Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Fogadott szülésznőnek is...

Fogadott szülésznőnek is pénzt szoktak adni a szülés után, vagy valamilyen ajándékot inkább?

Figyelt kérdés
Nagyon kedves és aranyos a szülésznőm,éppen ezért nem tudom milyen néven venné,ha esetleg pénzt adnék neki. 37 hetes km
2011. jan. 14. 10:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, a pénzt nem fogja elutasítani. Nyugodtan kérdezd meg mennyiért szokta vállalni? Hiszen nem ügyeletben fogja csinálni, hanem akár hétvégén, éjszaka kell majd ugrania, pedig lehet, hogy aznap este ment haza a műszakjából. Szerintem ajándéknak kevésbé örülne. Bátran kérdezz rá!
2011. jan. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem pénzt adj, azt arra tudja költeni, amit igazán szeretne.:)
2011. jan. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha fogadott,akkor kérdezd meg mennyi.Jobb előre tisztázni.
2011. jan. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálunk a dokim mondta, hogy ha szeretnék szülésznőt fogadni, akkor általában a felét szokták adni annak az összegnek, amit az orvos kap. De azért én tuti rákérdezek a szülésznőnél is.
2011. jan. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mi is majdnem a fele összeget adtuk a szülésznőnek, mint a dokinak, de utólag belátom, túlfizettük!! Kérdezz rá tőle, vagy informálódj attól, aki szintén megfogadta.
2011. jan. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Pénzt adtam (40-et), pedig az én szülésznőm senkinek nem szokott árat mondani.

Tőlem nem várt volna csak ajándékot, mert én is eü. dolgozó vagyok, de éppen ezért tudom, hogy megérdemelte, hiszen erre tette fel az életét, nem jut ideje sem a családjára sem magára, és végig ő van ott a szülésnél, akár 24 óráznia is kell, ha épp úgy jön ki. Nálam is így volt, csak néhány órát aludt a nappali műszakja után és hajnalban "riasztottuk".

A szülésemnél komplikáció lépett fel, ezért a szülés utáni szülőszobai 2 órás megfigyelés nálam 5 órásra nyúlt- csak utolsó félórában ment haza, amikor már biztos volt, hogy nem lesz gond- aznap megint éjszakás volt; már összeesett volna a fáradtságtól és a következő szülésnél is észnél kell lennie...

Szóval nagyon-nagyon sokat és lelkiismeretesem dolgoznak a szülésznők, a kórházi fizetésükből viszont nem tudnának megélni. Megérdemlik az elismerést.

(Minket egyáltalán nem vet fel a pénz, de fel sem merült, hogy ennél kevesebbel jutalmazzuk a segítségét.)

2011. jan. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is a felét adtam mint amit az orvosnak adtunk, de inkább fordítva adtam volna.Az orvossal is meg voltam elégedve,m de a szülésznők többet érdemelnek.
2011. jan. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát ha már fogadott a szülésznőd, az azt jelenti, hogy pénzt adsz neki, úgymond felfogadtad, hogy ha szülsz, akkor ő ott legyen stb, dettó mint a fogadott doki.

Lehet furcsán nézne rád, ha ajándékot adnál neki.

Én is úgy tudom egyébként, hogy a felét szokás adni, mint amennyit a dokinak adsz. A legtöbb (normális) szülésznő aranyos és kedves, de ez nem zárja ki azt, hogy pénzt fog elfogadni tőled.

2011. jan. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!