Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a véleményetek az apás...

Mi a véleményetek az apás szülésről?

Figyelt kérdés
Én szeretném majd, ha a párom bent lenne, úgy érzem neki is joga van jelen lenni a gyereke születésénél (ha szeretne persze),de néhány barátnőm még a gondolattól is írtózik, hogy az apuka bent legyen, mert, hogy ne lássa őt akkor.
2016. okt. 18. 12:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%

Mindenkinek egyéni döntése, mit szeretne.

Nekem bent volt a párom, de csak a fejemnél állt, fogta a kezem. Izzadtan pedig látott már máskor is, szóval nem olyan nagy dolog. Viszont amikor a babát a hasadra teszik és akkor született, akkor találkoztok életedben először, akkor látod először azt a valakit aki a legfontosabb lesz az életedben...na azt a pillanatot érdemes megosztanod a pároddal, hisz az ő gyereke is.

De mondom, ez mindenki egyéni tűrőképessége és döntése.

2016. okt. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%
Nekem bent volt. Mindenórás vagyok a tesóval ott is bent szeretne lenni. Én úgy vagyok vele ha a kellemes résznél ott volt akkor itt is. Sztem nem ezen múlik egy kapcsolat jövője. Meg elvégre a saját gyerekéről van szó.
2016. okt. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%

Pont ezért nem érdemes erről kérdezni másokat. Ha mindkét fél szeretné, akkor miért ne lehetne?

Nekünk nem volt mert a férjem bár eleinte szerette volna, majd azt mondta talán jobb, ha kint marad. Nem hazudok egy kicsit rosszul esett de erre nem érdemes (szerintem) rávenni az apukát, tudja az indokait.

2016. okt. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
64%

Előzőkkel egyetértve. Nekem nagyon sok erőt adott, hogy bent volt.

És most csúnya leszek: Ennyi "szenvedést" azért apuka is vállalhat. Mert: gyerek megcsinálása öröm, ezen túl minden nyűgöt csak a nő visel.

2016. okt. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%
Kérdeztem benn akar e lenni,igen. Benn is volt,rengeteget segített. Kérdeztem is utána,nem szoritottam e szét a csuklóját. De ő fáradtabb volt,mint én :D
2016. okt. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
86%

Ezt a párnak kell eldöntenie.

Az én férjem nem a "születés csodájáért" jött be, hanem hogy lássa, minden rendben zajlik, mindketten jól vagyunk.

Ehhez képest volt egy kis komplikáció, félretolták, hirtelen jó sokan lettek bent, végignézte premier plánban, hogy egy orvos kézzel tágít, egy orvos a hasamon térdel... De legalább látta megszületni a fiunk (ezt nagyon irigylem tőle), és ő vágta el a köldökzsinórt.


A szülés durva részét ő mesélte el nekem, mert az nálam totál kieset...


De ezt nem élte meg rosszként, bár azt mondta, ha lenne még egy gyerekünk, nem biztos, hogy bejönne. Na nem a vér miatt, hanem mert borzasztó volt neki, hogy szenvedek, ő meg csak áll, és nem tud mit tenni, nem tud rajtam segíteni. Azt mondta ezt az érzést senkinek nem kívánja.

2016. okt. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
61%

Nekem rengeteg rossz tapasztalatom van az apás szüléssel. Védőnő vagyok, és nagyon sok anyuka kiönti a lelkét nekem, hogy ha tehetné, megváltoztatná a döntését. Vagyis nem engedné be az apát a szülőszobába.

Nem lehet általánosítani, de nagyon sok férfi utána már nem a nőt látja a feleségében, hanem az anyát.

Tudjuk jól, a férfiak máshogy működnek mint mi, sok traumaként éli meg, főleg aki premier plánban nézi végig. Lássuk be, nekünk ez életünk talán legszebb pillanata, de nem biztos, hogy minden férfi fel van készülve a látványra, a helyzetre.

2016. okt. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én annyira nem vagyok nagy pártolója,szerintem nem férfinek való látvány. A párom szeretne bent lenni,én nem fosztom meg ettől az élménytől az ő babája is. Ha azt vesszük végig mi nők hordjuk,érezzük a babát,a férfiak kicsit kimaradnak. Szóval belenyugodtam és ha szeretne legyen bent,hisz nem csak egy baba hanem egy család születik majd ☺ 15hkm
2016. okt. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
84%

Az egész túl van misztifikálva.


Én véleményem: Tök jó volt, hogy bent volt, szórakoztatott, nem voltam egyedül, az egészet látta, nem zavart. Ez is a punci egy funkciója, ha látta és használta az egyiket, akkor szerintem láthatja a másikat is.


Férjem véleménye: Tök jó volt, hogy bent volt, teljesen természetesnek vélte a látványt, nem zavarta, nem undorodott meg tőlem és örült, hogy láthatta az egészet.


De! Nem kerültünk eufórikus állapotba, nem bőgött senki, nem éreztük hogy földöntúli az élmény, de borzasztó vagy gusztustalan sem volt. Egyszerűen minden olyan természetesnek érződött és kész.

(Mondjuk ha van a komplikáció akkor nyilván más!)


Szóval ha valaki nem megy be akkor sem történik semmi katasztrófa.

2016. okt. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
79%

Én is szeretném ha a párom bent lenne, mert mikor a baba megszületik és először együtt a kis családnál nincs jobb, az az első legfontosabb pillanat. :)

Viszont sajnos tudom, hogy ő nagyon viszolyog maga a kórhaztól is ezért biztos, hogy nem tudna az elejétől a végéig bent lenni, és nem is erőltetem rá, mert nem szabad!

Ezt ti döntitek el ketten, ti érzitek! :)

2016. okt. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!