Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a tapasztalatotok az apás...

Mi a tapasztalatotok az apás szülésről?

Figyelt kérdés

Szülés láttán nem volt vele probléma? Szülés után nem viszonyult hozzád másként?

Esetleg hosszasan elmesélhetnétek a saját sztoriaitokat.

Viccesnek sikeredett apás szüléseiteket.Bármit ami ezzel kapcsolatos.

Az én párom nagyon be akar jönni, de én nem szeretném annyira, nehogy probléma legyen. Semmi tapasztalatom ezzel, mivel első babám lesz, 23 éves vagyok párom 26, kislányunk lesz. 37+6 hétben vagyunk.



2016. júl. 19. 09:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem volt kérdés, hogy bejön-e, mind a ketten akartuk, hogy bent legyen. Nagyon tetszett neki, premier plánban nézett mindent, egyszer a doki meg is kérte, hogy egy kicsit álljon odébb, hogy jobban odaférjen ő is. Mindent látott és kommentált, még a varrást is nézte, a méhlepényt is megnézte, nem zavarja az ilyesmi. Nagyon örült, hogy láthatta, ahogy kibújt a fiunk és megölelhette már akkor. Nekem jól esett, hogy ott volt, biztatott és volt egy biztos pont. Vicces az volt, ahogy a kórházi cuccban kinézett, amit nálunk fel kell venni az apukáknak. Nem ért be rajta, szétszakadt csak, amikor belépett a szobába én csak röhögtem, a dokim meg megkérte, hogy vegye le, mert egyrészt nem tud úgy dolgozni, hogy rajta kell röhögnie, másrészt szerinte a gyerek a látványtól meg fog állni a fejlődésben. Tényleg viccesen nézett ki rajta, kicsit volt csak kicsi. A férjem majdnem 2 méter magas és 140 kg, az a ruha kisebb emberekre van tervezve. Következő szülésnél a dokim azt mondta, hogy ad neki kölcsön a sajatjai közül, mert ő is ekkora darab és amikor érkezik frissen fertőtlenített szállítmány az osztályra, akkor magának kiválogatja az ilyen nagyokat, mert alig van és abból egyet majd kap a férjem, csak többet ne kelljen látnia így. :-)
2016. júl. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%

Mindketten szerettük volna, ha bent van, így a vajúdás elejétől velem volt. Természetes szülésnek indult, majd a kitolásnál probléma adódott és elvittek császározni, ahova már nem jöhetett be, csak az ablakból nézhette az eseményeket, majd a baba fürdetésénél és öltöztetésénél már ott lehetett. Bár konkrét segítséget nem nagyon tudott nyújtani (szőlőcukrot és vizet adott, ha kértem), de a jelenléte megnyugtató volt és együtt élhettük át a közös gyermekünk érkezését.

Igen, másként viszonyult hozzám szülés után, mégpedig rettenetesen büszke volt rám. Rossz irányba nem változtak a dolgok közöttünk.

2016. júl. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
42%

Mindkét szülésnél bent volt, be szeretett volna jönni. Minden érdekelte, sajnálja hogy nem vághatta el a köldökzsinórt és szíve szerint még a placentát is megtapogatta volna -.- Számára érdekes volt az egész.

Ugyanúgy viszonyult hozzám mint előtte.

Nagyon rossz lett volna ha nem lett volna bent, annyira kiszolgáltatott helyzetben van olyankor az ember hogy kell egy ismerős arc-

A màsodik szülés utàn mikor még engem varrogatott az orvos a nővér a páromnak adta oda a babát, na az egészből ez az a rész amit biztosan sosem felejtek el!


Én egyébként lenézem azokat a férfiakat akik nem akarnak bemenni! Jobb, ha látja hogy azt a gyereket nem masnival átkötve adják át hanem kemènyen meg kell szenvedni érte! Ha meg azzal jön hogy ő nem bírja a vért hát istenem! Üljön háttal! (Én aktív résztvevőként egy csepp vért sem láttam...)


Elég szarkasztikus vagyok, én ugyan nem, de az orvosom és a szülésznő jókat nevettek a beszólásaimon... (legalàbb nekik jókedvük volt :S)

2016. júl. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Elsőnél végig benn volt de durvanak tartotta a tolofajas részt. Én is azt elég kitarulkozonak éreztem és olyankor nehéz kontrollálni magunkat így a 2.és 3.szuleskor úgy csináltuk hogy a vajúdás végéig benn volt és amikor jött a kakilni kell érzés akkor kiment és akkor jött be amikor meglett a baba. Ez mindkettőnk számára sokkal jobb volt mint ha ő is ott szenved az én szenvedesem miatt.
2016. júl. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
41%
A legtöbb esetben nincs belőle probléma, de megéri kockáztatni egy házasságot, egy családot? Mert azért jó pár eset van, amikor apuka megundorodik. Nálunk csak a vajúdásnál volt benn, de már ott olyanokat látott, amit senkinek nem kívánnék. Hánytam, ömlött belőlem a véres magzatvíz, összepisiltem magam a gumilabdán... Még egyszer nem kockáztatnék.
2016. júl. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%

Az első pillanattól ragaszkodott hozzá, hogy bent lehessen, aminek nagyon örültem. Közösen "csináltuk" meg a gyereket, közösen is vártuk a kibújását. Nem egy kényes gyomrú az uram (hivatását tekintve pláne), szóval egyáltalán nem rémítette meg semmi.

Mindig elgondolkodom, hogy ha mondjuk a beteg férjét kellene ápolnia valakinek, akkor a közelébe sem menne, mert pl. fújj de kiábrándító a hányását takarítani vagy a vért látni?

2016. júl. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Végig támogatott a vajúdás alatt. A kitolásnál tartotta a felsőtestem, hatalmas segítség volt, úgy ez, mint az ottléte végig.Nem volt horrorszülésem, vicces sztorim sincs. Nélküle nagyon rossz lett volna.

És a legfontosabb: láttam az arcát, mikor meglátta a lányát.....na, az....leírhatatlan volt.

2016. júl. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Eleinte nem akart bejönni, de ahogy múltak a hónapok, megváltozott a véleménye. Megbeszéltük, hogy ha ki akar majd menni, akkor kimegy. Végül úgy szorítottam a finisben a kezét hogy erre esélye se volt. :) Nem változott köztünk semmi, talán a kapcsolatunk mélyült egy kicsit ettől az élménytől. A doki és a szülésznő is pozitívan állt hozzá, nagyon sokat jelentett hogy ott volt velem.
2016. júl. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mi ugy beszeltuk meg h a vajudas alatt bent lesz es mikor jon a durva kitolas akkor kimegy. Igy is lett,ez nekem is jo volt igy. A vajudas alatt nagyon elhagyatott lettem volna nelkule, batoritott, itatott,adta az oxigencsovet. Viszont a vegen mikor mar uvoltve nyomtam,orulok h nem latott...sztem ha egy ferfi ugygondja hnem fogja birni a latvanyt,akkor nemkell eroltetni h ott legyen. Nehogy megundorodjon v barmi rossz tapasztalata legyen. Annyit nem er az egesz sztem.
2016. júl. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az en ferjem sosem birta a vert.. es ket eselyes volt hogy bejone

Vegul bejott es maximalisan tamogatott eros volt es mindent kibirt velem egyutt. Jobbat nem is kivanhattam volna. Azota a szex is kivalo maradt. Es mindig buszken beszel a szulesrol. Ja es potyogtak a konnyei mikor elvagtak a koldokzsinort. Nagyon boldog volt.

Az az ember aki tenyleg rosszul volt mindig mindentol.

Imadom ezert is :)

2016. júl. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!