Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Beindulhat magatol a szules?

Beindulhat magatol a szules?

Figyelt kérdés

Ma toltottem a 40.hetet a lepeny III.fokban erett,az orvos csak annyit mondott,hogy kerjek idopontot holnapra a korhazba terhes ambulanciara, de nem mondta,hogy be e fektetnek vagy csak megvizsgalnak

Szerintetek?


2017. szept. 18. 13:01
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Ezt az orvostól kellett volna megkérdezned.Kórháza válogatja h mi a protokoll.Van ahol 40 de van ahol 41 héten fektetnek be
2017. szept. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha ez az orvosod lesz, lehet közeledik az öszi szünet és gyorsan leakarja tudni a szülésedet.


A hivatalos eljárás az lenne, hogy 10 napot hagynak ráhúzni, ekkor már 2 naponta kell ctg-re menni, és ha nem indul be, akkor elkezdik beindítani. Elöször egy koktéllal, majd adhatnak oxitocint, és ha 14-ik napra nem szülsz meg akkor megcsászároznak.

De ez csak abban az esetben, ha a baba és a mámnak sincs problémája, nem indokolt egy korábbi szülés indítás.

Sajna sok orvos rögtön kézzel tágít, burkotrepeszt, oxitocint nyom be, hogy gyorsítsa a szülést, de a természetességet messze elhagyja.


Engem 10-ik napon beküldtek reggel a korházba, és mikor beértem, már a ctg-n olyan erös fájások jöttek, hogy egyértelmüen beindult a szülés. Szerencsére semmit nem kellett nekik csinálni, pedig az elsö erös fájások közepedte részletezte a szülésznö mi lesz a menet... de szerencsére ezt a lányom meghallotta és gyorsan ki is bújt(4 óra alatt).


Egyébként ez a 10 nap iszonyat hosszúnak tünt, amit ajánlottak, hogy sok sok nagy séta, nagy levegövétel stb...

2017. szept. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem fogadott orvos,helybeli orvos es hozza jarok vizsgalatokra

Annyit mondott,hogy hivjam fel ezt a szamot es mondjam meg,hogy holnapra adjanak idopontot mert lejart az idom.

Nemtudtam megkerdezni semmit tole mert ennyivel letudott

Nst.n voltam elotte ott lattam a papiron a kiugrasokat 100ig es a baba szivhangja is akkor ugrott fel 180ra megis azt mondta hogy jo norm.nst (a vedononek nem tetszett az nst,de nem mondta dr.urnak)

2017. szept. 18. 13:17
 4/9 A kérdező kommentje:
Mit jelent az int.kontroll?
2017. szept. 18. 13:31
 5/9 anonim ***** válasza:

2-s vagyok.

azt nem tudom mi az a kontrol. Nekem olyan kontrolom volt a második babával, hogy a kiírt nap elött 3 nappal, a ctg-n nagyon nem mozgott a baba. Egész délelött lapított, 3x ismételték meg a praxisban a ctg-t, és egyiken sem mozgott. Ezt hívják beszükült szívhangnak. Beküldtek a korházba fájás tesztre. Fél óráig csepektették az oxitocint és ctg nézte, hogy ragál a baba rá... Mivel jó lett az eredmény haza is mehettem. De kegyetlen volt az a félóra oxizás. Egyik pillanatból a másikra óriási fájásokat csináltak, és kegyetlen volt.

2017. szept. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Mar hivtam a korhazat,azt mondtak csomagot vigyek.

Nemtudom mire szamitsak.

2017. szept. 18. 14:13
 7/9 anonim ***** válasza:
Jezusom ne idegelj. En is ma töltöttem a 40 hetet. Hnap megyek ctgre. (nekem mondjuk mozog a baba most is meg egesz nap, mint vmi kis örökmozgó) Remélem nem lesz semmi baj es nem fektetnek meg be. En nekem nem mondtak, h vigyek cuccot. Itt allitolag hagynak 41.hetig. Nem akarok inditast. Nem lehet h intézményi? Vagy ilyesmi az az int? De csak tippelek.
2017. szept. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Felhivtam es mondtam,hogy dr.ur mondta hogy holnapra kerjek idopontot terhesambulanciara mert ma toltottem a 40.hetet mondtak,hogy nem kell idopont csak menjek holnap rakerdeztem,hogy mitfognak csinalni mire szamitsak azt mondtak majd az ott eldol de,csomaggal menjek

Babaszivhangja 180 volt akkor ugrott ki a fajasmero 100ra ,de 3napja a babo nagyon aktiv szinte kiugrik a hasambol

Derekfajas es enyhe hasgorcson kivul semmimas panaszom nincs..ja meg annyi hogy nahyon sok sargas takonyszeru folyas van meg,es III.fokban erett a mehlepeny e miatt tartok

2017. szept. 18. 15:12
 9/9 anonim ***** válasza:
Hat nekem is takonyszeru de víztiszta mondjuk kb par napja... Nekem semmi fájásom nem volt ctg-n meg a baba szivfrekvenciaja is allandoan 140 max 150-160ha mozog. :s A lepeny 1-2 max 2... Az aramlas is 2 feletti volt. Kivancsi leszek...
2017. szept. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!