Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen érzés volt először...

Milyen érzés volt először látni/a kezedben fogni a babádat?

Figyelt kérdés

Még a terhesség korai szakaszában vagyok,de annyira foglalkoztat ez a kérdés,hogy vajon milyen lesz először látni.

Általában azt olvasom,hogy mindenki megkönnyebbül a szülés után és arra gondol leginkább,hogy milyen jó,hogy vége.😄

Volt valaki aki sírt esetleg vagy nem csak a megkönnyebbülésre gondolt?

Én nem tudom elképzelni magamról,hogy ne bőgjek😄


2017. márc. 6. 20:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%

Férfi vagyok.

Leírhatatlan érzés volt, hirtelen minden megváltozott bennem. Láttam egy apró teremtést, aki félig belőlem, és félig abból a nőből van, akit a világon a legjobban szeretek.

Ezt csak tetőzte, hogy pontosan olyanok a szemei, mint az anyjának. Nála is a szemei fogtak meg először.


Érdekes mivel, hirtelen van egy olyan kis ember, akiért bármit odaadnál, sokkal fontosabb mindenkinél, és látod benne a végtelen lehetőséget.


Egy szóval: Csodás :D


Majd úgyis meglátjátok!! :)

2017. márc. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Amikor eloszor ram tettek, akkor arra gondoltam, hogy "ursiten de nagy vagy" :) nem volt nagy, 53 cm es 3.2 kg, ugyhogy atlag volt, de nem hittem el, hogy ekkora baba volt bennem :D aztan elvittek lemerni, oltoztetni stb es nagyon sirt szegenyem. Aztan mikor mindennel megvoltak, akkor odahozta a szulesz cicizni, de nem akart. Akkor rafektette a mellkasomra, hogy hallja a szivveresem, es egybol megnyugodott a pici eletem.
2017. márc. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%
En fel sem tudtam eloszor fogni, hogy az a kis mazas, nyoszorgo csomag egy emberke :) Aztan felnezett ram, abbahagyta a nyoszorgest es vizsgalgatta az arcom :) Akkor elnevettem magam es koszontem neki, onnantol csak mosolyogni tudtam. Elvittek mosdatni es feloltoztetni, mikor visszahozta az apukaja es odaadta, megint elhallgatott es csak nezett ram, mintha o is probalta volna felfogni hogy kit lat :)
2017. márc. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nagyon jó érzés , én nem sírtam de úgy éreztem hogy túlcsordul bennem a szeretet iránta. Nekem az volt a legcsodásabb érzés a megkönnyebbülés mellett hogy sírt elég hangosan. Kicsit hamarabb érkezett 36. hétre és izgultunk hogy minden rendben legyen. Most várjuk a kistesót alig várom hogy újra átéljem ezt a pillanatot.
2017. márc. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%

Engem altatásban császároztak. Rá 5-6 órára hozták csak.

Mivel fájtam, kómás voltam, így nem nagyon fogtam fel az egèszet.

Semmi nagy èrzelmi töltet nem volt. Konstatáltam, hogy szèp, ès tuti nem cserèltèk el míg aludtam, ez csak az èn fiam lehet.

2017. márc. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
18%

Nem éreztem boldogságot.

Hirtelen rájöttem mennyire elrontottam az életem evvel.

És sírni tudtam volna.

Milyen lesz a hasam? A mellem? Éjszakázások? Vitaminhiány? Hajhullás? Itthon kell maradnom, más fog eltartani? Nem..Magamat akartam eltartani, és arra költeni a saját pénzem amire én akarom.

Mit kezdjek a hányásaival?

Nekem nem lesz türelmem szoptatnj, és pelenkázni..Mit tegyek.

Kétségbe voltam esve.

Végül nevelőotthonba adtuk.Felelőtlen voltam.

Azóta külföldön élek, ahhoz képest hatalmas fizetéssel, élvezem az életet.

Nem bántam meg.

Igen, cseppnyi anyai ösztön se szorult belém.

Ez van.

2017. márc. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
12%

Mintha nem is az enyémek lettek volna! Az elsőt szépnek láttam, de magamtól születése után csak kb 8 órával vettem fel, nagyon idegen volt :/

A második szintén, bár őt próbáltam szeretgetni, az első kb 2 hónapban úgy nézett ki mint Jabba...

A szülések után örültem hogy vége és túléltük... Iszonyat alacsony a fájdalomküszöböm így elég meglepő volt...

Az elsőnél akkor sírtam mikor hazaértünk a kórházból és megláttam milyen színűre festették a szobát... A babák miatt nem sírtam

2017. márc. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Mind a két fiammal nehéz szülésem volt, leginkább annak örültem, hogy vége az iszonyú fájdalmaknak, ahogy írtad, de jó érzés volt végre látni, ki volt addig a hasamban, és boldog voltam, hogy "mindene megvan", és mindketten egészségesek vagyunk. A kórházban sokat aggódtam, nem lett elég tejem, egyéb komplikációk is voltak. A nagyobbik fiamon sokat nevettünk, olyan kis csúnyácska, ráncos, kopasz volt az első hetekben, mint egy öregember, és fura hangon sírt, de 2-3 hónapos korára kikerekedett és gyönyörű baba lett. A kisebbik viszont szép volt a kezdetektől, jó volt ránézni...

Először talán 1-2 héttel a szülés után sírtam a meghatódottságtól, amikor néztem a babámat, ahogy alszik a kezemben, vagy a kiságyban... Onnantól kezdve szinte mindentől el tudtam pityeredni, ami az anyaságról szólt, versektől, altatódaloktól, filmektől, hírektől stb. Ez az érzelgősség később szerencsére elmúlt, gondolom, a hormonok okozhatták... :)

2017. márc. 7. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
93%

Mindharom csaszar volt.igy nalunk kimaradt a puceran ramteszik resz.megmutattak mikor kiemeltek oket,sirtak es ez mar eleg volt.par konnycsepp legordult az arcomon,de inkabb azert mert sajnaltam a pocakom 😂😂😂aztan az elso kettot meg visszahoztak miutan bebugyolaltak oket,oda tettek a fejemhez.neztek a nagy szeikkel a dragaim.kaptak egy puszik es vittek vissza apukahoz.utana az orzoben remegtem mint a kocsonya,igy fogni nemnagyon tudtam oket,csak apa segitsegevel.azt beszelgettuk milye, kire hasonlit.szepek voltak,es buszke voltam magamra,hogy ilyen szep babakat hordtam ki.a 3.nal kimaradt a mutos,puszis jelenet.nagyon aggodtam mert nem hallottam sirni.pedig mondtak,hogy sir,de en nem hallottam.az orvosom kinyittatta a muto ajtajat,hogy halljam.akkor kicsit megnyugodtam.az orzobe mikor apa behozta,es ramtette az volt az elso mondatom,hogy eletem,de ronda vagy....38 hetesen programcsaszar volt,es elegge megviselt volt.nem sirt,csak nyoszorgott,habzott a szaja,es a szemei is csupa mazosak voltak.a buksija kopasz volt,eres,lila.tenyleg csunya volt szegeny.el is vittek inkubatorba mert nem jol lelegzett,koran volt neki a megszuletes.aztan par oraval kesobb mikor apa kihozta a szobaba,mar szep rozsaszin volt,nyitva voltak a szemei es vegre sirt rendesen.nala akkor volt az a buszkeseg erzes,megkonnyebbules,hogy akkora baj nincs.azt a napot es ejszakat meg megfigyelesen toltotte,csak masnap reggel kaptam meg ujra.

De en amugy sem vagyok az a siros fajta.es biztosan mas lelkiallapotban vannak az anyukak termeszetes szules utan,mint csaszar utan.

2017. márc. 7. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Mivel altatásos császárom volt, így nagyjából bkit odahozhattak volna utána 5-6 órával, úgysem tudtam volna megmondani, hogy az enyém-e. :D Először telefonon láttam, a férjem mutatta meg, teljesen elborzadtam, hogyan lehet ennyire csúnya szegény. ( Bár én azóta is tartom magam ahhoz, hogy szülés után szép gyerek nincs.) Azóta kikupálódott szerencsére és mindennél jobban imádjuk. :)
2017. márc. 7. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!