Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha már elfolyt a magzatvíz,...

Ha már elfolyt a magzatvíz, akkor semmilyen lehetőség nincs a tisztálkodásra?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, zuhanyozni már nem lehet, de a kórházban sem? Én mindenképp szeretnék indulás előtt lezuhanyozni, vagy legalább rögtön a kórházba érkezés után még mielőtt megnéznének. Nagyon izzadós lettem a terhesség alatt, és amúgy is mindig görcsölök a vizsgálatok előtt is nehogy szagom legyen, pedig frissen fürödve megyek és még előtte használok intim törlőkendőt is. Mégis sokszor úgy érzem szagom van, és ez nagyon-nagyon stresszel.
2008. okt. 12. 20:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nekem mikor elfolyt a magzatvizem orankent tusoltam a fertozesveszely miatt en ugy tudom hogy furdeni szigoruan tilos! Ne aggodj abban a pillanatban nem fogsz semmilyen szagot erezni:)

Konnyu szulest kivanok es sok egeszseget nektek!

2008. okt. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%

Szia. A kórházban biztos nem lesz lehetőséged lezuhanyozni abban az esetben ha már otthon elfolyik a magzatvized. Otthon meg azért nem kellene ezzel húzni az időt, mert ha elfolyik a magzatvíz, minél gyorsabban kell kórházba kerülni, nehogy valami baj legyen. Szerintem ne aggódj ezen, egyáltalán nem biztos, hogy még otthon elfolyik a magzatvized. Én már a szülőszobában voltam egy pár órája, mire elfolyt.

Üdv

2008. okt. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Elso h.szolo vagyok: nekem magzatviz elfolyas utan 30 orara inditottak be a szulest mert nem voltak fajasaim csak folyt a vizem. Azert annyira nem kell rohanni a korhazba nyugodtan keszulodj el es aztan induljatok nem szabad panikolni. Tudom konnyu mondani de hidd el en ateltem es soha ennyire nyugodt nem voltam mint akkor a megerzesemre hallgattam es tidtam hogy minden rendben lesz velunk!
2008. okt. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem azt mondta a védőnő, hogyha elfolyt a magzatvíz, feküdjek le, mert ahogy a gravitáció viszi lefelé a vizet, sodorhatja a köldökzsinórt is, és a baba nyaka köré tekeredhet. Aztán ha elfolyt tusoljak le, és induljak a kórházba.

Én így is jártam. Szépen lassan elkészülődtünk, 1 óra múlva értünk be a kórházba, ahol mondták, hogy lehet, hogy reggelig várni kell (ez volt fél 4-kor), mert még nem vagyok eléggé kitágulva. Adtak antibiotikumot, hogy a baba ne kapjon fertőzést, és vártunk, hogy táguljak. Szóval azért nem ment olyan hirtelen az egész. Én azért voltam megzavarodva, mert nem tudtam meddig feküdjek. Ugyanis ha felálltam újra elkezdett folyni a víz. Gyorsan fel is hívtam a védőnőt, hogy ilyenkor mi van. Azt mondta, hogy most már a szülésig folyamatosan fog a víz szivárogni belőlem, de ha a nagyja elment, már indulhatok.

Egyébként én Székesfehérváron szültem. Szülés előtt kaptam egy hashajtó kúpot, és miután elmentem WC-re még megkértek rá, hogy tusoljak le. Gondolom ez minden kórházban így van. Egyébként meg ne aggódj a szagok miatt, láttak ezek már sok mindent! Én pl. a szülés alatt végig attól féltem, hogy be fogok pisilni. Mondtam is a dokinak, de kinevetett, és azt mondta, hogy nyugodtan, ő ehhez hozzá van szokva. Aztán persze nem pisiltem be, de a nyomáskor végig úgy éreztem, hogy fogok.

2008. okt. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem itthon folyt el a magzatvizem ahogy felálltam az ágyról minden különösebb fájás nélkül. Felhívtam a dokit, mondta, hogy menjek a kórházba. Lezuhanyoztam otthon és utánna indultunk. Betettem egy betétet, mert kb 35km a kórház. Ott megnézték,hogy már tágulok és 5 perces fájásaim voltak. Előkészítés, beöntés és wc-zés után lezuhanyozhattam. Utánna kerültem a szülőszobára ahol 2 óra múlva megvolt a baba. Ne aggódj ott nem azzal fogsz foglalkozni, hogy van-e szagod. Én is féltem, hogy szülés közben bepisilek vagy kakilok de nem volt semmi.

Ne stresszelj előre ilyesmin! Könnyű szülést!

2008. okt. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nekem délben semmi jel nélkül elfolyt otthon a magzatvíz,de még nyugodtan lezuhanyoztam,majd 2-re mentünk be a kórházba,és közben nem is feküdtem le(én ezeket nem is tudtam,ráadásul 35 hetes voltam,fel sem voltam készülve,nem is igazán értettem mi történik,minden gyors volt)A kórházban megviszgáltak,gyorsan nyíltam,kaptam beöntést,ott is lezuhanyoztam(ahol a beöntést adták mellette volt a wc és zuhanyzó egyben) este 6-kor már a szülőszobán voltam és 9-re meg is lett a baba.Mikor már erős fájdalmaim voltak,kérdeztem mikor szülök??:)elvileg mikor székelési ingert érzek...és tényleg így volt...azt hittem bekakilok ...és jött is a baba...viszont nekem ahogy elindult a húgyhólyagot nyomta és ki is ürült ami még benne volt(pedig a wc után már nem ittam semmit)...nem fogsz ezzel foglalkozni már,a doki is természetesnek vette...lepedő csere és minden ment tovább....
2008. okt. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!