Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Valaki szült vagy fogszülni...

Valaki szült vagy fogszülni mostanában Németországban? Többi lent

Figyelt kérdés
Érdekelne mindenek előtt hogy az anyakönyveztetés hogy müködik?Nagyon macerás?A kórhzban valo tartozkodás problémamentes szülés esetében hány nap? ( rettenetesen gyülölöm a korházat,félek bent,fobia szerü érzés) terhesség ideje alatt jár e valami juttatás (nem dolgozom már ) mikor és hol kell fogadni szülésznőt,vagy itt is az orvosom lesz jelen?
2016. dec. 11. 16:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt miért nem a kórházban,német fórumokon kérdezed,valamint az ottani hivatalokban?
2016. dec. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
28%

Szia ! 4 hónapja szültem itt Stuttgartban . Nekem programozott császármetszésem volt így négy napot voltunk bent. De aki természetes úton szül az 2-3 nap múlva mehet haza ha minden rendben . Az anyakönyveztetést a kórházban csinálták ott meg is kapod. Személyi , nemet lakcím bejelentő , házassági , anyakönyvi kivonat kellett valamint annyi hogy a vallás is bele kerül az anyakönyvi kivonatba . Automatikusan nemet állampolgár lesz a gyerek , a magyart ugy kell otthon kérvényezni. Terhesség alatti juttatásról nem tudok semmit . Szülésznőt a saját nőgyógyászod fog ajánlani akihez praxisba jársz . Ezenkívül kell tőle egy beutaló abba a kórházba ahol szülni szeretnél . Kiválaszthatod hogy szeretnél szülni ( vízben , természetesen , császárral , kérsz e epidurális érzéstelenítést stb . ) .

Én is gyűlölöm a kórházat de itt egész jól éreztem magam . :)

Boldog bavavarast könnyű szülést ✌

2016. dec. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia. Pár hónapja szültem itt Németországban. Ha bármi kérdésed van írj privátban ;) szivesen segítek :)

( Ja és nem lesz automatikusan német állampolgár, csak ha te vagy a férjed német állampolgárok vagytok.)

2016. dec. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Érdekes nekem az lett . ;)
2016. dec. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azt hiszed esetleg.De ez minden nemzetiségre érvényes.Sokan azt hiszik,hogy ha pl.Angliában születik valaki,már egyből állampolgár.De ha a szülei magyar állampolgárok,nyilván nem lehet az.A gyerek is olyan állampolgár,mint a szülei.Kettős állampolgár lehet,vagy ha valamelyik szülője angol,vagy felvette az angol állampolgárságot.
2016. dec. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja,Németországban se csak úgy osztogatják,gondolom tettetek már le valamit az asztalra,8-10 év alatt.
2016. dec. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!