Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Siófoki szülészettel kapcsolat...

Siófoki szülészettel kapcsolatos tapasztalataitok?

Figyelt kérdés

Néhány konkrét kérdésem lenne :


1. A párom bent lehet-e velem a szülésnél?


2. Párom részére steril ruhát adnak-e a szüléshez, ennek mi a költsége? Vagy nekünk kell vinni steril ruhát?


3. Párom lefotózhatja-e a babánkat a szülőszobán? ( mondjuk fürdetésnél, meg mikor odarakják a babát a mellkasomra? Szóval az első közös pillanatokat?


4. Lehet-e kérni érzéstelenítést?


5. Szülésznőt hányadik hétig lehet fogadni? Mibe kerül egy szülésznőt fogadni?


6. Gátmetszés kötelező-e, vagy csak akkor, ha szükségét látják?


7. Szülés után hány napig tartják bent a babát és az anyukát?


8. A 36. héttől úgy tudom, hogy hetente kell járni nst-re. Ez igaz?


Előre is köszönöm a válaszaitokat!

29hkm



2017. okt. 10. 15:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

1. Igen

2. Igen és nincs költsége.

3. Igen le és szülés után 2 órát együtt tudtok lenni még a szülőszobán :)

4. Erre nem tudom a választ

5. Sajnos 2 hétre bekerültem visszatartásra akkor ott azt láttam hogy volt akinek az elejétől volt.

6. Szerintem ez rutinnak számit de ha te nem szeretnéd akkor beszéld meg előtte a szülésznővel vagy az orvossal.

7. Ha természetes úton szülsz és minden rendben veled és a babával akkor 3 nap, a császárt azt nem tudom hogy van.

8. Igen, igaz.

2017. okt. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2017. okt. 10. 19:41
 3/4 anonim ***** válasza:
Kiegeszites: csaszar eseten nem lehet benn, viszont az ajto elott varhat, es o kapja meg a babat kiemeles utan, hogy legyen testkontaktus.
2017. okt. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Régi a kérdés, de leírom én is, hátha valaki rákeres mostanában.

2015-ben szültem Siófokon.


1.Igen, bent lehet. De nálam úgy volt, hogy a férjem éjszakás volt, a szüleim vittem be és a férjem később érkezett. Kérte a műtősruhát kint, de a szülésznő valahogy elfelejtette, vagy nem tudom mi volt, de tök sokat kellett kint várnia, én meg ugye azt se tudtam, higy közben megérkezett, szóval szólni se tudtam, hogy engedjék be.

2. Adtak, és emlékeim szerint ingyen volt. Azt nem tudom, hogy így 2020-ban is így van-e.

3. Igen.

4. Kérni lehet... De engem kiröhögött a szülésznő, hogy "a szülés ellen nincs fájdalomcsillapító". De előtte a szülésfelkészítőn azt mondták, hogy ha éppen van szabad aneszteziológus, akkor lehet.

5. Ezt nem tudom.

6. Szerintem nem kötelező, de olyan a szülésvezetés módja, hogy végül tényleg kell... Egyébként nekem rosszul is varrták össze, begyulladt stb... Őszintén remélem, hogy az utóbbi 5 évben fejlődtek szüléskísérés téren az orvosok.

7. 3 éjszakát kellett bent lenni sima szülés után, császárt nem tudom, de lehet, hogy 5 év alatt ez is változott.

8. Igen.


Mégegsszer mondom, ezek 5 éves tapasztalatok, de elég kevés infót találtam én is annak idején erről a szülészetről, szóval lehet, hogy jól jön ez a válasz még valakinek.


Egyébként a te szülésednél is így voltak ezek a dolgok? :)

2020. febr. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!