Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császáros anyukák! Ti hol...

Császáros anyukák! Ti hol szültetek és milyen volt?

Figyelt kérdés
Minden érdekel, - bent lehetett e a párod, - ő rögtön megkapta e a babát, - neked mikor adtàk oda először, - mikor szoptathattad meg először, - mikor kellett először felállni, - utána végig veled volt-e, - első éjszaka veled volt e, - milyen volt a látogatási rend, - milyenek voltak a csecsemősök? Szóval nyugodtan lehet regényt írni :)

2017. júl. 30. 08:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Engem altatásban császároztak. Párom nem volt bent, a babát sem kapta meg. Délben született, de nem tudom, hogy hánykor láttam először, amikor nagyjából észhez tértem. Ekkor csak egy pár percre hozták oda, mert még kába voltam. Délután fel kellett állnom és kimenni zuhanyozni, nagyon kedves volt a nővérke, türelmesen segített felállni és megfürdetett, rám adta a bugyimat, szóval mindenben segített. Utána hozták is a babámat és szoptathattam. Ügyes volt, rögtön tudta, hogy mi a dolga. Akkor éjjel még elvitték, de másnap már oda adták és végig velem volt.

Látogatók a szobákba nem jöhettek be, a folyosó elején megálltak én oda kitoltam a babát. Csecsemősök vegyesek voltak. Volt aki nagyon tündér volt, volt aki meg vérbunkó. Összességében nem volt egy rossz èlmény a kórházban eltöltött napok.

2017. júl. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az én kisfiam korababa, így csak pár kérdésedre tudok válaszolni. Tatabányán császároztak, itt nem lehetett bent a férjem. Délután 1 körül volt a császár, este már lábra kellett állnom. Látogatási idő naponta pár óra volt csak, de a babát csak tévén keresztül láthatták a rokonok. Itt nem mehetnek be idegenek az osztályra, így ott nyugalom van.
2017. júl. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
És ez melyik kórházban volt? Azért is tettem fel ezt a kérdést, mert tuti császáros leszek csak még nem tudom hol szüljek. Olyat keresek lehetőleg ahol a műtétnél bent lehet az apuka és a látogatási rend is normális, tehát akkor sem csaküvegfalon keresztül nézheti. :) Nem tudom létezik e ilyen...
2017. júl. 30. 09:00
 4/14 A kérdező kommentje:
Mármint az elsőtől kérdeztem hogy hol volt :)
2017. júl. 30. 09:00
 5/14 anonim ***** válasza:

Nekem sok minden kimaradt az általad kérdezettekből. Azért írok mégis, hogy látsd ilyen eset is van.

CTG vizsgálat után volt magzatviz mintavétel. Kiderült bezöldült a magzatviz. A szülőszobáról már ki se engedtek.

Indították a szülést, de nem igazán tágultam.

Apás szülést terveztünk, de az élet "közbeszólt". Látogatási tilalom volt a kanyaró járvány miatt. :-(

Este 7-kor döntött a doki:császár lesz.

Addig láttam míg a fejem fölé emelték, majd pólyában hozták vissza.Még mindig a műtőben voltunk. KB. 1 percig érezhettem a közelségét.... aztán vitték a koraszülött intenzívre. Mivel várt rá egy műtét....

Szóval aznap éjjel egyedül voltam... amit csak azért nem bántam mert remegtem mint a nyárfalevél.... a kimerültségtől.

Másnap délután kellett talpra állni, és segítséggel letusolni. Iszonyat fájdalmas volt a számomra.

Babámról csak a gyerekorvostól kaptam infót. Illetve párom bemehetett hozzá. Ő küldött képeket :-)

2 nap a frissen műtöttek osztályán voltam. Onnan a terhes patológiára kerültem 2 napra. Az újszülött osztályra jártam tejet fejni, nagyon segítőkészek voltak.

Első utunk a babánkhoz vezetett mikor kiengedtek (addig sajnos nem igazán ment a járás) .... akkor tarthattam először a kezemben.

Szóval se baba, se látogató nem lehetett :-(

Amúgy is indított szülés lett volna, de pár nappal később. Igaz akkor se lehetett volna apás szülés a látogatási tilalom miatt :-(

Nem egy boldog időszak volt, de túl vagyunk rajta!

Ma már 4 és fél hónapos :-)

2017. júl. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Győrben császároztak, fogadott orvossal és szülésznővel.

CTG-nél leesett a szívhang keményedéseknél ezért kellett sürgősségi császármetszés.

Szülésznő felvette az adataimat,kaptam kórházi hálóinget,, adott beöntést,zuhany, majd raktak fel katétert és mehettem is a műtőbe.

Ott már várt a dokim meg az egész műtős csapat, férjem addig üvegfalon át nézhette a műtétet, mikor meg ki emelték a kisfiam akkor ment is mikor mérték le meg mosdatták és rárakták az ő csupasz mellkasára, míg engem befejeztek. Velem bent volt anyum és mostohaapám is de ők orvosok azért.

Műtét végén mentünk az őrzőbe ott 3 órát töltöttünk el, én elég kábán voltam ott már az én mellkasomon volt a pici, mellettem anyum meg a férjem, szülésznő végig felügyelt minket és segített.

Aztán áttoltak a kórterembe, kisfiam velünk volt estig majd férjemék is hazamentek, meg a kisfiamat is elvitték és mondták este jönnek felállítani. 10:41 kor született este 10-kor jöttek felállítani, 2 fiatal szülésznő jött nagyon aranyosak voltak, nekem mondjuk elsötétült minden a fájdalomtól meg a legyengüléstől de nem hagyták hogy elhagyjam magam, mikor visszakászálódtam az ágyba, megkérdezték és a kisfiadat nem szeretnéd látni?

Hát persze hogy szerettem volna így elsétáltunk a folyosó végére ami baromi messze volt :D ott feküdt édesen csecsemősöknél, tök megérte a fájdalom :)

Reggel hozták, onnéttól végig velem volt.

Látogatók jöhettek bármikor a nap folyamán, folyosón van a látogatás nekem nem mert VIP szobába voltam így bármikor bejöhettek.

Az orvosi csapat, a szülésznők mind nagyon profik és segítőkészek a csecsemősök borzasztóak, pofavágás flegmázás az megy nekik, de a segítőkészség már nem. Főleg az egyik volt borzasztó a 4 nap alatt míg bent voltam, sikerült lelkileg a padlóra küldenie. De amúgy nagyon jó kórház a győri szerintem .

Kajáról nem tudok nyilatkozni, nem ettem meg a kórházi kosztot.

2017. júl. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A Honvéd kórházban császároztak. A műtét után apa egyből szőrkontaktba került a picivel, hozzám is behozták stoppolás közben, majd a műtét után 2 órát töltöttünk az őrzőben. Itt mellre is teszik a babát.


Az orvosok, szülésznő és az egész műtős gárda nagyon figyelmes, kedves volt (az első gyereknél ezzel elégedetlen voltam). A doki (ügyeletes) mindkét nap meglátogatott, a varratszedéskor és a 6 hetes kontrollon is nagyon rendes volt.


Talpraállítás kb. 8 óra elteltével (attól függ, mikor ér oda a nővér) szigorúan felügyelet mellett lehet zuhanyozni.

Ezután kihozzák a babát és csak fürdetésre vagy vizsgálatra viszik el. Ha minden rendben, akkor 3 napot kell benntölteni. (most 1 nappal előbb elengedtek, mert kellett a hely) A babának ruha, takaró, pelus és popsitörlő kell. A köldökápoláshoz adnak alkoholos kendőt.


Látogatni csak a folyosón napi 2 órában délután (hétvégén 2x2 délelőtt és délután). A szobába nem mehet be senki, a babát csak üvegen keresztül lehet megmutatni.


A csecsemősök általánosságban normálisak, de nem a tutujgatós fajták. Ha kérdezel, válaszolnak, de maguktól nem mutatnak meg semmit. (2. gyereknél már ez nem számít) A szoptatással csesztetnek akkor is, ha egy csepp tej sincs, pótlást csak erősen indokolt esetben adnak. (a 3 napja éhségtől ordító gyerek nem indok)


Gyerekorvos 2x volt, alaposan megvizsgálta a kicsit, a kérdésekre válaszolt.


A kaja egyáltalán nem "tejfakasztó" és általában ehetetlen is.


Általánosságvan elégedett voltam mindkét alkalommal. Megkaptuk a szükséges ellátást, egészségesen távoztunk. A kellemetlenségeket itthon kipihentük.

2017. júl. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Kecskemét
2017. júl. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szegeden☺2014.

Este 10-kor császároztak,előtte végig bent lehetett a férjem,illetve én vele mint a folyosón(délután 3-ra mentünk ctg-re és programcsászár volt,csak közbe jött pár sürgősebb eset)

Altattak,a férjemnek vitték ki a babát megmutatni,én csak másnap reggel 6 körül láttam,akkor hozták ki először.Először felkelni hivatalosan csak 12 óra múlva lehetett volna,de mivel reggel jött a nővérke a délutános császárokért,így rákérdeztem,hogy nem-e lehetnék én az első.Sajnos lehánytam a hajamat és mindenképp meg akartam mosni.Furcsán nézett,hozott orvost,engedték.Az első felkelés nekem nem fájt,pedig nagyon készültem rá,hogy rossz lesz.Szobatársaim közül viszont volt,akit többen húztak fel és támogattak és volt,akinek az anyukája jött be segíteni pár napig.

Mindenki kedves, segítőkész volt.Hétfői nap este született a baba és szombat reggel mentünk haza(besárgult a baba).Gyorsan eltelt az idő,megmutatták mindent,csak kérdezni kellett.

Bármikor mennék újra,de a babás időszakot úgy 2,5 éves korig nem kívánom még egyszer.

2017. júl. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Látogatási rend nem volt,annyi,hogy amíg fent voltam a császáros szobában(2 nap) addig 3 óránként hozták ki a babákat.Látogatók a szobába nem jöhettek be,csak a VIP szobába(arról sajnos lemaradtam).De a folyosóra kimehetett az anyuka.Babát ablakon keresztül láthatták a hozzátartozók.
2017. júl. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!