Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyivel nagyobb hálóinget...

Mennyivel nagyobb hálóinget és bugyit vegyek (szülésre)? Nálatok hogy volt?

Figyelt kérdés

S-M-es a mértem (ha nem vagyok terhes).


Kínaiban szeretnék majd mama bugyit és gombolós hálóinget venni.

(Emiatt a rövid idő miatt nem drága üzletekben szeretném beszerezni.)


A második trimeszterben vagyok, nem nagyon tudom elképzelni mekkora leszek, mennyivel leszek nagyobb a kezdő méretemhez képest. :)



2017. jan. 11. 08:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg a kórházat, hogy biztosítanak-e benti kórházas hálóinget. Ha igen, nyert ügyed van, ugyanis naponta (többször is) piszkos lesz hálóing, vagy tejcsis (ez kőkeménnyé szárad a mellkasodon, és baromira meglétszik), vagy véres. Ha bármi van, ők kicserélik, minden nap kapsz frisset, ha a sajátodat hordanád, sajnálnád tönkretenni, mert a vér ugye nem jön ki szépen és nyűg hogy tisztán tartsd, meg hogy mindig frissen hozzák be neked. Szerintem akkor jársz a legjobban, ha a kórházast használod, akármilyen is, ara a pár napra kibírható. Bugyit csakis eldobhatóst vegyél (auchan, tesco, baba boltok), de találd el a mértet hogy tuti jól tartson. Az is napjába többször lesz maszatos, egyszerűen csak leveszed, kidobod a betéttel együtt, és veszed fel a tisztát. Két csomaggal vegyél belőle, az elég lesz még otthonra is.
2017. jan. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem lehet előre megmondani

En XS S voltam terhesség végére L es lettem

Hálóingből M es jó volt ràm . 3 db ot vittem magammal

Bugyiból kellett az L es méret (+ Tena)

2017. jan. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg a kórházat, adnak-e "kincstárit", mert valahol a kötelező.

Ha attól félsz, hogy még sokat fogsz hízni, akkor ne vedd meg most. Egyébként meg akkorát, amekkora most kell, csak a hálóing legyen bővülő vagy nyúlós az anyag, mert a hasad szülés után sem lesz rögvest ugyanakkora, bár persze szülés után lejjebb megy, viszont a cicid még lehet két mérettel is nagyobb. De nem muszáj a gombolós hálóing, (pizsama) nadrág és felhúzott póló kombinációval is lehet vígan szoptatni. Ha szégyenled a derekad, vehetsz alá egy spagettipántos trikót.

Bugyiból azért remélhetőleg nem fog nagyobb kelleni, mint most. Legegyszerűbb egyébként gyógyszertárban hálós bugyit venni a szülés utáni pár napra, amibe egyrészt belefér a nagy betét, másrészt ha császár lenne, nem nyomja a sebet. Ki lehet mosni, akár helyben kézzel, hamar megszárad, így elég 2-3 darab, és nem drága. Utána ha már elég egy sima betét, gyerekágy alatt hordhatod, amit eddig is (kivéve, ha az tanga volt :) ).

2017. jan. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Nem adnak kórházi hálóinget legjobb tudomásom szerint.


Valószínűleg veszek egy csomag eldobható bugyit, de nem vagyok benne biztos, hogy bírom az anyagát, szóval mindenképp vinnék hagyományos bugyit is.

2017. jan. 11. 08:34
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Bugyiból oylat válassz, amit kétszer akkorára tudsz széthúzni, az tuti igazodni fog, sztem akkorát vagy eggyel nagyobbat, amit most hordasz. Hálóingből meg szintén egyel nagyobbat mint ami jelenleg kell. Eezeknek jónak kell lennie, de ahogy előttem is mondták, nyúlósat vegyél mindenből.
2017. jan. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt azért is nehéz megmomdani, ment a kínais dolgok össze-vissza vannak sokszor számozva. Nekem van L-es kínais bugyim, miközben S a méretem, de a térdemig se jön fel :/

Hálóing helyett nagyméretű sima egyszínű pólót vennék a helyedben kínaiban (mondjuk férfi xl-es méretet). Én a férjemnek alvós pólónak veszek ilyet, 500 ft. Hozzá pizsi alsó. Az alsót nem kell úgyse olyan sűrűn cserélni, ha használsz tena betétet majd.

Bugyiból úgy tudom, van olyan kórház, ahol előírják, hogy eldobhatóst kell használni. Egyébként nagyon puha az anyaga, olyan, mintha nem is lenne rajtad.

2017. jan. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi!


Hálóinget ilyesmiket hordok amúgy is, szerintem ilyesmit keresek, csak 1-el nagyobbat, annak tuti jónak kell lennie: :)

[link]

[link]

[link]

[link] (az ilyen fazont szeretem a legjobban, csak rövidebben és fiatalosabb anyagból).


Pizsi szóba sem jön nálam, nem tudom elviselni alvás közben (zavara a dereka, még ha nem is szoros; az ágyban feltúródik a lábamon; zavar a varrás középen, itthon bugyi nélkül alszom -tudom, hogy kórházban bugyi lesz rajtam-).

2017. jan. 11. 09:49
 8/11 anonim ***** válasza:
75%
Ne bugyiban gondolkozz, mert lutri, hogy eltalálod-e a méretet, ha nem, baromi kényelmetlen lesz. Se a kínai mamabugyit, se az ordenaré anyagú eldobhatót nem javaslom. Nekem 100%-osan bevált a Tena rögzítőbugyi betéttel. Nyúlik, mint egy harisnya, jó puha, szellőzős az anyaga, a vér hideg vízzel nyomtalanul kijön belőle és gyorsan szárad.
2017. jan. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

nekem pl. se véres, se tejes nem lett a hálóingem, annyi, hogy nagyon izzadtam, de alapból izzadós vagyok, és 35 fokok voltak kinn.


Hálóingből nem baj az sem, ha nagyobb, jobb, ha szellőzik, abból én biztosan L-Xl-t vennék.

Bugyiból nem kell nagyobb, szerintem az M teljesen jó lesz. Pamutot vegyél, rugalmasabb félét, az passzolni fog. A hasad kb akkora lesz, mint 6 hósan, ahhoz tudsz viszonyítani. Mindenképp magasabb bugyit vegyél, ha császár lenne, ne a sebed bántsa. Ilyesmit:

[link]

[link]


Hálóingből nekem ilyen volt, vékonyabb fajta:

[link]

2017. jan. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

9vagyok, én napközben rendes utcai ruhában voltam, cicanaci, trikó, azon kivágottabb, lenge felső. Jobban éreztem így magam, mint hálóingben


[link]

2017. jan. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!