Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen termékeket (márka...

Milyen termékeket (márka alapján) kell vinni a kórházba, amivel a babámat kell ápolnom?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a hintőportól egészen a fürdetőkig,szóval mindenre,melyik márkák a legjobbak egy újszülöttnek? Székesfehérváron fogok szülni ,és 3db pelenkán kívül nem kap mást a kislányom.
2010. máj. 22. 21:24
 1/10 anonim ***** válasza:
50%

nemigaz,hogy semmit nem bírnak adni:S


vigyél biot(dm,auchanban is van)...mert nemigen fogják feloldogatni neked a gyógyszertárit

2010. máj. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Gyógyszertárban vegyél, popsikrémet gyógyszertárit, és alkoholt, meg dermaforine sebhintőport a köldökére, steril gézlapot, amivel letisztogatod, esetleg gyógyszertári napraforgóolajat ha száraz a bőre. Pelenkából meg eleinte márkásat vegyél, de ne ezeket a telebalzsamozott illatositottakat gondook pl az új pampersekre, mert allergizálhatnak. Nagyjából ennyi elég is az első időkre aztán majd úgyis ahogy hazamentek a gyerekorvos ir fel dolgokat. Márkát ne nézzél eleinte mert az újszülötteknek még nagyon érzékeny a bőrük és sok márkás cucc pl a johnsons is kiütheti a bőrüket. Mindenből csak gyógyszertárit eleinte.
2010. máj. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja és popsitörlő, de ebből sztem mindegy hogy milyen.
2010. máj. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
és gyógyszertári fürdetőkrém, ez kifelejtettem.
2010. máj. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A kórházba felesleges a fürdetőkrém:) Vigyél egy csomag newborn pelust (én liberot vittem, bevált), meg vittem sudocrem-et, mondván, azzal nagyot nem hibázhatok, és neogranormon törlőkendőt. Hintőport meg alkoholt a köldökcsonkra adtak a kórházban, biztosan neked is fognak adni, muszáj nekik:)
2010. máj. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sajnos biztosan tudom hogy nem fogunk semmit kapni,mert pár hete bekerültem koraszülés veszélyével a kórházba és ott volt alkalmam anyukákkal beszélgetni,és volt olyan aki a 3 db pelenkát sem kapta meg! várost és kórházat inkább nem irok:)
2010. máj. 23. 09:13
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Vatta popsitörléshez (vízzel), nekem nem bírta a gyerek a popsitörlőt pár hétig + vigyél kis edényt a víznek, ha a csap messze lenne.

Pelenka - Pampers newborn(nekünk ez vált be), de csak kis csomaggal, nehogy kicsi legyen. Majd még vesztek, ha fogy.

Minden babaápolási kelléket írass fel előre a gyerekorvossal - felírhatja, a te taj számodra, csak az első szám helyére egy 8ast ír majd és amint megvan a gyerek, a nevét, szül.i dátumát kitöltve másnap apa mindent bevihet, ami kell (fürdető, popsikrém, hintőpor, géz, olaj...).

Ezekkel kezdj szerintem, aztám majd otthon kipróbálsz másokat, ha akarsz. Meg ez a legolcsóbb, összesen került talán 1200 ft-ba a rengeteg cucc.

Egyébként mi 4 hetes korától majd' mindenre flp-s termékeket használunk (fürdető, krém, de mellette megmarat a gyógyszertári is.


Plusz:

Vigyél kisplédet, nálunk csak egyet adtak, amiben kihozták, egy még kellett, amit összetekertem és mögé tettem ,hogy oldalt fekve aludjon, ne dőljön el.

Textilpelus a feje alá.

2010. máj. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is Fehérváron fogok szülni. Tényleg semmit nem kap a baba november óta, elvuleg csak azt a 3 db pelust születésekor. :(

Én leírom, miket viszek, amit szeretnek, és amire harapnak:

- 2-es méretű Liberoból 20 db (egyelőre)

- popsitörlő 1 csomag (egyelőre), ebből mindegy, milyen, de sensitive-t tanácsos, illatanyag nélkülit, és Pampers-t vettem.

- 1 db naturlandos gyógyszertári hintőpor köldökre

- 3 csomag 10X10-es gézlapocskák köldökre

- 1 csomag steril vatta köldökre (újabban ezt szeretik, nem a fülpálcikát!)

- kis üveg alkohol köldökre

- 1 tégely gyógyszertári popsikrém

- beraktam a biztonság kedvéért a naturlandos gyógyszertári fürdetőkrémet is, hátha kell, de nem fog, mert folyóvíz alatt fürdetik őket...

- 3 db textilpelust raktam

- és 1-2 db body-t is viszek, de azt csak dugiba, mert ruhát elvileg kap, de sokszor nincs váltóruha, és ha baleset éri a ruhát, akkor ne legyen egész nap a nedvesben!


Nem tudom, hány hetes vagy, de a védőnődnek ezeknek a termékeknek a listáját, és receptjeit (ahol kapható receptre) oda kell, hogy adja, a te nevedre kitöltve!

És tényleg, a baba 6 hetes koráig nem jó márkákat használni, mert tele vannak parfümmel és egyéb kiütést okozó sz@rságokkal! Mellesleg a kórházban is kinéznek majd miatta a nővérek, és be is szólogatnak, - barátnóm tapasztalta a hintőpor miatt...


Ami nem a babáé, de nagyon szeretik:

-az neked az elől gombolós hálóing

-és a Tena hálós bugyi, ami a betét jól tartja, és még szellőzik is.


Sok sikert!

39 hetes kismama

2010. máj. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
47%

Butaság!!!!!!!!

Ápolónő vagyok!!!és nálunk 24órát kint vannak a szülés utáni naptól a babák az anyukával.....

Ruhát nem kell hozni a kicsinek!

Ami kell:az a popsitörlő és a pelenka ált az anyukák Liberót vagy Pamperst használnak).Nálunk 3 kismama van egy szobában és a babáik,van egy pelenkázó asztal amin minden korházban biztosítani kell:hintőport,steril gézt,vattát,fülpiszkálót,alkoholt,hogy a baba tisztába tételekor megfelelően tudd ápolni a köldökét,ill.popsikrémet a fenekére.Fürdetéshez nem kell hozni semmit,mert elviszik a babát este és egyszerre fürdeti őket,ha csak nem ragaszkodsz hozzá hogy te szeretnéd,de akkor megmutatják,és szintén adnak hozzá dolgokat.Ha valami nincsen vagy elfogy jelezni kell és adnak,de amúgy a kórházban szülés után kapsz egy csomagot mint minden kismama,és abban vannak kezdésre dolgok kisebb minták krém pelus...Szóval tényleg ne aggódd túl nem kell más csak pelus,és popsitörlő!!!Míg te bent vagy a babával jelezned kell a védőnőnek hogy megszültél,és ő felírja otthonra az alkoholt,sebhintőport....mindent a köldök ápolásra,ill popsikrémet....így ezeket ne vedd meg előre,mert eleinte mindenből a gyógyszertárit kell használni,és receptre olcsóbb mint te magad szerzed be.

Ilyenkor apuka vagy hozzátartozó elmegy a receptekér,és kiváltja mire hazaérkeztek.

Remélem segítettem!!

Sok sikert,és jó egészséget mindkettőtőknek!!

2010. máj. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
7. vagyok, asszem. A 14.01-ES VÁLASZOLÓNAK FOGALMA SINCS, HOGY MIT KELL VINNI FVÁRRA A KÓRHÁZBA, SZÓVAL, KÉRLEK, NE HALLGASS RÁ, HANEM A VÉDŐNŐDRE, VAGY HÍVD FEL A KÓRHÁZAT, VAGY HALLGASS RÁM! DE TÉNYLEG CSAK RUHÁT ADNAK, SEMMI MÁST! MINDENT VINNI KELL!!!!!!!!
2010. máj. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!