Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kedves Kismamák! Milyen...

Kedves Kismamák! Milyen tapasztalataitok vannak a székesfehérvári szülészettel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Júliusra várom a kisfiunkat és érdekelnének azok tapasztalatai, akik már szültek Székesfehérváron; illetve azok hozzászólása is, akik még a nagy esemény előtt állnak.

2014. máj. 13. 11:19
1 2
 1/15 Babeli Zurzavar ***** válasza:
100%
en 2szer szultem itt, 2012-ben es 2013-ban, szoval friss az elmeny! az elsonel volt fogadott orvosom, a masodiknal sem orvost sem szulesznot nem fogadtam, es nagyon jo elmeny volt!! pontosan mire vagy kivancsi?
2014. máj. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Az is érdekelne, hogy kapnak-e a kismamák érzéstelenítést, vagy nem annyira preferálják az orvosok.

Ki volt akkor a fogadott orvosod? Szülésznőt is fogadtál?

2014. máj. 13. 13:18
 3/15 Babeli Zurzavar ***** válasza:
100%

en azt hiszem az erzestelenitest nem preferaljak! a gazt is kikotottek par eve, de en tul egy igen nehez 19 oras es egy konnyebb,4 oras szulesen azt mondom nem is szukseges, jo instrukciokkal (amiket a szulesznok adnak) egeszen tulelheto:-)

szulesznot az elsonel sem fogadtam, akkor Blasko volt a dokim (most ismet elutazott, nem vezet szulest). a masodikkal mikor egyiket sem fogadtam, ugyeletben szultem es iszonyu kedvesek voltak velem, nem bantam meg, hogy igy dontottem!

2014. máj. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Én 2011, 2013- ban szültem. Volt fogadott dokim, és szülésznőm is. Pozitív élmény volt mindkettő, simán szülnék ott bármikor, ha még szülni szeretnék. Fájdalomcsillapító szóba sem került, oxyt sem kaptam.

Szobatársam ügyeletesnél szült, és ő is meg volt elégedve.

Az utána levő 3 nap az vicc volt, de kibírtuk. Pihenni nem lehetett, minden szoptatást megzavart valaki, csapkodtk az ajtókat, a viziteket akr mi is megcsinlhattuk volna. De gyorsan eltelt az a 3 nap, szerencsére.

2014. máj. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Én 2012-ben szültem a kisfiamat itt, fogadott szülésznőm volt, dokim nem volt. Sajnos ki is fogtam, hogy egy kezdő doktornő kezei közé adott az ügyeletes rutinos doki, hisz nekem nem volt fogadott, így a kezdő doktornő rajtam gyakorolhatott. Nem voltak kellemes élményeim vele kapcsolatban. Nagyon kedves volt, de nagyon rutintalan, de ezt hosszú lenne kifejtenem. A szülésznőm egy tünemény volt, és nagyon sokat segített. Akkor megfogadtam, hogy ha még egyszer szülök ugyanez a szülésznőm lesz és dokit is fogadok, hogy ne járjak úgy, mint először. Most ismét kisbabát várok, augusztus 01-re vagyok kiírva :). Sajnos az a szülésznő aki akkor volt nem tudott vállalni, mert elment innen, de lesz helyette másik, és most fogadott dokim is lesz :). Ehhez azért is ragaszkodtam, mert a székesfehérvári kórház egyetemi oktató kórház lett(vicc, hisz egyetemünk sincsen :D), sok régi doki elment, sok az új, na és gondolom a tanulók.....

Amúgy az első szülésemnél Én sem kaptam érzéstelenítőt a szülés alatt, itt nem szeretik alkalmazni, viszont oxytocint kaptam. Amúgy azt hallottam itt sok a jó szülésznő, akkor is segítenek, ha nem fogadottak, de azért jó, ha van saját, mert Ő végig veled van és nagyon sokat segít. A gyermekágyas részleggel nekem nem volt problémám, velem mindenki kedves volt és segítőkész.

2014. máj. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Babeli Zurzavar ***** válasza:
100%
egyebkent en a masodikat rezidensnel szultem, sajnos nincs mar a korhazban, Szabo Eszter, es sokkal jobb volt, mint az elso, fogadott sztar orvosom... szoval nem vedeno szeretnem a rezidenseket, de Esztert igen;-).azzal viszont maximalisan egyet ertek, ha mar "valakiert" penzt akarsz adni, az legyen a szuleszno, bar gondolom ez nem aktualis, azt korabban kellett volna fogadni ha nem tetted:-)
2014. máj. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

A védőnővel is beszélgettem a szülésznő-témáról. Ő azt mondta, hogy többnyire minden orvosnak van egy szülésznője, akivel dolgozni szeret. Gondolom az én orvosomnak is van.

Köszönöm a segítőkészségeteket! :-)

2014. máj. 21. 13:59
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én áprilisban szültem Fehérváron. Nagyon jók a tapasztalataim. Volt saját dokim, de ő nem ért be a szülésre, így az ügyeletes rezidensnél/szülésznőnél szültem. Így is maximális ellátást kaptam. A fájdalomcsillapítás tényleg nem preferálják. De anélkül is sikerült megszülnöm a babát, a szülés pedig szép élmény maradt.
2014. máj. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést én is terveztem feltenni, szóval köszönöm Neked:)

Én szeptember elejére vagyok kiírva a kislányunkkal. Mivel olyan orvoshoz járok, aki nem dolgozik a fehérvári kórházban, ezért úgy tervezem, hogy csak szülésznőt fogadok, de azt mindenképpen.

2014. máj. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Szerdán megyünk szülőszoba látogatásra. Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2014. jún. 2. 18:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!