Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés utáni erős menstruáció!...

Szülés utáni erős menstruáció! Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
5 hete szültem, nem szoptattam egyáltalán. Négy hétig tartott a gyermekágyi vérzés, az utolsó napokban csak barnázás volt. 4 napja megjött a menstruációm (legalábbis gondolom, hogy az, mert ismét piros és nagy mennyiségű), két napja pedig nagyon nagy mennyiségben jön, éjszaka is legalább háromszor cserélek betétet, napközben maximum másfél-kétóránként. A dokim szabadságon van az év hátralevő részében, jövő héten megyek hozzá a hathetes kontrollra. Addig is nyugtalankodok: ez a nagy mennyiségű folyás normális? Volt-e még valaki így?
2016. dec. 28. 09:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Nálam is így volt, kellett neki vagy 1 év, mire visszaállt.
2016. dec. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodtam, hogy nem rendkívüli eset... Neked mennyi ideig tartott a menstruáció ebben az időszakban? Tudom, hogy egyénenként változik, de nekem például előtte az első két nap kicsit több folyás volt, aztán két napig kevesebb és az utolsón csak barnázás. Most tartok annál a bizonyos "eddig megszokott utolsó napnál" és talán még jobban folyik mint bármelyik előző nap. Szóval el fog húzódni rendesen, ahogy sejtem...
2016. dec. 28. 09:17
 3/7 anonim ***** válasza:
9 héttel szülés után jött meg először és az első hónapokban nekem is erősebb vérzésem volt, majd rendeződött.
2016. dec. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

6 hetig tart a gyermekagyi verzes, tehat ez meg az. A legtobbszor ez ilyen, jon , megy.

6. het utan ami verzes, az a menstruacio.

Egyebkent nekem meg szules utan 1,5 evvel is nagyon eros, omlik. Igaz en szoptatok.

2016. dec. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálam szülés előtt 2-3 napos volt a mensi, szülés után úgy egy évig 6-7 napos, utána beállt 5 napra, majd úgy 4 év után lett 4 napos, most lassan 8 év után kezd megint 2-3 napra átállni.
2016. dec. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Azzal nem értek egyet, hogy ez a gyermekágyi vérzés még, mert teljesen más jellegű. A szülés utáni vérzés első napokban volt csak ilyen nagy mennyiségű, ilyen állagú és színű, utána napról napra fokozatosan csökkent a mennyisége. Volt persze olyan, hogy egy napon picit több jött mint az előzőn, de ennek ellenére fokozatosan csökkent, míg el nem múlt. Ilyen hatalmas vérzés csak akkor lehetne gyermekágyi vérzés, ha valami nagyot emeltem volna és a méhseb vérezne újból, viszont ekkora mennyiségű vérveszteség bajra utalna már. Szó szerint ömlik a vér négy napja, ami az ötödik héten nem lenne normális, ha a második-harmadik-negyedik héten már csak minimális vérzés volt.

2016. dec. 28. 11:49
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha ahogy te fogalmazol, ennyire omlik, akkor a helyedben elmennek ugyeletre is akar. Nekem masodik szulesem utan volt ugy hogy azt hittem elmult szinte mar mert csokkent fokozatosan ahogy te is irod, aztan hirtelen nagy mennyiseg megint. De ugy kepzeld hogy 10 perc alatt ataztam.... Mentem az ugyeletre azonnal, mert nagyon furcsanak talaltam, foleg hogy elso szulesem utan nem volt ilyen. Megneztek uh-gal, kiderult hogy semmi gond nem volt, es meg a szules utani verzes resze volt. 6 heten belul volt ez nekem is.

A menstruacio pedig par het mulva jott meg (akkor nagyon gyengen), aztan jo fel evig semmi (szoptattam). Aztan mar rendesen megjott eleg erosen az elso par honapban. Utana lassankent visszaallt.

Ez nagyon valtozo mindenkinel, mind a szules utani verzes mennyisege, idotartama, mind a menstruacioe.

2016. dec. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!