Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vélemény arról, hogy ha sokat...

Vélemény arról, hogy ha sokat pihen egy kismama vagy a vége felé lustizik a derékfájás, stb miatt akkor nehezebben fog szülni?

Figyelt kérdés

2016. nov. 19. 20:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
42%

Ha az utolsó két hétben pihen, de előtte elég aktív volt, akkor nem hiszem.

De ha az egész terhességet végilustizta, akkor van benne valami, elvégre a szülés betonkeményen izommunka, és kell az állóképesség. De egy-két hét alatt senkinek nem romlik az erőnléte egy kis pihenéstől.

2016. nov. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem volt túl könnyű szülésem, elég sokáig vajúdtam, majdnem 1 teljes napig. Én pont ülni nem tudtam (légszomj elsősorban) és nagyon sokat mentem, tevékenykedtem itthon is, akkor jobban éreztem magam. Még az utolsó napokon is sokat csavarogtam.

De persze senki nem tudja megmondani "mi lett volna ha".. szóval lehet ha az utolsó hetekben sokat pihenek ugyanúgy vajúdok egy napig de lehet még tovább, sose derül ki.

2016. nov. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én azt olvastam, hogyha sokat edz vagy edzett terhesség elött/alatt akkor az nehezíti meg a szülést hisz nekik sokkal kötöttebb az izomzatuk.. Ezt tényleg csak olvastam!


Én úgy gondolom aktív voltam terhesen. Hegyet másztam,folyton mentünk.. De pihentem is ha úgy éreztem azt kell. Mindig azt csináltam ami jól esett. De biztos nem voltam lusta:) 16 órát vajúdtam. Nehezen tágultam. Ellenben kb 2perc alatt megszültem.

B.nőm Na ő tényleg lustika volt:) Volt olyan, hogy átjött reggel 8 fele és SZÓ szerint max pisilni kelt fel a fotelből délután fél 4ig csak ült:) a vizet is én vittem neki:)

Ő is 16 órát vajúdott. Viszont a kitolás több mint 1 órára nyúlt neki. (Nem tudom van e összefüggés)

2016. nov. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
En vegig pihentem,lustalkodtam a szulest! 25kg.ot hiztam! Es ugen nehez szulesem volt! De nem extrem nehez... 16-18 orat vajudtam osszesen de a legdurvabb burokrepesztes utan volt ami ejfel korul volt es hajanl 4.15kor lett meg a kanyom. Tehat 4 ora hosszat fajt a legjobban egy perces fajasokkal a derekam szet akart repedni. Kin volt. Kertem csaszart is.. de persze nem lehetett :) nagyon fajdalmas kin szenvedes volt az a 4 ora hossza... a ez elotte levi irkat otthon toltottem.. es meg a korhazba is nevetgeltem 2 fajas kozt.
2016. nov. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

24 hetes terhességtől a végéig szinte feküdtem. Sima normàl szülésem volt. Nem érzetem nehéznek,sőt ismerősi körben bőven a könnyebben szülő nők közé tartozom.


Nem ezen múlik. Hiàba vagy "kigyúrva,mint az àllat" (jó kondiban) ha nem tàgul a méhszàj.


Nagyon jó élő példa erre Rubint Réka, a nem hìzok egy dekàt sem, überkiràly csaj vagyol mert szülés előtt még letolok egy edzést...az hogy megcsàszàroznak nagy sportember létemre az meg mindegy...

Vagy Béres Alexandra, aki azt hiszem 4kg felett szülte a babàjàt,de ő nem is edzett terhesség alatt különösebben,hìzott is normàlis ütemben, és azt evett amit megkìvànt. Persze anno mindig lenyilatkozta hogy tespedni nem szabad,meg mértékkel kell enni,de őt tök becsülöm ezért.


Szóval nincs sok köze hozzà,sőt a dokim inkàbb a szövetek lazasàgàt emelte ki,hogy az a fontos,mert a merev izmol amik fàjàsra megfeszülnek akàr akadàlyozhatjàk is a baba születését.


Ahogy mondani szoktàk ennen is érték a mérték.

2016. nov. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Van, aki azt mondja, hogy igaz ez a kijelentés, van aki szerint hülyeség. Mindenkinek van példája erre is, arra is. Én nagyon aktív voltam végig, dolgoztam a 38. hétig, napi majdnem 10 km-t sétáltam minden nap, kismamatornáztam, intimtornáztam. 3 órát vajúdtam, 10 perc volt a kitolás. Ami tényleg fájdalmas rész volt, az kb fél óra. Ennél könnyebb szülést elképzelni sem tudok. De biztos van ellenkező példa is. Az biztos, hogyha lehet, akkor a következő terhességem alatt is aktív maradok.
2016. nov. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Végig aktív voltam, de mégsem haladt a szülés.
2016. nov. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Barátnőm soka5 biciklizett,tett vett,lépcsőn futkosott (kétszintes házban laknak) a szülésének majdnem császár lett a vége,nagyon kimerült,a doki császározni akarta,de ő mondta,hogy már valahogyan kibírja és kinyomja. (Jah ezt csak a doki elmondása után tudja,mert ő nem emlékszik rá)
2016. nov. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Hülyeség! Sajnos az egész terhességemet végig kellett feküdnöm és mindennel együtt 2,5 óra alatt megszületett.

Az első fájástól a megszületésig ennyi idő telt el, második gyerek egyébként.

2016. nov. 20. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
50%. Vagy bejön, vagy nem. :D Nem voltam aktív kismama, de alapbóp nyugis vagyok. Persze nem feküdtem egész nap. :) A vajúdàs relative gyors volt, ahhoz képest, hogy elsõ baba(8óra), a kitolàs meg baromi hosszú(2óra 15 perc). De köze se volt az erõnlétemhez, a baba nem fordult be jól.Nem sok kellett a csàszàrhoz. Anyós azzal fàrasztott, mert lusta voltam. Itt pattant el a cérna, mondtam, ha az is, akkor is az én dolgom, de TUDJA nagyon jól, hogy mi volt a gond, ne fàrasszon. :D
2016. nov. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!