Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit tehetek a félelmem ellen?

Mit tehetek a félelmem ellen?

Figyelt kérdés

A párommal(19 évesek vagyunk) már nem védekezünk, mert gyereket szeretnénk. Nekem van pár nagy félelmem:

*császármetszés lesz, és elaltatnak, ,ert lidokaint nem kaphatok:S és félek h nem ébredek fel:S

*méhlepénydarab benntmarad szülés után

*ha esetleg császár lesz, akkor vmi szövődménye lesz:S

Ezektől nagyon félek:S


2010. máj. 13. 12:00
 1/10 anonim ***** válasza:
nem lest semmi baj, császárnál akkor altatnak, hidd el felkeltenek. Vagy kérj programozott szülést. És akkor feltudsz készülni 9 hónap alatt mindenre.
2010. máj. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%

Kár ilyenekkel stresszelned magad ennyire előre. csak nehezebben jön így a baba is.

Egyébként biztosan úgy érzed, hogy készen vagy a gyermekvállalásra? mert így nagyon úgy hangzik, hogy nem. persze Te érzed, én nem akarom megmondani, mi a jó Neked, azt magadnak kell tudnod.

2010. máj. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
no para, nem lesz semmi gáz. császárt akkor csinálnak ha tényleg muszáj ill ha kéred. én "normállal" szültem, fájdalomcsillapító nélkül mégis túléltem. elég ha akkor parázol amikor már jön a baba. a 9 hónapot nyugodtan töltsd, ez a legfontosabb.
2010. máj. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én is simán szültem a lányom anno!Eszembe sem jutott a császár!Nem mintha ellenezném, de valahogy nem is gondoltam rá!Teljesen fájdalom csillapító nélkül szültem!Semmi szövődmény nem volt!Miért is lett volna!Szerintem te túl sok negatív szülést hallottál,mert normál esetben ilyenek nem lesznek!!

Nyugodtan vállaljatok babát ha elérkezettnek érzitek az időt, de ne pánikolással, és vészjóslással töltsd a 9 hónapot!!!Az nem egészséges!

Csak élvezd a terhesség minden pillanatát, és a szülését is!Mindig a jóra számíts, ne a rosszra!Ha valami rosszul sül el, elég utána bánkódni, előre fölösleges!!De úgy is minden rendben lesz!!

35h kismama!!

2010. máj. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.)

Készen állok a babára:)Ez biztos!!:)

Hiába várnék, a császártól való félelmem nem múlik az idővel:D

2010. máj. 13. 12:27
 6/10 anonim ***** válasza:

Nyugi, mindig azzal fogalalkozz, ami következik, tehát a szülés még odébb van.:)

Először a baba legyen a pocidban és nyugodt legyél, mert különben nem jön össze könnyen.Majd ha már eltelt a 9hónap akkor meglátod mi lesz.

2010. máj. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
EDÁ-nál vagy spinális érzéstelenítésnél nem lidokaint alkalmaznak. Ezzel kapcsolatban kérdezd meg a nőgyógyászodat, mindent el fog magyarázni és meg fog nyugtatni. Császárnál már csak nagyon ritkán altatnak, az anyai szövődmények esélye gyakorlatilag nulla, az anyák nem szoktak ottmaradni a műtőasztalon.
2010. máj. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

miért lenne császár? fiatal vagy, erős és eghészséges, minden rendben lesz!

méhlepény darab nem maradhat elméletileg bent, azt utána jó alaposan megnézik, hogy teljes-e, nem hiányzik-e belőle valahol. esetleg kérd meg a dokit, hogy te is megnézhesd, ha lesz rá energiád!

egyébként a császár (sajnos) rutinműtét, nem kell azon annyira parázni!

2010. máj. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
62%

Ne izgulj,tapasztalatból beszélek,h el fogod rontani a szülést.Nekem a 9 hónap csodálatos volt,semmi gond.Elérkezett a nagy nap,bekerültem a kórházba,bepánikoltam,saját magamnak meggátoltam a tágulást,mert féltem,így császár lett,pedig a 9 hónap alatt biztos voltam benne,h simán meg lesz,mert nem féltem.Szóval ne gondolj semmire,csak arra h rendben lesz minden.A fájások nem olyan vészesek,h ne lehessen túlélni,így utólag rájöttem én is,csak későn.

Úgyhogy fel a fejjel,és nyugi.Menni fog.És élvezd a terhesség minden percét majd,mert ennél gyönyörűbb csak a pici baba lesz a kezedben... :)

2010. máj. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a bíztatást:)
2010. máj. 20. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!