volna neki, de nem fogadta el. Előtte 8 hónapig magánra jártam hozzá, havi 4000. Szülésznő egy doboz bonbont kapott.
2010. ápr. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
95%
13.27-es vagyok. Minek az orvosnak annyi? Megkapja ő a nem is kevés fizetését. Az én orvosom, reggel 9-től 12.35-ig(akkor született meg kisfiam), ott volt velem, pedig nem lett volna kötelessége, hiszen tényleg a szülésznő csinál szinte mindent. Pluszban még miután összevarrt és bevittek a szobába, hazamenetele előtt még rám nézett, pedig fogalma sem volt arról kap-e pénzt vagy nem. Az orvosnak és a szülésznőnek adott vagyonnal kapcsolatban annyit, hogy ki is megy be hozzátok a szobába amíg bent vagytok a kórházban ha éjszaka fájdalmatok van? Ki fog adni fájdalomcsillapítót? Az orvos vagy a szülésznő? egyik sem! A nővérek! Akikről semmit sem említettetek! Az újszülött osztályon látjátok mit csinálnak a gyermeketekkel? Nem...Oda is lehetne pénzt adni...Nem vagyok róla meggyőződve hogy az orvosnak és a szülésznőnek kell egy vagyont kifizetni. Mi az orvosnak akkor szerettük volna odaadni a pénzt amikor kiengedtek a kórházból. Addig nem. Persze lehet hogy Bp-en más a divat mint vidéken, de amelyik orvos ennyit kér egy anyukától, ráadásul szinte előre, az egészen nyugodtan összetépheti a diplomáját! Ugyanis az nem orvos, bármennyire is annak mondja magát. Lehet hogy ezzel sokak lelki világát megsértem, de nem egészen úgy működnek a dolgok mint ahogy Bp-en történnek. Csak ez egy példa. A Fővárosi orvos nem hiszem hogy annyival komolyabb oktatást kapott mint egy vidéki orvos. Tekintettel arra hogy jó eséllyel ugyanarra az egyetemre jártak, és lehet hogy ugyanott voltak rezidensek is. Ezen kellene elgondolkodni mielőtt annyi pénzt költünk szinte feleslegesen ami kifutná a baba első ruháit és a szükséges eszközöket. Nem?
2010. ápr. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!