Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szállodai lopások! Sajnos...

Szállodai lopások! Sajnos több szállodában tapasztaltam, hogy a vendég által szobalánynak hagyott pénzt illetéktelen szállodai alkalmazott személy ellopja. Mi erről a vélemény, tapasztalat?

Figyelt kérdés
Azt tapasztaltam, hogy a beosztottakat folyamatosan meglopó személyek mindig a főnök által ellenőrzésre kinevezett személyek. Szomorú, hogy a tettenérések ellenére sem tesz semmit a főnökség.

2017. jan. 19. 11:31
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Én ilyesmit nem tapasztaltam. Bár én ha a szobalánynak akarok pénzt adni, akkor a kezébe adom és nem eldugdosom a szobában. A talált pénz azé aki megtalálja, ebben semmi szabálytalanság nincsen. Ez nem lopás.
2017. jan. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki pénzt hagy a szobában, és azt az első arra járó elteszi, az nem minősül lopásnak.

Nagyon szép dolog, hogy pénzt hagynak a szobalánynak a munkájáért, de ott hagyni a szobában hülyeség.

Ha a főnök/tulajdonos tudja, hogy egyes vendégek rendszeresen kisebb-nagyobb összegeket hagynak a szobákban, akkor nyilvánvaló, hogy körbe fog küldeni valakit, hogy ezt az összeget megszerezze. 99% nem azért üzemeltet szállodát, mert annyira imád embereknek szállást adni, hanem a jó lóvéért, amit az emberek fizetnek.

Szegény szobalányok így jártak, de meglopva nem lettek. A fizetésüket kell, hogy megkapják, azon felül semmit. Ha valaki mégis szeretne hálálkodni nekik, akkor inkább tegye személyesen.

2017. jan. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

Én azt se tudtam, hogy ez szokás. De tény hogy eddig 3x ha voltam szállodában.

De szerintem ha nincs ráírva hogy kinek szánják, akkor azé aki tálalta. Ha sok pénz akkor meg mindenképp a rendőrségnek kell szólni.

Szóval szerintem ez nem lopás. Én eddig ha hagytam is pénzt valahol, az véletlen volt.

Sőt egyszer egy apartmannban szálltunk meg, ott a szekrényben eleve volt hagyva kb. 500 ft apró. Ezt se tudtam hova tenni. Ez próba volt hogy meglopjuk-e őket? Vagy azt akarták kifejezni h ott lehet hagyni a felajánlásokat? Fogalmam nincs.

2017. jan. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
74%

A szobalányok pénzét valóban gyakran lopják el, akik azért járnak körbe, hogy azt, amit a nekik otthagynak, azt eltehessék. Ezt a vendégek a takarításért hagyják ott, illetve hálából a napi takarításokért, rendrakásért. Ezek elég ritkán történnek, és igen csekély összegek. Lehet 200 forint, lehet 500 Ft, vagy alkalmanként több.


Ez nem(!) téveszthető össze a véletlenül ott hagyott pénzzel. Az ilyen pénzt a rutinos vendégek az ágy végére, annak szélére teszik, vagy az asztalon hagyják, azzal a felirattal alatta, hogy "KÖSZÖNÖM". Ezt a szót a magyar és külföldi vendégek is szokták ismerni. Ha ezen kívül talál pénzt vagy bármi értéket a szobalány, azt vagy a recepción adja le, vagy egy raktárba viszi, hogy ha a vendég később keresi, akkor meglegyen. A szobalány nem hülye, tudja, mit hagytak ott neki és mit nem.


A lopósok - nincs ebben semmi rasszizmus - általában a személyzet cigány tagjai közül kerülnek ki. A tragikus az, hogy sokszor olyanok követik el, akik dolga az lenne, hogy a munkát ellenőrizzék. Ezzel szemben nem a takarítás után, hanem előtte mennek be, hogy a munkáért ott hagyott pénzt ellopják.


Ez nem bűncselekmény, viszont szélsőségesen erkölcstelen, és egy szállodában elfogadhatatlan. Mert aki a saját munkatársait kivétel nélkül meglopja, az a vendégekre is veszélyes, potenciális bűnöző.


A lopós munkatársak nagyon rossz hatással vannak a kollektívára, és miattuk nagy a fluktuáció, az elvándorlás. Ez a mai magyar helyzetben, amikor egyre nagyobb a munkaerőhiány, komoly probléma tud lenni. Ráadásul a legkiválóbb emberek mennek el, akik tisztességesek, ezért nem fér bele nekik, hogy olyan bűnözőkkel dolgozzanak együtt, akik meglopják őket.


Ráadásul egy országhatárral odébb ugyanazért a munkáért 5-ször akkora fizetést kapnak.


Sajnos vannak hoteltulajdonos milliárdosok, akik a nem csak tesznek dolgokra, hanem kifejezetten kontraszelekciót folytatnak, azaz a legrosszabb és legmegbízhatatlanabb cigányokat alkalmazzák. Ezek ki is túrják a tisztességes és nagyszerű munkaerőket.


Ezen lopós munkatársak azok, akiktől - ez is megtörtént eset - a szinte ingyen a szállóba fogadott cigánybűnöző 10 ezer forintért elkéri és megkapja a lopós munkatárstól a kártyáját, amivel a bűnöző a szobákba be tud menni és bárhonnan tud lopni. A lopós munkatárs pedig bejelenti a főnökségnek, hogy a kártyája elveszett.


Tehát elfogadhatatlan és azonnal eltávolítandó az, aki a személyzettől lop!

2017. jan. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Még rosszabb az az alkalmazott, aki a vendégtől lop. Mert sajna ilyen is van. Nemhiába, amikor csak pár napig szállok meg valahol, akkor nem kérek takarítást, vagy ha van, kint hagyom a "Ne zavarj!"-cetlit.
2017. jan. 20. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A magyarországi **** szállodában a szobalány + pincérnő + bárpultos lányokkal, ha józan voltál, 24:00 után is lehetett beszélgetni. Szegények, már fal fehérek voltak, mert némelyikőjük a reggeli felszolgálásnál is ott volt...

Úgyhogy, kb. ez volt a téma, hogy hogy vannak, hogy bírják. Falfehér, sápadt emberekkel, miről másról lehetne...


Ott 22:00 után konkrétan a recepción kellett kifizetni számlára a túlórájukat órás bontásban, hogy hajnalig legyen koktélbár.


Borravalót lehetett adni személyesen.

2017. jan. 21. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én csak angliai hotelekről tudok nyilatkozni, de ezekben az esetekben a szobaasszony nagyon sokszor összeszedte a takarítónak kirakott borravalókat, amiket vagy a párnára tettek vagy kis köszönöm cédulával az asztalra. Volt olyan szobaasszony, akit be is hívott a head housekeeping (mi ennek a neve magyarul?), és lehordta a sárga földig. Ja, és nem cigányok voltak, hanem litvánok, románok, magyarok, szlovákok.
2018. febr. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!