Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikor induljak a korházba?...

Mikor induljak a korházba? Tegnap voltam a második ctg-n. A szülésznő már nem nagyon akart hazaengedni, mert pont rendszeresen voltak igen erős joslófájásaim.

Figyelt kérdés
Egész idáig úgy véltem, hogy érezni fogom, ha szülök. Erre a mondatára meglepődtem, hogy mégsem tudom, milyen hülye vagyok.Az orvosom megvizsgált, mivel még zárt vagyok, de igencsak vékonyodok, még haza enged.Na már most tudni kell, hogy vidéki vagyok és Pestre busszal mentem be a vizsgálatra. Szerintem elfáradtam, és ezért voltak a görcsök. Mondtam nekik, hogy én haza fogok menni, mert ezek már több hete vannak és egyáltalán nem fájnak. Tegnap egész estig megvoltak a fájások, igaz erősebbek mind eddig. Ma viszont eddig csak párszor. Most akkor mire figyeljek? Teljesen elbizonytalanodtam. A doki mondta, hogy szedjem tovább a magneb6-ot hogy meg tudjam (és ők is) különböztetni a jóslót az igazitól. Nem akarom tovább szedni. Segítsetek!!! 37+5 napos kismama.
2008. okt. 21. 09:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha továbbra is ez van akkor menj vissza a kórházba,mert az nst gép nem a fáradtságodat jelzi ki , hogy attól mi van-gondolomilyen gépen néztek,hanem azt hogy a baba mit érez a szívhangja alapján.

Szerintem kibírhatnád a kórházat..én is tegnap jöttem haza,mert a baba jólvan..és az infúzióval visssza tartották, de aki nálunk a 37. héten van a kórházban, az már nem jön ki..


Szóval nem értelek..legyen felelősségtudatod, ha nincs is gondod..be kell érni a kórházba, hogy ne az árokpartonszülj. lehet elég magas a fájdalomküszöböd..és tényleg későn veszed észre..ha a fájás rendszereződik és nem múlik el semmire , pihenésre sem,akkor az igazi már.

2008. okt. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit, hogy a magnéziumot a 36. hét után nem szokták adni, mert gátolja a méhösszehúzódást és nem tud beindulni a szülés..már nem kéne szedned.
2008. okt. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Természetesen csak azután mondtam, hogy én is haza akarok menni, mikor az orvos mondta a szülésznőnek, hogy ő még hazaenged, mert zárt vagyok. Persze megbeszéltük, amint úgy érzem hivom és megyünk be (ő is és én is). Bocsi, hogy nem tudtam elég egyértelműen leírni, de kevés a hely.
2008. okt. 21. 09:44
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A barátnőm kb ugyanebben a helyzetben volt, mint te. Ő is vidéki volt, másfél órányira a kórháztól vonattal (kocsival és mentővel jó fél óra, inkább ezt kell szerintem mérvadónak tekinteni, mert nem hiszem, hogy sok szülő nő indulna el máv-val és bkv-val szülni). Ő is a 38. hétben volt, fogadott orvosához bement nst-re és mondták neki, hogy már vannak fájások, de ő ebből még semmit sem érzett. A méhszáj zárt volt. Tőle is megkérdezték, hogy mit szeretne, hazamenni és visszajönni, mert lehet, hogy már aznap beindul magától a szülés, persze az is lehet, hogy még két hét múlva is egyben lesznek. Ő a kórházban maradást választotta. Mivel fogadott dokiról volt szó, így megbeszélték, hogy ne kelljen sokáig a szülésre várni, néhányszor megvizsgálták a méhszáját, kapott oxitocint és ennek hatására már aznap este kint volt a baba. Nem volt semmi gond.

Nagy eséllyel akkor sem lett volna, ha hazamegy, max annyi, hogy pár nappal, vagy két héttel később szül...

Nem mondanám, hogy felelőtlen vagy, főleg, hogy az orvosod engedélyével mentél haza. Eddig nekem minden szült nő azt mondta, hogy amint igazi fájások lesznek és valóban eljön a szülés ideje, azt abban a pillanatban tudni fogom és nem fogom összekeverni a jóslóval. Ha te bizonytalankodsz, akkor gondolom, hogy ez a jósló. Ha túl sokat aggódsz emiatt és nem tudsz megnyugodni, akkor inkább menj vissza a kórházba és szólj, hogy meggondoltad magad, annak semmi értelme, hogy otthon kergeted magad az őrületbe.

Az nekem is furcsa, hogy a dokid a magnézium szedését javasolja, azt elvileg tényleg csak a 36. hétig szabad. A méhkeményedések és a korai fájások korlátozására szolgál, a 36. hét után viszont már nincs értelme ezeket korlátozni, visszafojtani.

2008. okt. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!