Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ügyeletes orvosnál fogsz szülni?

Ügyeletes orvosnál fogsz szülni?

Figyelt kérdés
Miért igen/nem?
2017. ápr. 27. 15:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Háromszor szültem ügyeletesnél, minden szuper volt, de azok problémamentes terhességek voltak. Most nem az, praktikusabb jelenleg a fogadott.
2017. ápr. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
33%
Szia, ha sikerül teherbe esnem, igen. Még nem teszteltem. Azért, mert legutóbb csak szülésznővel szültem, és ma már ezt nem lehet sajnos ott, ahol én szeretnék szülni. Az orvosnak meg nem fogok kétszer kifizetni egy szülést, eddig sztk-ba jártam terhesgondozásra és csak a szülésre kértem föl, de ma már nem lehet ilyet eljátszani. Magánban meg leperkálsz annyit, mint a szülésnél egyben. Na nem! Ja, és mivel legutóbb már annyira gyors volt a szülés, hogy az ügyeletes orvost csak akkor láttam, amikor kibújt a baba, feleslegesnek tartom, hogy felkérjek egy orvost, hogy még őmiatta kelljen visszatartanom a babát, mire beér! Így leglább minden mehet a maga útján, ha beindul. És Te kérdező?
2017. ápr. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
33%
Első, elejétől komplikált? Csak akkor választottál fogadott orvost, amikor kiderült, hogy komplikált a terhesség? Vagy még az elején vagy?
2017. ápr. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
57%

Igen. Kicsit sokalltam a tarifáját a fogadottnak azért az 5 percért, amit első szülésemnél bent töltött. (Nem volt villámszülésem, simán rám se nézett kitolásig.) Úgy voltam vele ezért kár volt fogadni.

Terhesgondozásra pedig azért, mert nálunk a városiaknak nem is a kórházba kell járni, hanem oda ahova védőnőhöz is, ott történetesen egy olyan doktornő szokott lenni, akihez magánban is sokan járnak szívesen.

2017. ápr. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
26%
Nem, dehogy is.. nem merném kockáztatni a gyerekem vagy a saját életemet.
2017. ápr. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Én lombikkal lettem terhes, és annál az orvosnál fogok szülni aki a lombikot is csinálta. Azért döntöttem így, mert (igaz ő a drágább orvosok közé tartozik) nem tudok olyan orvost mondani akiben jobban meg tudnék bízni.
2017. ápr. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Én amikor először szültem, akkor ügyeletesnél. Teljesen véletlenül ez pont az a doki volt, akihez amúgy is jártam a rendelőintézetbe. Szerintem ha felkértem volna, akkor sem ment volna másképp az egész. A fontos szakaszban végig ott volt, nem rohant másik szüléshez közben.


Most még nem tudom, egyenlőre nincs komplikáció ami miatt feltétlenül szükséges lenne. Egyenlőre inkább hajlok az ügyeletesre, kivéve ha valami különös ok jönne elő...

2017. ápr. 27. 15:25
 8/19 anonim ***** válasza:
én ügyeletesnél szültem, a másodikhoz fel fogom fogadni azt hiszem, nagyon meg voltam elégedve vele (margit kórház)
2017. ápr. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
5, miért gondolod, hogy ha nem fogadsz fel valakit azzal az életeteket teszed kockára?
2017. ápr. 27. 15:28
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
3-as, első vagyok. Volt két vetélésem (a második inkább halva szülés) ezelőtt és most mindenféle gyógyszereket szedek, pl. vérhigítót stb. A miénk egy oktatató kórház, és most nem érezném magam biztonságban egy pelyhes állú mellett. Mondjuk lehet, hogy senki mellett sem. De az első 3-nál valóban az volt a legjobb, hogy békénhagytak. :-) most ezt nem engedhetem meg magamnak.
2017. ápr. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!