Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ilyen esetben mennyi pénzt...

Ilyen esetben mennyi pénzt adnátok az orvosnak?

Figyelt kérdés
Most tekintsünk el a erkölcsi részétől, ki szerint helyes, és ki szerint nem az.. 25 hetes vagyok most, a terhessém eleje óta egy fővárosi kórházban kezel az orvosom. Felfogadtam a szüléshez, és amikor rákérdeztem mennyi a tarifa, azt válaszolta hogy 80.000 forintot szokott kapni. Nem tudom hogy a szülés hogy fog lezajlani, de az első fiamnál a szintén fogadott dokim alig volt bent, a szülésznő foglalkozott velem. Ez egy másik orvos, ő nála eddig ötször voltam, csak leleteket adott, illetve a kiskönyvembe írt. Ultrahangot egyetlen egyszer csinált, amikor megállapította a terhességet. A héten voltam nála, szintén leletekért, elmondtam neki hogy panaszom van, borzasztóan szúr a hasam jobb oldala, séta közben meg kell állnom, illetve fél óra alatt teszem meg az 5 perces utakat. Legyintett hogy ez normális.. tényleg nem akut problémáról van szó, már két hete tart, de nem gondolnám normálisnak. Nem tudott megvizsgálni mert sietett egy császárra. Én pénteken felhívtam hogy mégiscsak szeretném hogyha megvizsgálna mert ott tartok hogy a nagyfiamat sem tudom oviba vinni, néha annyira fáj. Ma este 8 órára adott időpontot. Nem szívesen adnék neki ennyi pénzt, ha egy ultrahangért is nekem kell könyörögnöm. Ti mit gondoltok?

2017. okt. 1. 15:11
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
20%
Én azt gondolom hogy ha szeretnél akkor a 80-nál lehet kevesebbet adni,de mivel sajnos nem FIX áras igy nem lehet tudni hogy mennyit kérne mennyit várna el.
2017. okt. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Én meg úgy gondolom, hogyha nem tetszik egy szolgáltatás, akkor nem veszem igénybe és így fizetni sem fizetek érte. Ezért kár fogadni orvost, ha csak a bosszúság van vele.
2017. okt. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem meg elmondta, hogy mennyit vár el. Ha nem vagy megelédegve vele, válts, most még nincs késô. Ha viszont felkéred, és elvárod, hogy ott legyen akár éjszaka is, akkor - sajnos, nem sajnos - illik odaadni neki, fôleg, hogy rákérdeztél. Nem írtad, h ez hol van, én Bp-en szültem és azt kell mondanom, a 80 egyáltalán nem sok. De ha nem bízol benne, inkább kérj fel mást.
2017. okt. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
59%
Ja bocs, írtad, h fôváros. Akkor pláne nem sok.
2017. okt. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
83%

Hááát... Őszintén nekem ez a hozzáállás nem szimpatikus a dokitól, én szétnéznék ki az aki elvállal, aztán ha találtál valakit meg szólsz, hogy köszönöd szépen az eddigi segítséget, sajnos mégsem fér bele a keretbe.

Nekem pont ezért nincs fogadott dokim, elegem van az elkényesztetett fejükből. Ügyeletesnél fogok szülni, szépen megköszönöm hogy világrasegítette a gyereket, örökké hálás leszek ezért, pénzt CSAK akkor adok, ha normális, rendes lesz.

Első szülésemnél tolófájásra jött be a doki, kituszkolta belőlem a gyereket, fapofával másfél órán át varrt odalent(amiröl ő tehetett) neki nem adtam pénzt, csak a nővérkének aki végig!!! velem volt, és segített nekem.

2017. okt. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
#5 A nővérke alatt a szülésznőt érted...?
2017. okt. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Az orvost nem szeretném leváltani, illetve jó lenne, de sajnos elkövettem azt a hibát hogy az ott dolgozó unokatestvérem kérésére vállalt el. Ha hívom telefon legtöbbször fel sem veszi, és nem hív vissza, félek hogyha lecserélem az egész szülészeti osztály egy hárpiának fog tartani, kórházat pedig nem szeretnék váltani..
2017. okt. 1. 16:16
 8/22 anonim ***** válasza:
79%
Hát sajnos tapasztalatom szerint, a 80 tényleg az alsó határ Budapesten azok között, akik mondanak árat. Ha maradsz nála és eltekintesz az erkölcsi részétől, akkor annyit fogsz adni utólag, amennyit gondolsz. Nagyjából ez a választék.
2017. okt. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Szeretném azt tisztázni hogy nekem amúgy nincs bajom a 80.000 forinttal. 5 évvel ezelőtt is ennyit kapott az orvosom, pedig csak a 30.héttől foglalkozott velem, de ő TÉNYLEG foglalkozott velem. Ő egyébként egy nagyon fiatal orvos, gondolom azért ennyi a tarifája, tisztában vagyok vele hogy ez nem sok. De amit ő csinál, azért már sajnálom oda adni ezt a pénzt, mert ezt bármelyik másik orvos is megcsinálná, sőt, lehet hogy jobban.. nekem ez az ami nem reális. Hogy egyáltalán nem vizsgált meg a 6 hónap alatt, és ha panaszom van, akkor is könyörögnöm kell hogy nézzen meg. Szerintem ez nonszensz. De igazatok van, köszönöm a válaszokat! Orvos váltás lesz, vagy maradok nála, de én nem fogok neki ennyi pénzt adni..
2017. okt. 1. 16:49
 10/22 anonim ***** válasza:
Azt a pénzt a szülésért fizeted, én a szülésre 10-at és minden vizsgálatnál 10 ezret adtam. Ha nem tetszik váltsál, de azt ne csináld, hogy ő levezeti a szülést és nem a megbeszélt összeget adod, mert az még kínosabb.
2017. okt. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!