Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van olyan anyuka is aki nem...

Van olyan anyuka is aki nem élve boncolásnak élte meg a szülést? Szinte csak ilyen horrorsztorikat hallani.

Figyelt kérdés
Valamint ügyeleten is lehetnek kikötéseim pl, hogy kézzel ne tágítsanak meg ilyenek? olyan sok horrort hallottam már.
2016. nov. 20. 16:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
79%
Ket gyerekem van, ket kulonbozo korhazban szulettek, de egyiket sem eltem meg rossz elmenynek. Sot! Pedig nem volt egyszeru foleg a masodik szulesem. Nem szabad ilyen torteneteket olvasni... nyilvan lehetnek rosszabb elmenyek, de nem az az altalanos.
2016. nov. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
87%
Nekem tök jó élmény mind a kettő. Persze fájt meg minden, de nem akartam belepusztulni. Az érzés pedig, amikor a hasamra tették a babákat, minden kellemetlenségért kárpótolt.
2016. nov. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
91%

Az első szülésrm jól sikerült, persze fàjt, de rosszabbra számítottam.

A 2. Császár lett. Kicsit csalódott voltam, de ugyan olyan jól ért véget.

Azért olvasol sok rosszat mert a sima ( jól sikerült) szüléseket nem irkálják ki.

Azt nem tudom lehet e ilyet kérni ügyeletesnél, de gondolom ha szólsz neki h nem szeretnéd, és van más megoldás nem csinálja.

Ha még kell, akkor kell. Nem hiszem h hobbiból kínozna!

2016. nov. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
82%
Kissé erősen fogalmazol...jó, nem kellemes, az ember kiszolgáltatott, de azért nem ennyire vészes. Fogadtam dokit meg szülésznőt, pont azért h ne legyenek rossz élményeim, nem is voltak. Én kértem edát is, mert féltem h nagyon fájdalmas lesz (én is hallottam dolgokat...). Hát így se volt egy leányálom, de azért kibírható volt. Hát sztem ha nincs dokid pont leszarják mit mondasz! Hallottam csúnya eseteket...
2016. nov. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Nem tudom ki pontozgat le titeket, de nem én voltam. Ment a zöld kéz mindenkinek. Eskü valaki csak ezért jár ide, hogy mindenkit lepontozzon.... :/
2016. nov. 20. 17:37
 6/19 A kérdező kommentje:
4# az eda mennyibe került?
2016. nov. 20. 17:38
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Az edáért nem kell külön fizetni, azt vagy kéred és adják vagy nem.

Első babóm most született nem rég, féltem én is, de nagyon kellemesen csalódtam.

Persze, sokat számít milyen kórházban szül az ember.

Nagyon kedvesek, segítőkészek voltak mind, a szülésznő folyamatosan bíztatott, a doki is próbálta oldani a feszültséget, humoros egy orvos.

Sok kellemetlen része van a szülésnek, de a vége mikor meglátod a kicsit tényleg kárpótol mindenért.

Én sem hittem el, pedig tényleg így van.


1 hetes baba anyukája.

2016. nov. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Gratulálok a babához! Amúgy csak ez egyik itteni kérdésre adott rettenetes válasz alkotta a kérdésemet, mert örömmel mennék szülni bármilyen nehéz szülésre, de sajna nekem még a teherbeeséssel is meg kell előbb küzdeni. Márciusban lesz az első lombikunk. Köszi a válaszokat még egyszer!
2016. nov. 20. 17:57
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer szültem.Nem éltem meg rossz élményként.Utólag úgy érzem,nem volt olyan része mi kibírhatatlan lett volna.Nálunk nincs fájdalomcsillapítás.Bár fél időben szerette!m volna,de anélkül sem volt vészes.
2016. nov. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
68%

Kettőt szültem mindenféle fájdalomcsillapítás nélkül, semmiféle rossz emlékem nincs. Meglehetősen természetes szüléseim voltak, nem turkáltak-szurkáltak feleslegesen. Elsőnél volt gátmetszés, nem éreztem semmit belőle, varráshoz totál elérzéstelenítettek. Nem könyökölt senki a hasamba, nem turkáltak feleslegesen, nem gyorsítottak, nem tágítottak, jött a baba a maga tempójában (első lassan, második gyorsan).

Egy nagyon fontos dolog van, amit sokan elfelejtenek: te rendelkezhetsz az ellátásodról, abba egyezel bele, amibe akarsz, mindenről fel kell világosítsanak, és te visszautasíthatsz bármit, ami nem életmentő. Én sokmindent visszautasítottam életemben, először néz az orvos, aztán rájön, hogy én "tudatos" beteg vagyok és onnantól partnerként kezel. Szülészet terén visszautasítottam már missed ab műtétet a spontán vetélés után, visszautasítottam kórházi befekvést, burokrepesztést, meg beöntést. A gyerekeimet magam által választott pózban szültem, kádban-labdán vajúdtam, a gyerekeimet nem hagytam a csecsemősöknél akkor sem mikor kérték, mert ezekről mind dönthet az anyuka. Egyébként ezt a kézzel tágítást nem is értem, nekem az orvosom azt mondta, hogy vajúdás közben nem vizsgálgat, mert az nem tesz jót a méhszájnak, csak az elején nézte meg, hogy valóban beindult-e a szülés.

2016. nov. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!