Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár után Normál szülés?

Császár után Normál szülés?

Figyelt kérdés

Véleményekre lennék kíváncsi, aki császár után bevállalta a Spontán szülést. Minden rendben ment?

Melyikre emlékeztek "szívesebben" vissza?



2016. nov. 6. 19:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nekem az első szülésem császár volt,a második normális

(Az első azért volt császár,mert nagy volt a baba)

A normál szülésnél minden rendben ment

Természetesen a normál szülésre emlékszem "szívesebben":)

2016. nov. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ. 10 hónapja volt a császárom, és ma tudtam meg, hogy ismét babát várunk. Szívesebben szülnék természetesen úton, de elég sok helyen olvasni, hogy szétvált a heg. Ettől nagyon tartok.
2016. nov. 6. 19:42
 3/15 anonim ***** válasza:
68%

En meg sehol nem olvastam szetvalt hegrol....nekem is a sima volt jobb,ugyanaz volt a szitu,mint az elso valaszolonal.

Viszont ehhez támogató orvost is kell talalnod,plusz nalad azert eleg rovid idő telik el a ket szules között..nekem 3 év volt a korkulonbseg.

De szerintem érdemes tajekozodnod ezügyben.

2016. nov. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
68%
Marmint inkabb csak "ijesztgetes" szintjen,hogy szetvalhat.Nst-n szulesznovel beszélgettunk is errol o is azt mondta,hogy ez azert baromi ritka(nyilvan azt nem vigasztalja,akivel megtörténik)
2016. nov. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen a válaszokat. Mindenképpen beszélni fogok az orvosommal.
2016. nov. 6. 21:08
 6/15 anonim ***** válasza:

1 császár,második szülés.

A szülés nekem jobb volt,hiába kellett varrni utána kb 1 óráig.


Facebookon keress rá: Vbac támogató csoport Magyarország

Ott sok infót találsz.Az egyik adminnak írj bemutatkozást és bedngednek 😊

2016. nov. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
57%

Én még nem olvastam konkrét olyan esetet, hogy szétvált volna a heg, szerintem ez ritka. Illetve ha annyira fenyeget a veszély, akkor szerintem úgy sem engedi a doki.

Hát nem tudom, nálad azért igen rövid idő telik majd el a két szülés között, de majd az orvossal konzultálsz, meg a terhesség előre haladtával jobban lehet látni, hogy érdemes-e megreszkírozni.

Neked miért volt császár az első?

Nekem amúgy nem jött össze. Megmondom őszintén én annyira nem is bánom, megváltásnak éltem meg, mikor közölték, hogy ismét császárt javasolnak, mert valahogy iszonyú rosszul éltem meg a vajúdást.

Az első farfekvés miatt volt, másodjára eltelt 4,5 év, ő szépen be is fordult, úgyhogy evidens volt, hogy a természetes móddal próbálkozunk első menetben, de fájáskor nagyon leromlott a szívhang, és nehezen is rendeződött, 1 újjnyira voltam csak tágulva, úgyhogy nem javasolták, hogy kockáztassunk, mert még messze lett volna úgy a vége. De ennek tényleg csak örülni tudtam akkor, mert nekem iszonyú volt. Akkor már több órája tartottak a kb. 2 perces fájások, azok hosszúak voltak, a szünetek rövidek, és minden egyes fájásnál az ájulás kerülgetett. Lehet azért is, mert rosszul vettem a levegőt, mert mikor kijavítottak egy kicsit jobban viseltem. Ha nem lett volna gond a szívhanggal, és sikerül végig vinnem, hát nem tudom, nem vagyok biztos benne, hogy az lett volna a pozitívabb élmény... Ok, az biztos, hogy büszke lettem volna magamra, hogy sikerült, és ez valamivel pozitívabb fényben vilagítaná meg.

2016. nov. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Az én orvosom 1 évet mond a két szülés között, hogy a 2. ne automatikus császár legyen. Nekem 2,5 év volt. Támogató orvos mindenképp kell hozzá. Az első arctartás miatt lett császár, 8 óra vajúdás miatt, nagyon fájt az egész. Rettegtem a következő szüléstől, ha rajtam múlik császárt kérek, orvos beszélt rá, hogy próbáljam meg. Nem bántam meg, sőt! Azt gondolom ezt mindenkinek át kell élni. De hozzá tartozik, hogy gyors szülésem volt, a legjobb orvossal és szülésznővel. Egy hosszabb vajúdásnál azért a fájdalomcsillapító aranyat ér, én is szerettem volna, de már nem volt rá idő.
2016. nov. 7. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem saját tapasztalat! Anyukám engem császárral szült ( problémás szülés volt nagyon, majdnem kivették a méhét...) rá egy évre tesóm normál módon született, és nem volt probléma! Anya szerint a sima szülés sokkal jobb volt! Könnyebben épült fel utána.
2016. nov. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nekem is farfekvéses volt azért kellett a császár. Szörnyű volt, utána egész nap feküdni. A baba velem volt, fel se tudtam kelni hozzá, hanem ha valamit akartam akkor csengettem, és úgy jöttek és adták oda vagy vitték el, vagy éppen tisztába tették.De éjszaka volt, hogy 20 perc alatt értek oda, mert egyedül volt a nővér. Persze rossz emlékeim nincsenek, de ez a tehetetlenség megmaradt bennem. A fájdalom, már csak mellékes volt... Így is 1 nap után kikeltem az ágyból, és elláttam a gyereket. Na meg a katéter...már alig vártam hogy kivegyék.
2016. nov. 8. 08:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!