Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Fogadott orvosnak ilyen...

Fogadott orvosnak ilyen esetben mennyit illik adni és hogyan?

Figyelt kérdés

Én SZTK-ba jártam terhesgondozásra oda, ahova kerületileg tartoztam. Nagyon nagy szerencsém volt,egy rendkívül aranyos,kedves orvoshoz kerültem. Csak sajnos volt egy kis gond, amikor be kellett mennünk a szülészetre ahol szembesültem vele, hogy hogy bánnak az emberrel, főleg az ügyeletes orvos. Nagyon megijedtem és azóta stresszelek. Végül megkértem az orvost, ahova eddig jártam hogy legyen kedves elvállalni. Ahhoz képest hogy szinte a legutolsó pillanatban kértem meg, elvállalta, Az lenne a kérdésem, hogy mennyit illene adni neki? Még sosem szültem, nem tudom hogy működik. Nem vagyunk jómódúak maximum 30.000 Ft-ot tudnánk adni, de az nagyon a max. A doktor úr nem mondott összeget, bár én sem kérdeztem erre rá így konkrétan. És ha adunk akkor azt hogy kell? Miután megszültem, vagy ez hogy működik?


nagyon köszönöm a segítséget!


2014. okt. 15. 12:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Sztem jó lesz a 30 ezer, főleg,h többet nem is tudnátok adni. Mivel nem magánrendelésre jársz hozzá, úgy gondolom nem "vár" többet.

Természetesen utólag adod neki, előre el sem fogadhatja. meg nyilván neked is számít,h szülés után hogy érzed, mennyit "érdemel". Általában varratszedéskor adják az anyukák a pénzt, vagy az apuka keresi meg az orvost vmikor a szülés után.

2014. okt. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szülés után, 6.hetes kontrollon adtunk. Azt szokták mondani, hogy a magánrendelésének a 10x-ese vagy hogy van egy alap, de igazság szerint mindenki annyit ad, amennyit tud.
2014. okt. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A férjem a szülés után adta oda a dokinak, de a hathetes kontroll is tök jó alkalom erre. Ha nem mondott összeget, akkor szerintem is a ti belátásotokra bízza, hogy adtok-e és mennyit!
2014. okt. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

varratszedéskor szokták adni. én is akkor adtam mindháromszor.mondjuk nekem fogadott volt.

teljesen jó a 30 ezer.

2014. okt. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nagyon csodálkozom azon, amiket írtatok, nem leszólni akarom a 30e Ft-ot, de én tegnap a fogorvosnál többet fizettem egy tömésért.

Nem tudom, hogy Pestről, vagy vidékről írtok-e, de Bp.-en 100ezer körül van az átlag. Aki ez alatt elvállalja, az olcsónak számít. Harmincat nálunk a fogadott szülésznőnek szoktak adni.

Mielőtt azt hinné bárki, azért írok ilyeneket, mert mi olyan baromira el vagyunk eresztve: sajnos nem, csak itt sajna ennyibe kerül a jó orvos.

2014. okt. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5.! Ez sajnos így van. Mi 120.000-t adtunk, vidéki megyeszékhelyen.
2014. okt. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Itt most nem a szokásos, magánrendeléses orvosról van szó, nekik bp-en tényleg a díj 10x-sét szokták. Nálunk úgy tudom 30 és 50 ezer között.(én bp-en szültem.)

Ha nem mondott árat, szerintem teljesen jó.

2014. okt. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia! Mi az utolsó pillanatban (konkrétan a 34-35. héten váltottunk a dokim nemtörődömsége miatt - beutalókat nem adott, a védőnőm szerzett időpontokat minden vizsgálatra!!!, a levett kenet eredményét úgy kaptam meg egy hónap múlva, hogy minden áldott nap telefonáltam a magánrendelőbe (még szerencse, hogy jó lett az eredmény).)

Sokan szidták az új orvosomat, de: egy vizsgálat tovább tartott nála, mint a réginél öt. Szülésemnél végig ott volt, mindent teljesen jól ellátott... Mi a hat hetes kontrollon akartuk megköszönni a segítségét. Nem akarta elfogadni.

2014. okt. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!