Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nálatok volt bent a szülőszobá...

Nálatok volt bent a szülőszobában egy takarítónő amikor szültetek?

Figyelt kérdés
A takarítónő jelenlete bacikkal,veszelyes vegyszerekkel nem kiskorú veszélyeztetése?

2017. febr. 5. 16:14
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
92%
lehet velem van a baj de én kimondottan nem bántam volna, ha időnként feltakarította volna valaki azt a vértócsa és kitudjamégmi rengeteget ami mellettem, alattam landolt vajjúdás közben...mivel ott volt a férjem is, elég kellemetlen volt, hogy nem foglalkoztak vele...
2017. febr. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
89%
Mindkét szülésnél bent volt a takarítónő, MIUTÁN megszületett a baba. De akkor nem hozza a kocsit amin vegyszerek vannak, meg koszos felmosóvíz, nem kezd el sósavval wc-t pucolni, ne úgy képzeld, mintha mosdót takarírana, hanem kicserélni az anyuka alatt a véres lepedőt, hoz tiszta ágyneműt,feltakarítja ami a szülőágy alatt van, eltávolítja a veszélyes hulladékot, tűket, fecskendőket.
2017. febr. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
64%
Az embereknek semmi se jó. Aki tényleg az esőerdőben meg a sivatagban szül, az ölne, ha kórházban, tiszta helyen lehetne, aki meg ott van, az háborítatlan szülésre vágyik minden érzéstelenítés meg flanc nélkül. Van egy ötletem: a két tábor cseréljen helyet.
2017. febr. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
58%
Hát 5-ös! Régen nevettem ekkorát ezen az oldalon :)))))
2017. febr. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
59%
Nekem egy karban tartó volt.. Épp akkor cserélt függönyt.. Természetessen nem látott semmit
2017. febr. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
79%
Miután megszültem és összevarrtak akkor szóltak a takaritónak hogy jöjjön legalább mosson fel,ne legyen alattam a "dzsuva" (szó szerint idéztem) míg megfigyelésen a sz.szobán vagyunk.A csecsemős húzgálta is a száját h 10 perccel még tovább maradt nála a kicsi,mert nem adhatta ide míg fel nem mostak alattam (mondván meg van emelve a szülőágy leejteném a babát)
2017. febr. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
89%

Én éjjel szültem, akkor nincs bent takarítónő, így a szülésznő törölte fel a vért. Most nyilván órákon át nem maradhat véres a padló, pont a sterilitás miatt kell felmosni. Nem öntözte szét a hipót a gyerek feje mellett, hanem egy felmosófejet behozott és feltörölt. Ha pár órával később szülök, akkor valószínű hogy takarítónő mosott volna fel utánam.

Egyébként nyilván takarítani kell a szülőszobában is, nem? A takarítónőnek is meg van a munkaideje, azon belül is a szülőszoba takarítás időpontja. Manci néni nem fog este tízig várni, hogy kiürüljön a szoba, biztos előfordult olyan, hoyg még bent volt egy nő, de már ideje volt a takarításnak. Ha nem takarít ki és az előző mocskában kéne szülni az lenne a baj.

Jó, a takarító nem steril, de az orvos sem. Ő is ugyanarról a bacis folyosóról jön be, mint a takarító, csak a takarító nem nyúl a szülő nőkhöz. Az orvos is annyit tesz, hoyg kezet mos és kesztyűt húz, de attól még csak a keze steril, nem az egész orvos.

Az lehet a kellemetlen, ha valaki épp javában szül és akkor akarna takarítani. De azért ha belegondolunk, ő sem akar 2-szer dolgozni, kitolás közben nem fog felmosni, mert 5 perc múlva mehetne vissza vért meg magzatvizet felmosni. (Ettől függetlenül biztos előfordul.)

Én pl. örültem, hogy nem nekem kell felpucolnom magam után.

Az is lehet, hogy épp az aranyórát töltené valaki a babával, és a taki néni meg feltétlenül beszélgetni akar. Na de ezt a szülésznő is megteszi, ha épp ő van ott, tehát megint nem abban van a hiba, hogy takarítanak szülés után, csak a személye a zavaró.

2017. febr. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
nálam a burokrepesztés után jött takarítani meg áthúzni a lepedőt alattam, segített a szülésznőnek. Semmi baj nincs ezzel, nem is értem miért kérdés, nyilván nem akkor csinálja rendes takarítást is
2017. febr. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Amikor vajúdtam 1x bejött, nem emlékszem mit csinált, de nagyon kedves volt, pár kedves szó nagyon jól esett tőle, empatikusabb volt mint a szülésznő meg az egész személyzet.
2017. febr. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Na ezt én sem értem... Nálam azt se tudom h ténylegesen volt-e bent, de ha igen, tökéletesen nem zavart. Végezze a dolgát én meg az enyémet. Szültem, a felénél azt se tudom hány ember volt bent, de marhan nem is érdekelt. Az h tiszta volt nálam minden nem tudom kinek volt köszönhető, de a megfigyelés alatt senki nem jött mar takarítani, viszont nem is volt semmi addigra a padlón, pedig állva is vajudtam. Abban biztos vagyok, h kiskocsival senki nem jött pucolni semmit! Az ágyneműt kb 3x cseréltek nálam, amikor álltam egyszer hallottam, de nem láttam ki csinálta, lehetett ápoló es takarító is. A végén a szülésznő és ápoló csinálta azt tudom.

Akit zavar h tisztán és rendben tartják a környezetét, hát nem is tudom.... Én örültem h tiszta és rendes a hely ahol szültem.

És a másik h egyszer sem volt olyan mértékű vegyszeres takarítás még a kórteremben se 😂 Én vittem fertőtlenítő torlokendoket. Na Sztem azok több vegyszert tartalmaztak mint a takarítónők rongya.... a takarítás után én takaritottam meg egyszer.

2017. febr. 7. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!