Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ti mit tenétek? Válalnátok babát?

Ti mit tenétek? Válalnátok babát?

Figyelt kérdés
27 vagyok, fèrjem 31.Külföldön èlünk.Szeptemberbe elkezte egy új szakmat tanulni. Mèg 2 èvem van.Fèletem az elejèn , h a nyelv miatt nem fog menni. De meglepö ... jol megy.A munka az ami nem tetszik. Vagyis a munkakörnyezet.Az emberek ahogy beszèlnek.Lekezelöek.Ha meglenne a szakmam akkor se keresnek majd többet mint a mostanival. Férjem szerint ne vàrjunk. Legyen most babànk.

2017. máj. 7. 07:27
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha mar csinalod az iskolat es dolgozol is mellette, akkor latod, hogy mennyire megy a ketto egyutt. Ha birod, akkor nem rossz otlet most a babavallalas, mert terhesen meg menni fog a suli es a munka is, szules elott viszont ugyis abbahagyod egy idore a munkat, amikor a baba megszuletik pedig lesz par honapod, hogy a baban kivul csak a ganulasra kell koncentralni. Azert irom a par honapot, mert en sem Magyarorszagon elek es itt pl a gyerek fel eves koraban visszamegy az anyuka dolgozni, ha meg akarja tartani a munkahelyet. Ha maskepp nem, akkor legalabb reszmunkaidoben.

Azt tisztazzatok a ferjeddel, hogy az iskolaba bejarast meg tudjatok-e oldani akkor is, amikor meg pici a baba. O tud-e maradni vele o is otthon amig suliban vagy, vagy lesz-e ember, illetve penz ra, ha mast kell erre keresni. Nyilvan ez attol is fugg, hogy heti hany napot/orat lennel suliban es mikor, reggel/este. Gondolom nem az egesz napodat veszi igenybe heti otszor, ha dolgozni is tudsz mellette.

Ha minden nagyon gyorsan menne es gond nelkul (pl teherbeeses) es most akarnatok belevagni, akkor egy ev koruli lenne a gyerek, mire megszerzed az uj szakmat, mar nem lenne olyan picike, bolcsibe is mehetne, ha talalnal jobb munkat.

Szoval az elgondolas nem rossz egyebkent.

Nekem konnyebb volt terhesen tanulni, dolgozni egyszerre, mint gyerek mellett.


De az is igaz, hogy meg idoben vagytok. Ha inkabb a tanulast, munkahelykeresest valasztod eloszor, es suli utan egybol kapsz masik munkat, az is azt jelenti, hogy 3-4 ev mulva mar belevaghattok a gyerekvallalasba es teny, hogy sokkal konnyebb lenne neked.


Gondoljatok at jol, ha barmilyen ketseged van akar neked, akar a ferjednek, akkor varjatok inkabb a babaval. En csak ugy vagtam bele, hogy mindent atgondoltunk es nem voltak ketsegeink.

2017. máj. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%

Ha vannak kétségeitek akkor várjatok.

Én befejezném előbb a képzést is.

Ugye a förtelmes helyesírásodnak a külföldi billentyűzet vagy valami más nyomós oka van? Nem megbántani akarlak, de ha nem akkor még pláne várnék a gyerekkel.

2017. máj. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Mert a helyesirasbol lesz a gyerek.. szertem az ilyen embereket. Nem hasznalunk itt ekezetet. Es teljesen elszoktam tole.Attol lesz valaki eret egy gyerekre. Hiaba jok az anyagikorulmenyek atgondolja. Biztos jo lesz igy a gyereknek. Megtudok neki mindent adni. Vagy ha varok evet akkor lesz jobb. Minden normalis emberben felmerulnek kerdesek. Elso babanal kulonosen. Mert a legjobbat szabo neki.nem erzem ugy h eretlen lennek. Nem az a keres itt h helyesirasom alapjan valaljunk-e. Szep is lenne... (lehet akkor soha nem lenne) :):P
2017. máj. 7. 08:18
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
Nem vállalnék. Nekem fontos volt, hogy ha gyerekvállalásra adjuk a fejünket, akkor 100 %-osan a gyerekre koncentrálva tehessem. Ne kelljen mellette tanulni, ne kelljen korán bölcsibe adni, mindig másra bízni. Legalább az első 2 évben vele lehessek.
2017. máj. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

Nem a nemlétező ékezeteidre gondolunk, hanem "tenétek", "éret", "válalnátok" és társai borzalmakra.


Egyébként ha alapból nem tetszik a meló, felejtsd el.

2017. máj. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%

Hat ilyen helyesirassal mit adnal at a gyereknek, komolyan, ez altalanos iskola 3. osztalyos anyag. Olvasd mar el csak a kiiras cimet! A 8 altalanosod sincs meg ?


Nem, nem vallalnek mig nincs biztos alap.

2017. máj. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
53%

Szia! Attól is függ, hogy hány gyermeket szeretnétek. Ha csak egyet-kettőt, akkor még ráérsz, szerintem. De ha többet, akkor lehet, hogy lassan elkezdhetnél készülődni. Persze sok más körülmény is meghatározó lehet, de ezeket most nem sorolom, mert nem ez volt a kérdés! :D

Nálunk pl. úgy történt, hogy 24 évesen lettem az első babánkkal terhes. Akkor azt gondoltuk, hogy biztosan szeretnénk még másodikat, aztán harmadikat is. Egy darabig... aztán lett negyedik is-közös elhatározásra, és most tervben van az ötödik, 39 éves vagyok. Még mielőtt bárkinek gonosz gondolatai támadnának, hogy azért szülök, mert nem akarok dolgozni, NEM IGAZ. Most is dolgozom, és utána is fogok! Viszont részmunkaidőben, és eléggé rugalmasan. Pl ha van bármi programom, megtehetem, hogy aznap nem, vagy aznap inkább délután dolgozom, stb. Tudom, hogy ez elég kevés helyen oldható meg. Rengeteg mindent mérlegelni kell a babavállalás előtt, jól gondoljátok át (egy érettségizett, 4 gyermekes anyuka)!

2017. máj. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
45%
Mindenképp várnék legalább addig, míg befejezed a képzést. Ha neadj Isten veszélyeztetett terhes leszel, akkor suliba se tudsz bejárni. Én legkorábban vizsgák előtt 1-2hónappal kezdenék próbálkozni, így mire összejön a baba, már vége a sulinak.
2017. máj. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az se biztos, hogy elsőre összejön. Terhesség és baba mellett tanulni lehet. Mire odajutsz, hogy vissza kell menned dolgozni, addigra már be is fejezed a szakmát és kezdhetsz tök másik helyen. Nyilván, ha vállalna már gyereket a férjed, akkor van miből, dolgoztok mindketten stb. Most akkor csak azért ne vállalj, mert igaz, hogy telik rá, hogy vannak alapok, de épp belekezdtél egy másik szakmába is? Még ha az lenne a kérdés, hogy hát az anyagi helyzet nem az igazi, de nem arról van szó.


A legnagyobb hülyeség meg az, hogy jaj, nem jó a helyesírásod, várj még a gyerekkel? Mire? Már nem jár nyelvtanóra, csak egyre rosszabb lesz. Nekem is egyre szarabb a helyesírásom, mert több mint 10 éve leérettségiztem, nyelvtankönyvet nem vettem a kezembe, a munkámat angolul végzem, az olvasnivalóim angolok, ahol magyar nyelvvel írásban találkozok az a közüzemi számla, a szórólap, meg az ilyen oldalak. Hát az emberre így semmi jó se ragad, csak kopik el a meglévő tudása. Arról nem beszélve, hogy sokszor az itteni írásaimban oylan bődületes hibákat meg elgépeléseket hagyok, hogy csak na. Sokszor úgy vagyok vele, hogy elég sokat töltök gépeléssel és kattintgatással a melóban, mikor itt olvasgatok meg írogatok, akkor sokszor érzem a kezemben és rohadtul nincs energiám plusz egerezgetni, kattintgatni, visszanyomkodni és újra leírni, hacsak nem valami olyan van benne, ami zavarja a megértést. Aki akarja az megérti és válaszol, aki meg azzal fárasztja magát, hogy beszólogat, annak egészségére, ez legyen a legnagyobb baja az életben.

2017. máj. 9. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én befejezném a sulit előbb. Nem kockáztatnám, hogy a terhességi rosszullétek, vagy a babázás miatt elússzon a dolog, aztán bánjam, hogy nincs meg a szakmám. Inkább csak szépen, sorjában... 29 évesen sem vagy lemaradva semmiről
2017. máj. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!