Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » SOS! Nem tudom hogy hogyan...

SOS! Nem tudom hogy hogyan szamoljam a fajasokat. Milyen erzes az igazi szules fajdalmak?

Figyelt kérdés

Kerem ne nezzetek hulyenek, a fajasaim allandoan vannak, van hogy erosebben erzem a gorcsoket. Ugy erzem hogy a derekamtol sugarzik elore.. olyasmi mint a menstruacios fajasok.. de nem tudom hogy szamoljam.. ha szinte allandoan faj..

Ejjel bementunk a sürgősségire mert megijedtem.. de meg zart a mehszajam.. azt mondta az orvos, hogy ha majd min. 30 másodpercig tart egy fajas es kb 4 percenkent akkor menjek be.. de azt is mondta hogy ha akarom bennmaradhatok.. de nem biztos hogy beindul meg ma a szules..

Legyszi segitsetek.. elso gyerek, es elegge parazom, hogy melyik fajasok az igazi vajudas fajasok..

Koszonom elore is.

38+3 hetes anyuka



2017. febr. 28. 11:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%
A valódi fájás óramű pontossággal követi egymást, kitart legalább negyvenöt másodpercig és nem mondanám fájdalmasnak.
2017. febr. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szoval nekem ezek meg joslofajasok?
2017. febr. 28. 11:51
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem artana bemenned a korhazba, igen. 4 perces fajasok mar eleg veszjosloak. En csaszarral szultem, ugyan, m az ikreim nem voltak befordulva. viszont akkor dontottek a csaszar mellett, amikor 3 perces fajasaim voltak. Az a fajas olyan volt, mint a menstruacios gorcs, csak kb 15-szor erosebb.
2017. febr. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy nekem eleve eros menstruacios gorcseim voltak mindig is.. most amilyen gorcseim vannak, marmint mikor felerosodnek akkor valtozoan hol 5-10-20 másodpercig tartanak.. ma hajnalba mikor benn voltunk a sürgősségin akkor azt mondta a doki hogy min 30 másodpercig kell tartson.. az az igazi fajasok.

Tegnap este ota vannak gorcseim... este gyengebb volt, hajnalba felerosodott azerz is mentunk be a sürgősségire de meg zart a mehszajam, meg hatul van a mehem..

Az igazi fajasok egyértelmű lesz majd? Ezek csak jósloak? Tanacstalan vagyok.. ez az elso szulesem es nem tudom melyik fajas az igazi.. 😯

2017. febr. 28. 12:03
 5/11 anonim ***** válasza:

Ez szerintem ami neked van csak elfájások.


Az igazi fájások bizony több mint fél percig tartanak, inkább kb 1 percig.

Amit tehetsz, hogy menj el egy sétára, nagy levegöket vegyél, lélekben készülj fel a babádra. Egy óra séta a friss levegön, közben meg meg állva, és meditálva a baba várásra be fogja indítani rendesen a szülést.


Barátnöm 5 x volt így bent a korházban mint te, és már elege volt. Az orvos tanácsolta neki a fentieket, és megcisnálta. Nagyobb gyerekei nélkül, férj mindenki nélkül, el ment egy sétára és lelkiekben felkészült a babára. 3 órával késöbb a szülés beindult...

2017. febr. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Érezni fogod, mikor kell menni, tok mas jellegűek a mensis gorcsoktol, az egesz mehed/belsod/hasfalad feszít es húzódik. Sok sikert! :)

(3 gyerekes anya)

2017. febr. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a valaszokat☺

Eléggé tanacstalan, bizonytalan vagyok ezekkel a fajasokkal kapcsolatban.. nem akarna elmulni.. nemsokara szerintem le fogok tussolni, lassam csillapodik e..

Na meg nem tudom normalis e de napok ota hasmenesem van, peldaul ejszaka kb masfel ora alatt 3x kellett mennem..pedig nem ettem mast mint altalaban.


Pedig remeltem, hogy beindul a szules, mar annyira varjuk a kisbabankat 😊

2017. febr. 28. 12:34
 8/11 anonim ***** válasza:
32%
Miért lettem lepontozva? Aki a pirosat nyomta, meg tudja magyarázni?
2017. febr. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem 8 órán keresztül rendszertelenül jöttek, 20-9-15 stb percenként. Ezek mensi görcs szerűek voltak, kb 20 mp-ig tartottak. Tusolás után kezdett rendszereződni, 4 órán keresztül 7-5-3-2 percenként jöttek. Ezek egyre erősebb, hosszabb (a végén már 1 percig fájt), igazi fájások voltak. Úgy éreztem, hogy köldöktől fenékig szétfeszülök.

Nagyon figyelj majd a légzésre, és add át magad a fájdalomnak - zárj ki minden zavaró tényezőt, csak a babára és magadra koncentrálj! :)

2017. febr. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Masodik babamnal hajnalban kezdodtek kb igy mint nalad. Aztan par ora mulva szinte abbamaradt teljesen, pedig mar keszultunk volna a korhazba. Akkor mondtam a ferjemnek, menjunk el setalni, vasarolni. Egy oraig semmi se volt, mintha mi se tortent volna hajnalban. Aztan epp a zoldsegesnel voltunk mikor jott egy fajas... na utana mar nem multak el. Egyre erosebben es gyakrabban jottek, mar ebedelni se volt idom, 5 percesek lettek hirtelen. Mentunk is a korhazba. 6 centire nyitva voltam akkor mar. Aztan megiscsak belassult az egesz es csak ejfel utanra lett mega picur. Ugyhogy a seta tenyleg beinditja ha mar keszulodik valami.
2017. febr. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!