Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a tapasztalat a János...

Mi a tapasztalat a János Kórház szülészetéről? Illetve, ismeri valaki dr. Krauth Barbarát? B

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnélek megkérdezni Titeket, hogy van valakinek friss infója a János kórház szülészetéről, és dr. Krauth Barbaráról?

(milyen maga a szülészet? Mennyire természetes szülés pártiak? Van lehetőség gátvédelemre?)


Köszönöm szépen :)

Retek



#szülészet #János kórház #dr. Krauth Barbara
2017. máj. 6. 14:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2014 és 2015-ben is ott született 1-1 fiam.

A kérdésedre a válasz nagyon egyén függő lenne. Én pontosan azt kaptam, amit vártam. Maximálisan elégedett vagyok a szülészettel. A bent töltött napokra sem tudok igazából panaszkodni, de nem luxuskórház.

Ott kezdeném, hogy nekem nem voltak illúzióim sem a szülésről, sem a terheségről, sem a babázásról. Nem is ért nagy meglepetés. Nagyon aktív terhességem volt, gyakorlatilag péntekig dolgoztam, hétfőn mentem szülni. Indított szülés volt mind a kettő, és 1 órán belül meg is születtek. A vajúdás ebbe az időbe beletartozik. Szóval, ezek után a szülészeti élmény:

Rendesen kivizsgáltak a gondozás alatt mindenre és még ara is, amit külön kértem. A szülészeten a kis csomagomat vittem a szobába, kaptam beöntést és letusolhattam, én szólhattam, ha kezdhetjük. A szülésznőm nem volt fogadott, de orvos igen, mert annyira normális volt a rendelőben, hogy megkértem legyen velem szülésnél.

A szülésznő az ügyeletes volt.

Az oxit még együtt kötötték be, majd az orvosom ment a dolgára, a szülésznő pedig időnként rámnézett. Mivel én nem akartam, hogy a párom bent legyen - szeretek a saját fájdalmammal egyedül kínlódni - elküldtem szendvicsért. Amikor nagyon rosszul voltam már, a szülésznő adott az infúzióba valami fájdalomcsilapítót, ez kb algopirin, de elég is volt. Letörte az élét valamennyire a fájásoknak.

Mind a két gyerekem hatalmas, szóval 5kg és 60cm+ volt, ennek ellenére nagyon könnyen megszülettek. Az elsőnél még kaptam valami gátvédelem félét, de gondolod mennyit ért :D

Az első után a gátsebemnek nyoma sem maradt, pedig nagyon nagyot vágtak. Szerintem profi munka volt. A gátvédelmet a szülésznő végezte, a sebészkedést az orvosom. A fiúk gyakorlatilag maguktól születtek meg, de a kitolásnál mind a ketten bent voltak és segítettek. A hasamat nyomta a doki, a szülésznő a babának segített és ennyi. A második fiam annyira gyorsan jött, hogy ott kb. távolról nézék ameddig nem látszódott a buksija, mert nem volt okuk közbelépni. Viszont a gátvédelem ott nem is érdekelt már és sajnos annak a gátsebnek a helye látszik, de nem a vágás, hanem a varrás miatt. Egy öltés elengedett, ez meglátszik. Pedig! ugyan az az orvos csinálta, akinek kb. a 80000-100000+ szülése lehettem. Szerintem az oxit leszámítva teljesen természetes szülésem volt ott (a kádat nem volt időm kipróbálni, pedig ban egy sarokkádjuk is), de ha választhatnék, hogy oxi+1-2órás szülés vs. apás és kádas gyertyafényes, hát az 5. gyerekre is azt választanám, amit és ahogy kaptam. És tisztességesen kitakarítottak, összefoltoztak, a babát és engem is látogattak - orvos is, szülésznő is. Az ágyas rész katasztrófa, de nem vártam sokat tőle, max hogy takarítanak esetleg rendszeresen. Épp akkor volt valami gond a kórház és a takarítók között és hát napokig nem mostak fel pl., ez az egyetlen negatív, ami megmaradt.

Szóval elvárás meg ilyesmik kérdése szerintem, nekem a szülés félelmetes és izgalmas dolog volt, de kicsit sem romantikus. Óriási biztonságot adott viszont, hogy helyben van náluk minden, nem kell a babát pl sehova szállítani, ha valami kisebb gondja lett volna.

2017. máj. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%
Sajnos a doktornőt nem ismerem.
2017. máj. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A szülőszobák szuperek, felújítottak,van kád,labda,és valamelyikben légkondi is.Apuka végig bent lehet.


Nem erőltetik a császárt ha minden oké, inkább természetes szülés pártiak, ha van rá mód. Gátvédelmet nem szokták szeretni,főleg első szülesnél mert rizikósabb a szakadás, sokkal nehezebb helyretenni. De ez dokitól függ. Ezeket vele kell megbeszélned majd. Az orvost akit írtál nem ismerem.


Gyermekágyas rész olyan mint mindenhol, de vannak egyágyas alapítványi szobák napi 8-9000ért.Ha olyat szeretnél a szülőszobán jelezd előre.Ezekben külön fürdő, hűtő,mikró és pelenkázó is van, ajtó zárható. Így család és apuka egész nap bent lehet és nem kell más látogatóit kerülgetni. Szerintem ez a szoba minden pénzt megér.Én ilyenben voltam.Távozáskor kell a főnővérnél fizetni.


Csecsemősök aranyosak,segítőkészek.


Van koraszülött intenzív is,de ne legyen rá szükséged!

2017. máj. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! :)
2017. máj. 7. 19:24
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én is a Jánosban szültem Dr.Hazay Máténál, mind az orvossal mind a kórházzal maximálisan elégedett voltam, a doktornőt ismerem, amikor jöttek a fájások ő volt az ügyeletes épp, egy kedves elég fiatal azt hiszem még nem szakorvos orvos
2017. júl. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Helló :) Szerintem semmi gond nincs a János szülészetével, én még csak "kisterhes" vagyok, de nagyon elégedett :)

és én is Hazay doktornál fogok szülni :) Szerintem nagyon felkészült, türelmes és alapos!

2017. júl. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!