Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Félek a terhességtől?

Félek a terhességtől?

Figyelt kérdés

24 éves lány vagyok. Meg fog-e változni a félelmem a terhességtől ha várandós leszek?

Nem tudom miért de el nem tudom képzelni, vagyis inkább félelem fog el ha arra gondolok, hogy egy baba bennem lesz.

Inkább az, hogy bennem van, izeg mozog.

Lehet, hogy ez fóbia? Vagy csak bemesélem magamnak? Meg fog ez változni mikor várandós leszek és megérzem a picit magamban, ha mozog vagy csak rúg egyet a pici lábával vagy kezével?

Ugye megfog ez változni?

Köszönöm a válaszokat! :)


2010. máj. 12. 16:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
53%

Persze hogy megfog változni!Én el sem tudtam anno képzelni hogy egy "lény" bennem legyen!Olyan ufós filingje volt az egésznek!Aztán mikor várandós lettem, és nőtt a pocakom, sőt mocorgott a babám, minden mozdulatát élveztem!Mindig alig vártam hogy mozduljon, hogy érezzem őt!!Egész már elképzelni, és átélni!!

Hidd el le sem tudod majd venni a kezed a hasadról mikor érzed a lábacskáját!

2010. máj. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Jaj, de jó! Köszönöm :)

Tényleg amolyan alien érzésem van a gondolattól :):)

De tényleg köszönöm, megnyugodtam :)

2010. máj. 12. 16:35
 3/15 anonim ***** válasza:
53%
Én is valahogy így voltam vele, mint Te, de terhesség alatt egészen máshogy éli meg az ember ezeket a dolgokat! Most, hogy már 15 hónapos a fiam, megint olyan furcsa rágondolni, hogy valaha 2in1 voltunk.
2010. máj. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
73%

szia :-)


én is totálisan elutasítottam a terhességet, szinte már már írtóztam tőle, betegesen pánikoltam ha rá gondoltam....sokáig tartott míg ezt a fóbiát legyőztem...és mostmár 21 hetes kismami vagyok. olykor még furi ahogy rugkapál, de mér az első hetektől elgyengültem ha rá gondoltam, annyira imádom pedig még nem is tudom "ki az". szerettem volna régóta babát, de ez valahogyan távol tartott. aztán most úgy érzem én vagyok a legbüszkébb és büszkén mutogatom a kerekedő pocimat.


nyugi, ha itt az idő az anyaságra, akkor teljesen másként fogol gondolkodni. És ne edd magadat hogy most ezt gondolod! egyébként meg nem mindenki termett anyaságra.


ja, egyébként lányom lesz :-)


szia, ne emészd magadat.

2010. máj. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
58%
Valószinűleg még nem értél meg az anyaságra, azért érzel igy. Aki már nagyon vágyik babára, annak nem jár ilyen a fejében. Meglátod érezni fogod, hogy itt az ideje. Ha meg nem akkor mikor benned lesz, olyan melegség önt majd el, mikor először meglátod, hallod a szivecskéjét, hogy elszáll minden aggodalmad. :-)
2010. máj. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Gratulálok a picihez :)


Nem mindig érzem ezt a "fóbiát". Sőt mióta a párommal együtt vagyunk azóta nem jött rám max 2x ez az érzés.

Amikor nem jött meg a mestruációm, mert késett 3 napot már a párom mondta nekem, hogy csináljunk egy tesztet mert a kezem szinte mindig a hasamon volt.

Annyira jó érzés öntött el, hogy lehet babát várok. De sajnos nem...

2010. máj. 13. 16:47
 7/15 A kérdező kommentje:

Ja, a párommal most leszünk fél évesek. Ő is szeretne babát, csak sajnos nem olyan az anyagi helyzet, hogy eltudnánk tartani.

Neki csak ez a baja, meg nekem is... :)

2010. máj. 13. 16:48
 8/15 anonim ***** válasza:

Szia! Én 23 éves vagyok, és én is félek a terhességtől elég rendesen + a szüléstől is. Nekem azt mondták gondoljak csak a jó dolgokra. Milyen jó lesz együtt játszani .....


Meg azt is hogy képzeljem el hogy már a pocimban van a picike és simogatva beszéljek hozzá. Lehet flúgosan hangzik de lehet segít.

Még én sem vettem rá magam arra hogy teherbe essek, de egyre közelebb érzem.

2010. máj. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Kis Eniko válasza:
Én most vagyok a negyedik hónapba és nincs semmi okod félni
2011. márc. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:

te jó Ég, ezt a kérdést mintha én írtam volna.. teljesen ugyan így érzek én is.

igazából jó volt itt olvasni a kommenteket, mert ezek szerint nem vagyok egyedül:) nagyon-nagyon reménykedek én is abban, hogy ez meg fog változni és egyszer majd alig várom, hogy babám legyen..:)

nő létemre nem értem, miért ijeszt meg ez a gondolat, hogy miért érzek most így..

kedves kérdező, ha esetleg olvasod ezt a hozzászólást: azóta megváltozott ez az érzésed? vagy esetleg már babád is van?:))

2012. aug. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!