Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Konkrétan látszik a méhlepénye...

Konkrétan látszik a méhlepényen, hogy valaki dohányzott a terhesség alatt? (Pl. Elszíneződés, stb. )

Figyelt kérdés
Személyes tapasztalatok érdekelnének! (és nem vélemények a terhesség alatti dohányzásról)
2008. okt. 21. 10:22
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
Tőlem az orvosom megkérdezte szülés után, hogy dohányoztam-e terhesség alatt, mert meszes volt a méhlepényem. Talán az első egy hétben, amikor még nem tudtam, hogy az vagyok. Úgyhogy szerintem igen.
2008. okt. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
79%

Szia.Én nem személyesen,hanem a barátnőm által tudok mondani erről valamit.Sajnos ő végig dohányzott,mikor megszült a doki mondta neki,hogy ilyen csúnya lepénnyel ritkán találkozik,meg sem kérdezte a dohányzást,csak mondta neki !

Úgy hogy,biztosan látszik...

Minden jót,38hetes kismama

2008. okt. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
79%

A barátnőm nővérének azt mondta szülésznő, hogy fekete volt a méhlepénye. végig dohányzott, de ott letagadták, mondván, hogy csak az apuka szívta, és ezért lett ilyen.

Nem tudom ,hogy miért érdekel, de remélem, nem azért mert esetleg személyesen is érintett vagy!

2008. okt. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Látszik bizony!

Aki rendszeresen dohányzik terhesség alatt, annak már az 30. héten ultrahangon is láthatóan csúnyább a méhlepénye, hamarabb öregszik, meszesedik, mint egy nem-dohányos méhlepény, épp emiatt van az, hogy koraszülött lehet a baba (a méhlepény idő előtt felmondja a szolgálatot és emiatt megindul a szülés), vagy pedig kis súllyal születhet (a méhlepény nagyobb mértékben lesz meszes a terhesség végére, mint kellene, emiatt az utolsó hetekben a baba már kevesebb tápanyagot kap, mint optimális esetben, kevésbé tud fejlődni). Persze ezek sem 100%-osan kimutathatóak minden dohányos terhes nőnél, de az esetek nagy többségében igen.

Szülés után pedig valóban fekete placenta távozhat a dohányos-kismamától, mert a nikotin, kátrány ugyanúgy letapad rajta, mint a dohányos ember tüdején.

Sok esetben nem kérdez rá az orvos, szülésznő a letagadott dohányzásra, de ettől függetlenül még tisztában vannak vele. A passzív dohányzás messziről sem látszik meg annyira a placentán, mint a normál mértékű aktív dohányzás, tehát ez a mese nem kielégítő.

2008. okt. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!